Skocz do zawartości

NorbertF

Użytkownik
  • Postów

    44
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

47

O NorbertF

  • Urodziny 22.02.1982

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Warszawa
  • Moje akwarium
    Powrót po latach :) W trakcie zakładania zbiornika...

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Drodzy, prośba o identyfikacje choroby. Początkowo myślałem, ze to ospa jakaś nietypowa i tak leczyłem. Plamki jednak nie ustępują a już minęły 4 dni. Objawy pojawiły się dzien po podmienie wody co tym bardziej kierowało mnie w stronę ospy. Zachorowała jedna ryba (zdjęcie) i ja od razu odlowilem do małego akwa. W dużym podniosłem temperaturę i to może zahamowało rozwój choroby. Inne ryby nie miały objawów. Kojarzycie co to może być?
  2. Dzieki. Co do natlenienie to padły z małego akwarium - w 120 litrach pływała cała obsada i mimo dużego napowietrzania te 3h to za dużo.
  3. Drodzy, potrzebuję rady Jak część z Was wie, zmagałem się z remontem przez ostatnie 4 miesiące. Na jego czas obsada trafiła do małego akwa z dużym filtrem i częstą podmianą. Wszystko było dobrze do czasu... kiedy ekipa remontowa na 2-3h odcięła prąd. W efekcie większa część obsady padła No dramat. Remont się już jednak skończył i chciałbym zasiedlać duże akwarium na nowo. Nie wiem jak się zabrać do tego bo to co zostało jest raczej większe i obawiam się, że kupno maluchów skończyłoby się szybką konsumpcją Poniżej obsada - dajcie znać co myślicie. Pewnie chciałbym utrzymać podobną: Scianochromis Fryeri 12cm 1+1 Aulonocara baenschi Benga 8cm (0+1) Protomelas Spilonotus Tanzania 12cm (1+1) Otopharynx Tetrastigma 7-11cm (2+3) - wydają się bardzo odporne na brak tlenu Placidochromis phenochilus Mdoka white 12cm (3 w tym jedna bez oka ) Copadichromis Gertsi Gomme 6cm (1) Aulonocara Eureka 8cm (2+2) 2 ancistrusy 4 Synodontis multipunctatus - ciągle na wylocie Ogólnie jestem mega zły na siebie za tą stratę Remont miał być sporo krótszy i mniej ryzykowny (elektryka nie miała być dotykana). Niestety wyszły pewne komplikacje i klasycznie trzeba było robić 2 razy więcej niż zaplanowano. Poradźcie - jest sens coś mniejszego tu wpuszczać? Nie chcę kupować większych ryb zarówne ze względu na $, ale też ogólnie lubię obserować jak rosną. Chętnie bym Mdoki odtworzył, myślę też o Blue Otterach i ewentualnie Kadango. Aulonek też szkoda.
  4. Dzięki za podpowiedzi. Na ten moment Protomelas trafił do kotnika na kilka dni. Zobaczymy jak będzie po powrocie. Jeśli kilka kilka iteracji separacji nie pomoże to rozważę redukcję Protomelasów.
  5. Drodzy nieco z innej beczki - mam problem z dominującym samcem Protomelasa i potrzebuję Waszej rady No więc - zebrało mu się na amory i to na ostro - zajął 70% akwarium i robi jeszcze podjazdy na wszystkie ryby zgromadzone w tej reszcie. Takie sytuacje zdarzały się w przeszłości - samiec Aulonocary lub Scianochromis na kilka dni zajmowali część akwarium. Tym razem jednak jest problem - trwa to już półtora tygodnia i bardzo duża część akwa jest zajęta. Samica niby podpływa i coś zbiera, ale myślę że jest jeszcze niegotowa. Widzę też, że reszta ryb jest zastresowana. Co mogę zrobić? Mam do dyspozycji kotnik 25L - myślę o wyrzuceniu jego lub samic na kilka dni. Jak uważacie? No albo brom do wody Przechodziliście podobne sytuacje i coś podziałało? Pozdrawiam! Edit: dziad trafił do 25L bo w akwarium już kipiało.
  6. Zlapalem dziada co idzie do tarła. Bardzo lubię te ryby. Othopharynx Tetrastigma.
  7. niespecjaljnie - po 1 to filtr jest ze szkła (dymione) a po 2 to wymagałoby chyba utrzymania stałego poziomu wody a w ciągu tygodnia to realnie 20 litrów z tego paruje (poziom spada o 1.5 cm).
  8. @bojack @Bartek_De dzięki Panowie! Przeczytałem przygody bojack - czas kupić test i rozpocząć zabawę
  9. Nie, nigdy nie myślałem że będę miał potrzebę kupić test na fosforany w Malawi No i glonów nie ma raczej + woda jest bardzo klarowana (nie wiem jak na filmie, ale na żywo bardzo). Pewnie zmierzę.
  10. Stosowałem skimer, ale zdjąłem go przy ostatniej podmiance wody bo przewód zesztywniał, fruwał po akwarium i nie wyglądało to estetycznie. Ten film u mnie jest bardzo wytrwały - mam podobny przepływ jak u Ciebie i, nawet gdy ustawię wylot filtra idealnie w powierzchnię, to on się utrzymuje. Z napowietrzania zrezygnowałem jakiś czas temu bo i tak nie rozbijało filmu wystarczająco. Jednocześnie nie widzę, żeby ryby miały problem z powietrzem - ruch powierzchniowy wydaje się na tyle duży, że tlenu wystarcza. Załączam film, który pokazuje powierzchnię. Jakość nie jest najlepsza bo przez chmurę przeleciało ;), ale mam nadziję będzie widać, że film jest. IMG_2474.MOV
  11. Woda jest dość wysoko bo to wtorek A poza tym niespecjalnie mogę zrobić większy przepływ bo za bardzo spada poziom wody w filtrze. Nie chcę też modyfikować zawartości filtra bo działa to dobrze teraz (grube gąbki, matrix, purigen). Akwarium jest dość długie, więc aby rozbić film na całej powierzchni to pompa musiałaby być bardzo mocna.
  12. Dziękuję! Wylot z filtra jest po powierzchni wiec falownik oddaje po przeciwnej stronie do dołu. Film jest bardzo mocny i nie ma szans go rozbić zupełnie nawet gdyby oba filtry nakierować na powierzchnie.
  13. A tak wyglada kotnik około 25 litrów z filtrem hamburskim. Maluchy to Aulonicara baenshi Benga z 2 młodych samiczek. Wyłowiłem je na koniec inkubacji pod koniec ciąży
  14. Hej korzystałem nieco z Waszych rad i już czas na coming out Przedstawiam moje akwarium 200x60x60 z filtrem kasetowym, wbudowane w mebel. Z doborem sprzętu pomagali mi Panowie z Aquashow w Warszawie na Ursynowie. Technika: kaseciak w rogu akwarium + falownik w przeciwnym roku; 2 grzałki Aquael po 300W; okresowo dokładam skimer Eheima, żeby pozbyć się filmu; oświetlenie - 2 belki LED (biała i kolorowa). Wystrój - główne łupki, które pozostały po wcześniejszym akwarium (120cm) + resztki wapienia, który nie trafił do innego akwarium (muszlowce); kilka kryptokoryn, mikrozorium i trochę bolbitisu. Okresowo dorzucam rośliny z innych akwariów jako paszę Obecna obsada: Scianochromis Fryeri (1+3) Aulonocara baenschi Benga (1+3) Protomelas Spilonotus Tanzania (1+3) Otopharynx Tetrastigma (2+3) Placidochromis phenochilus Mdoka white (6) Copadichromis Gertsi Gomme (7) Aulonocara Eureka (2+2) 3 ancistrusy 5 Synodontis multipunctatus - na wylocie Akwarium startowało w czerwcu zeszłego roku i z obecnej obsady były tylko Scianochromisy + trochę non-mbuny. W okolicach września dokupiłem AbB i Mdoki od Malawiana a w listopadzie wybrałem się do Konina i wróciłem zresztą Od początku padły 2 Protomelasy i po 1 Aulonocarze - w okolicach stycznia (wyglądało jak blot). W lutym pozbyłem się non-mbuny - niesamowicie przyspieszyło to wzrost pozostałych ry (zwłaszcza Protomelasów i Otopharynxów). Spodziewałem się większych ubytków - zwłaszcza w Copadichromisach i Aulonocarach. Jeśli to nie nastąpi, rozważę redukcję własną Z błędów to kupiłem Synodontisy z Tanganiki w Diskusie, ale mam nadzieję się ich pozbyć. Oprócz tego akwarium w kwietniu pojawił się regał 80x40 z łącznie 6 akwariam, ale to temat na inną historię... Poniżej kilka fotek - na żywo serio nie jest tak niebiesko Roastujcie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.