Skocz do zawartości

Pompa Jebao MDC-3500 - ostrzeżenie


freelanc3r

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Chce przestrzec was przed zakupem pompy Jebao mdc, w moim przypadku MDC-3500. 

Po 5mc pompa nagle się rozszczelniła czym zalała mi panele i zniszczyła szafkę pod akwa. 

Dopiero przy jej demontażu ogarnąłem jak naprawdę jest fatalnie zrobiona, odkręcić taką pompę może dziecko 2 letnie, jak nie 6mc. Mimo przesmarowania uszczelek odpowiednim sylikonem pompa wytrzymała tylko 5mc. 

Sama w sobie była spoko,w tym oprogramowanie na wifi ale spać spokojnie przy niej się nie da. 

Wiem że wielu z was ma pompy Jebao bez wifi i sobie chwali, ja musze w tym miejscu jednak przed nimi ostrzec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszelkie tego typu pompy mają po jakimś czasie problem z przeciekaniem. I dlatego niby jest napisane (choć nie zawsze) że mogą pracować poza wodą to jednak stworzone są do pracy w zanurzeniu. Ja miałem podobny przypadek z aqua novą. Wykonanie identyczne jeden oring jako uszczelnienie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.04.2021 o 16:46, freelanc3r napisał:

Cześć, 

Chce przestrzec was przed zakupem pompy Jebao mdc, w moim przypadku MDC-3500. 

Po 5mc pompa nagle się rozszczelniła czym zalała mi panele i zniszczyła szafkę pod akwa. 

Dopiero przy jej demontażu ogarnąłem jak naprawdę jest fatalnie zrobiona, odkręcić taką pompę może dziecko 2 letnie, jak nie 6mc. Mimo przesmarowania uszczelek odpowiednim sylikonem pompa wytrzymała tylko 5mc. 

Sama w sobie była spoko,w tym oprogramowanie na wifi ale spać spokojnie przy niej się nie da. 

Wiem że wielu z was ma pompy Jebao bez wifi i sobie chwali, ja musze w tym miejscu jednak przed nimi ostrzec. 

 

W dniu 20.04.2021 o 16:46, freelanc3r napisał:

Cześć, 

Chce przestrzec was przed zakupem pompy Jebao mdc, w moim przypadku MDC-3500. 

Po 5mc pompa nagle się rozszczelniła czym zalała mi panele i zniszczyła szafkę pod akwa. 

Dopiero przy jej demontażu ogarnąłem jak naprawdę jest fatalnie zrobiona, odkręcić taką pompę może dziecko 2 letnie, jak nie 6mc. Mimo przesmarowania uszczelek odpowiednim sylikonem pompa wytrzymała tylko 5mc. 

Sama w sobie była spoko,w tym oprogramowanie na wifi ale spać spokojnie przy niej się nie da. 

Wiem że wielu z was ma pompy Jebao bez wifi i sobie chwali, ja musze w tym miejscu jednak przed nimi ostrzec. 

Co to znaczy ze spać przy niej spokojnie się nie da? Chodzi o to rozszczelnienie (moja jest w kaseciaku wiec nie jest to problem) czy jednak o hałas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freelanc3r Cenię sobie Twoją wypowiedź i nie mam zamiaru jej podważać bo jestem przekonany , że po prostu opisałeś tego czego doświadczyłeś . Nie wypowiem się na jej temat bo nigdy jej nie miałem. Natomiast zwrócę uwagę na coś innego. Wyobraź sobie , że wchodzę na forum przypadkowo i znajduję ten temat. Po przeczytaniu zaczynam się zastanawiać czy to tylko pojedynczy przypadek  czy jeden z wielu  z taką opinią ( przeciekanie) ?  Dlatego aby bardziej uwiarygodnić to co zwarłeś w temacie i co ma służyć ewentualnym nabywcą tej pompy ja bym zrobił to w formie pytania skierowanego do tych co tę pompę używają. Można to też zrobić po ustaleniu z modem @Bartek_De ewentualnie w formie ankiety. Wtedy czytający sami sobie wyrobią lub nie opinię. Inaczej temat by wyglądał , gdybyś Ty w jakimś temacie dotyczącym tej pompy udzielił odpowiedzi. 

Temat jest oczywiście Twoim tematem i to Twoje decyzje. Ja tylko zasugerowałem jak to może odbierać przypadkowy forumowicz zainteresowany tą pompą. A nie ukrywam , że takie opinie jak Twoja  są  bardzo cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie spotkałem się z podobnym przypadkiem. To, że stało się tak jednej osobie nie oznacza, że należy od razu demonizować. Być może stało się to na skutek niewłaściwego użytkowania pompy. Osobiście nie wierzę aby korpus okrywający wirnik mógł się tak sam z siebie poluzować i spowodować rozszczelnienie. Oczywiście nie jest wymagana duża siła aby korpus odkręcić, ale wsuwana podstawka pompy skutecznie to uniemożliwia, stanowi jednocześnie zabezpieczenie przed odkręceniem/rozszczelnieniem. Nie używałem nigdy pompy MDC, ale używałem/używam DCP a to bliźniacze konstrukcje. Kolego @freelanc3r opisz dokładnie co i w jaki sposób się rozszczelniło, pękł oring, pękł plastik... itp. Dołącz zdjęcia uszkodzonego elementu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako mechanik urządzeń przemysłowych mam do czynienia z gumowymi uszczelnieniami na co dzień. IHMO  ich wadliwe działanie to śmiem twierdzić w 98 procentach jednak błędy montażowe. I dotyczy to instalacji, w których mamy do czynienia z ciśnieniami, o jakich w akwarystyce nam się nawet nie śniło. Produkty Jebao stosuję w moich akwariach od lat i uważam, że to solidna średnia półka. Długowieczne i raczej mało zawodne. Jeżeli twierdzisz, że 6 cio miesięczne dziecko może odkręcić złącze, to warto zapytać, kto to skręcał. Ogólnie akwariowe złączki, zwłaszcza jeżeli wyprowadzamy wodę poza zbiornik warto traktować z wyjątkową uwagą. To nie połączenie metal guma, gdzie możemy solidnie do... kręcić porządnym narzędziem. Ale mimo wszystko trzeba się przyłożyć. Warto też po kilku dniach działania "poprawić" połączenia dociągając jeszcze nieco. Nie zaszkodzi odrobina wazeliny na uszczelkę, pozwala uniknąć zerwania czy innego uszkodzenia przy dociąganiu. I kontrola powierzchni plastikowych połączeń. Tu może zdarzyć się jakaś nierówność. Drobny papier ścierny załatwia problem w 10 sekund.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pompa poszła na reklamację z moim życzeniem, by zwrócili mi pieniądze za pompę. firma Aquario zrobiła to bez problemu.

Pompa sama w sobie super! aplikacja wifi i kultura pracy znakomita.

Jeżeli chodzi o awarię, pompa pracowała 5mc z 2 korpusami zamontowanymi szeregowo. W żadnym miejscu nie widać jakiegokolwiek uszkodzenia, po prostu nagle zaczęła puszczać wodę w okolicach styku z podstawką, w tym samym miejscu plastik pompy jest bardzo giętki.

Możliwe, że miałem pecha, aczkolwiek sposób montażu pompy jest dramatyczny.

Może to jakiś syndrom sztokholmski ale myślę by dać jej 2 szansę (przez aplikacje wifi), tylko w miejscu łączenia pompy zastosowałbym taśmę izolacyjną. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.