Skocz do zawartości

Pompa Jebao MDC-3500 - ostrzeżenie


freelanc3r

Rekomendowane odpowiedzi

Taśmę izolacyjną zostaw elektrykom. Jeżeli masz na myśli teflon, to bardziej zaszkodzi niż pomoże a na pewno nic nie wniesie. To nie ten typ połączenia. Dociagnij mocno, ale z głową, żeby coś nie pękło. Użyj cęgów hydraulicznych, ale naprawdę z wyczuciem. Uszczelkę przesmaruj wazeliną. I będzie dobrze.

Edytowane przez pulpet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zabezpieczenie na zewnątrz i tak przepuści wodę, raczej prędzej niż później. Nie ma to sensu. Skręć starannie i w miarę mocno. Skontroluj co jakiś czas. Rzadko się leje na potęgę od razu. Najpierw zaczyna się pocić, co daje czas na reakcję, zanim zalejesz sobie chatę. Warto podstawić coś w miejsca, gdzie z czasem może coś kapać. Dokręić starannie i będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zboczę z tematu wątku, ale myślę, że warto tu wspomnieć, że generalnie "praca" z wodą poza akwarium zawsze stwarza ryzyko - nawet najlepsze kubły potrafią puścić wodę spod jakiejś uszczelki ;-)

Ze swojej strony mogę polecić instalację małego alarmu w szafce pod akwarium :-)
https://allegro.pl/oferta/alarm-zalaniowy-avt1433-10532293866

Koszt niewielki i można spać spokojnie :-)

20200312_211955_resized.thumb.jpg.eb75cf4a4da4166c334409480396c52d.jpg

20200312_211934_resized.thumb.jpg.8ff8761c7f526ff4c75768dfbec89060.jpg
Oryginalne nóżki wymieniłem na miedziane druciki i powiesiłem alarm na pojemniku w którym stoi prefiltr.
Zanim pojemnik się napełni to w całym domu (nawet na piętrze) słychać przeraźliwy pisk ;-)
To rozwiązanie sprawdza się u mnie już od ponad roku i złego słowa nie mogę powiedzieć, szczególnie że już kilka razy uratowało mi skórę, gdy źle dokręciłem przyłącza.
Przy cotygodniowym czyszczeniu prefiltrów sprawdzam tez działanie alarmu wkładając nóżki czujnika do wody i mam pewność że wszystko działa ;-)

Sorki za OT :-)

  • Lubię to 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ostatnio testowałem kolejny kit AVT 1612 jako zabezpieczenie odcinające zasilanie urządzenia w przypadku wykrycia przecieku. 

https://allegro.pl/oferta/2-poziom-alarm-ostrzegajacy-przed-zalaniem-avt1612-10512578326

Na poniższych zdjęciach układ już w obudowie z gniazdkiem i kablami (czarny kabel to zasilanie 12V które trzeba zapewnić). 

Jak widać na filmie, układ ma 2 regulowane poziomy reakcji, pierwszy to dźwięk a drugi to włączenie lub wyłączenie (w zależności od potrzeb) urządzenia 230V.
Regulacja polega na odpowiednim docięciu długości elektrod.

20230303_185209.jpg

20230303_184717.jpg

Edytowane przez Bartek_De
Korekta tekstu
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.