pavlosokol Opublikowano 12 Kwietnia 2021 #1 Opublikowano 12 Kwietnia 2021 Cześć. Mam na imię Paweł i mieszkam w Augustowie. W końcu nadszedł moment na założenie mojego akwarium z pyszczakami. Posiadam zbiornik 200l. W nim umieściłem 3mm spienionego PCV, na którym ułożony jest kamień gnejs. Piasek kwarcowy o frakcji ok. 1mm wypelnił resztę. Za filtrację odpowiada ultramax 1500 z wkładem z gąbek, zeomax plus i ceramiki. Wodę zalałem w dniu 08.04.21. Dzień później dodałem Actibactol i ruszyła filtracja. 10.04.21 do wody dodałem Af water conditioner jako uzdatniacz. Niestety nie zrobiłem testów wody po napełnieniu akwarium. Dziś testami zoolek zbadałem wodę. PH ogólny-7,5 a dokładny 8. NO2-0, NO3-0. Nie dodawałem pokarmu do wody. Czy są możliwe takie parametry wody na starcie? Dodam, że napowietrzenie jest tylko z wylotu filtra. Dziękuję z góry za odpowiedź. 2
Bezprym Opublikowano 12 Kwietnia 2021 #2 Opublikowano 12 Kwietnia 2021 Musisz zmierzyć jeszcze NH4,jakąś pożywka go bakterii by się przydała.
rabczanin Opublikowano 13 Kwietnia 2021 #3 Opublikowano 13 Kwietnia 2021 Ciekawie wkomponowałeś baniak w mebel
Bezprym Opublikowano 13 Kwietnia 2021 #5 Opublikowano 13 Kwietnia 2021 Ale kamyszków jeszcze dodaj, w tym biotopie muszą być groty. 2
Robson79 Opublikowano 13 Kwietnia 2021 #6 Opublikowano 13 Kwietnia 2021 Niewiem jaką obsadę planujesz ale jeśli mbunę to zdecydowanie za mało kryjówek dla ryb... Sam wygląd baniaka jest nawet fajny ale niestety nie praktyczny... 2
yaro Opublikowano 13 Kwietnia 2021 #7 Opublikowano 13 Kwietnia 2021 Dla mbuny słabo, jeśli chodzi o ustawienie kamieni również, chyba, że podoba Ci się widok apokaliptycznego osiedla wieżowców. 2 1
pavlosokol Opublikowano 13 Kwietnia 2021 Autor #8 Opublikowano 13 Kwietnia 2021 Dziękuję za sugestje i podpowiedzi. Na szczęście mam jeszcze trochę głazów to dorzucę. Chciałem, żeby był dobry ruch wody. Nie mam doświadczenia z pyszczakami więc wyborem pewnie będzie obsada jednogatunkowa saulosi 2+6. Chyba, że możecie coś jeszcze w tym temacie podpowiedzieć. Dzięki
Bartek_De Opublikowano 13 Kwietnia 2021 #9 Opublikowano 13 Kwietnia 2021 (edytowane) 23 minuty temu, pavlosokol napisał: Nie mam doświadczenia z pyszczakami więc wyborem pewnie będzie obsada jednogatunkowa saulosi 2+6. Chyba, że możecie coś jeszcze w tym temacie podpowiedzieć. Dzięki Witaj na forum. O obsadę pytaj w dziale do tego przeznaczonym, tu tylko się przedstawiamy. Edytowane 13 Kwietnia 2021 przez Bartek_De
pavlosokol Opublikowano 14 Kwietnia 2021 Autor #10 Opublikowano 14 Kwietnia 2021 Witam. Dziś zrobiłem kolejne testy wody. PH ogólny 7.5 dokładny 7.8, NO2-0, NO3-2. Chyba coś drgnęło. W filtrze mam zasypany zeolit plus. Czy przez to parametry wody nie ulegają zmianie? W srodę rano zasypałem trochę pokarmu dla ryb, którego niewielka ilość zalega na dnie. Jutro zrobię test NH4. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się