Skocz do zawartości

No i ożyło moje pierwsze Malawi 160 x 50 x 50


pulpet

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba niewieścieje na starość, bo przybity nudą długich jesiennych wieczorów poczułem potrzebę przemalowania wnętrza akwarium😁. No i  meble poprzestawiałem  trochę. 

 Było

681696794_IMG_20220207_2259272.thumb.jpg.e036f7f589660d1b2e78314c13df4fbd.jpg

Jest

IMG_20221127_155430.thumb.jpg.2357ef4c035f1786d22fd33c69e7ce81.jpg

A poważnie, moduły i tło, które wykonałem około rok temu nie do końca zdały egzamin. Pojawiły się pęknięcia i odpryski. Nieliczne, ale nie chciałem czekać na więcej i postanowiłem trochę to poprawić. Usunąłem niepewne elementy zaprawy i całość pokryłem żywicą epoksydowa i piaskiem. Udało się uniknąć malowania. Trochę eksperymentowałem, praktycznie każdy element jest robiony trochę inaczej. Cześć jest posmarowana żywicą i obsypana piaskiem, część malowana żywicą wymieszaną wcześniej z piaskiem. Używałem też piasków o różnych odcieniach  i różnej średnicy. Mam w planach dwa duże zbiorniki, do których dekoracje będę robił sam. Więc miałem okazję poćwiczyć. Pomoczy się to wszystko trochę, porośnie glonem i będę wiedział, jaki wariant najbardziej mi odpowiada i taki zastosuję robiąc dużo większe projekty.

Zbiornik byl pozbawiony dekoracji przez dwa tygodnie, więc bez problemu pozbyłem się nadmiarów przychówku. Wyłowiłem 17 podrośniętych rdzawych, takich 3-5 cm. Rój drobiazgu został skutecznie wyjedzony przez dorosłe ryby. Na chwilę spokój będzie. 

Do tego łatwo było przeprowadzić inwentaryzację ilościową i wielkościową.  Parę ryb trafiło do siatki i zostało dokładnie zmierzone.

Więc bez żadnych tam orientacyjnie, na oko, pi razy drzwi i około wiem jak liczna jest obsada i kto ma ile wzrostu.

Acei 2/6

Panowie 15 cm dominujący i 12 cm

Panie 10-11 cm

 

Maingano 2/5

Panowie 12 i 11 cm, brak dominanta

Panie 7-8,5 cm

Trzy sztuki przychówku 2,5-4 cm. Nie dały się zjeść przy braku dekoracji więc zostały.

 

Rdzawe 2/6

Panowie 12 i 11,5 cm brak dominanta

Panie 6,5-7,5 cm

 

Saulosi 5/8?

4 panowie 10-11 cm i jeden ok. 7cm przychówek.  Dwa samce zdecydowanie dominujące. .Dwa albo 3 do redukcji.

Panie 3 szt ok. 7 cm z pierwszych zarybień i pięć szt. ok. 4 cm dopuszczone niedawno. Hodowiec zaglądał pod ogon i jest pewny że dziewczyny, ja nie do końca. Zobaczymy co wyrośnie. Ogólnie jedyne ryby, które mi się eliminują. Co jakiś czas panienki dostają szału i uśmiercają jedną z koleżanek.

 

2 Nimbochromis Livingstoni

15 i 13 cm. Miały eliminować narybek eliminują.granulat. Oba do wydania.

Nowa aranżacja wymaga jeszcze poprawek i dopieszczenia. Na razie z browarkiem w ręku patrzę i kontemplacji się oddaję. Będą przeróbki i kręcenie elementami, bo nie jestem zadowolony. Dojdą glony. Światło też lipa, bo padła mi belka oświetleniowa i świeci coś tam z cmentarzyska rupieci w piwnicy.  Nowe światło Made in @Bartek_De & @aurban6 czeka na mnie w Polsce i zostanie zamontowane niebawem. Zobaczę jak to wyjdzie. Albo pomaluje jeszcze raz.  I dorobię inne moduły. A co mi tam 😁.

Edytowane przez pulpet
  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bojack napisał(a):

@pulpet Livi dwa samce? Przygarnąłbym samicę, bo mój samiec smutny taki sam w akwa.

Mniejszy chyba samiec, większego nie polecam, bo od początku budzi wątpliwości jego czystość gatunkowa. Jakiś taki za żółty, na czystego Livi. Jak go kiedyś dobrze sfoce, to wrzucę do indentyfikacji gatunków i niech się znawcy wypowiedzą. Pewnie pomieszka u mnie do czasu, aż się dorobię większego zbiornika i zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj w końcu udało mi się zamontować lampy zrobione przez @Bartek_De i @aurban6.  Panie Bartku, Panie Arturze. Niniejszym twierdzę, że Wasze lampy nadają się do oświetlania zbiorników akwariowych w stopniu zadowalającym😜. A poważnie to są fenomenalne. Na takie możliwości sprzętu liczyłem, a efekt pewnie przerośnie moje oczekiwania jak już za jakieś pół roku zdecyduję się na jakieś ustawienia. Dzisiaj tak się wkręciłem w ustawianie ustawień, że prawie finał Mundialu przegapiłem😁 Super światło mam.  Dzięki chłopaki. 

 

image.thumb.jpg.de5f70481373493204a0aa69b3510050.jpgimage.thumb.jpg.03266b500edada883588ae916987c35e.jpgimage.thumb.jpg.de5f70481373493204a0aa69b3510050.jpgimage.thumb.jpg.be05bfb2709bd5243058cf31944d8fcf.jpgimage.thumb.jpg.e4e31736c9d11a943d77541f82cee5ae.jpg

image.jpg

  • Lubię to 8
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.