Skocz do zawartości

Budowa akwarium 258x65x70h


Rekomendowane odpowiedzi



Co do przewodów powodem takiego rozwiązania jest to że nie chciałem puszczać niczego po zewnątrz, żeby nie zbierał się na nich kurz i nie rzucały się w oczy. Oprócz przewodów elektrycznych będą tamtędy przełożone dwie rurki od purolite i rurka od dolewki wody. 
Oświetlenie planuje podłączyć do Led Dimmer Pro V5 który już zakupiłem. W związku z tym nie będzie wtyczek i myślę że jak przyjdzie potrzeba zdjęcia oświetlenia to przewody bez problemu wyciągnę do góry z rurki. 
 


Jeżeli jest tło które jak widzę planujesz to przewody idą za nim więc nie rzucają się w oczy, ale jak wolisz tak może być natomiast może się okazać że i tak będziesz musiał coś puścić za akwarium np falownik jak same narurowce nia poradzą sobie z cyrkulacją ewentualnie zawsze można i z falownika obciać wtyczkę ale wtedy jest zapewne po gwarancji.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rafal0717 napisał:

Podkład pomiędzy akwarium a blat jest przewidziany, mam zamiar dać podkład pod panele. 

Odradzam. Ściągałeś kiedyś panele po 10 latach lub dłużej? Z podkładu zazwyczaj zostaje się piasek. 
IMO nie ma nic lepszego i zarazem najtańszego niż styropian 1-2 cm. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam. Ściągałeś kiedyś panele po 10 latach lub dłużej? Z podkładu zazwyczaj zostaje się piasek. 
IMO nie ma nic lepszego i zarazem najtańszego niż styropian 1-2 cm. 
Potwierdzam. Swoje akwarium również położyłem na styropianie 2cm. Teraz widzę, że wystarczyłby 1cm, bo nie zauważyłem żeby cokolwiek osiadło.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z podkładu pod panele rezygnuję. O styropianie myślałem nawet mam tyki 1cm, ale obawiam się że biały będzie rzucał się w oczy. A mata pod akwaria 5mm wystarczy taka grubość? Ciekawy pomysł też ta mata akustyczna, tym bardziej że jak patrzę to jest z klejem więc ułatwiło by to ustawienie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Ci pisałem żebyś pomyślał jeszcze o szerszych tych listwach na górze które by Ci zasłoniłu właśnie tą mate i samo dno zbiornika. Ja karimate przykleiłem na dwustronnej taśmie. Inaczej byłoby bardzo ciężko postawić szkło

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka



3bbb24cae32de2b815aa9f644120ac66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.