Bartek_De Opublikowano 25 Lutego 2021 #21 Opublikowano 25 Lutego 2021 T Planuję obsadę non mbuna. Sent from my VOG-L09 using TapatalkW takim razie kamieni już jest za dużo Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka 1
Luki_m1 Opublikowano 25 Lutego 2021 Autor #22 Opublikowano 25 Lutego 2021 Tak to prawda są 2 lub 3 małe kryjówki, spróbuję coś jeszcze poprzestawiać. Planuję obsadę non mbuna. Sent from my VOG-L09 using TapatalkUdało mi się przesunąć kilka kamyczków. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
Robson79 Opublikowano 25 Lutego 2021 #23 Opublikowano 25 Lutego 2021 53 minuty temu, Luki_m1 napisał: Planuję obsadę non mbuna. W takim razie kamienie mozesz trochę poprzestawiać aby zrobić plażę... 2
Luki_m1 Opublikowano 26 Lutego 2021 Autor #24 Opublikowano 26 Lutego 2021 Dzień dobry wszystkim.Czy wy też przy napełnianiu nowego zbiornika byliście zestresowani? Zawsze jest ta niepewność czy wszystko będzie ok. Bardzo stresujące 2 godziny. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
Falcowski Opublikowano 26 Lutego 2021 #25 Opublikowano 26 Lutego 2021 W sumie nawet o tym nie myślałem. A co to takei niebieskie to światło? Tak będzie standard, czy masz jakieś bielsze?
Jeb_us Opublikowano 26 Lutego 2021 #26 Opublikowano 26 Lutego 2021 Witam kolege z UK 🖐, ja niedaleko Cambridge, ale do sedna podejście pierwsza klasa, kamienie nie moja bajka ale każdy ma swoje updobadnia. Teraz tak piszesz obsada non mbuna a skąd będziesz brał ryby , oczywiście proszę mi wybaczyć temat obsady w tym dziale, ale chce by kolega nie kupił jakiś malawi mix w pets at home czy jakieś inne sieci...
Luki_m1 Opublikowano 27 Lutego 2021 Autor #27 Opublikowano 27 Lutego 2021 Witam kolege z UK , ja niedaleko Cambridge, ale do sedna podejście pierwsza klasa, kamienie nie moja bajka ale każdy ma swoje updobadnia. Teraz tak piszesz obsada non mbuna a skąd będziesz brał ryby , oczywiście proszę mi wybaczyć temat obsady w tym dziale, ale chce by kolega nie kupił jakiś malawi mix w pets at home czy jakieś inne sieci... Witam.Nie, takich ryb nie kupuje się w sieciowkach.Znalazłem kilka miejsc w UK gdzie można umówić się, pojechać i wybrać ryby które nas interesują. Najbliżej mnie jest Kev's Rifts http://kevsrifts.co.uk/, polecany od wielu lat na rynku.Pozdrawiam. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
Jeb_us Opublikowano 27 Lutego 2021 #28 Opublikowano 27 Lutego 2021 2 godziny temu, Luki_m1 napisał: Witam. Nie, takich ryb nie kupuje się w sieciowkach. Znalazłem kilka miejsc w UK gdzie można umówić się, pojechać i wybrać ryby które nas interesują. Najbliżej mnie jest Kev's Rifts http://kevsrifts.co.uk/, polecany od wielu lat na rynku. Pozdrawiam. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk Poleciłbym jeszcze K&C i ewentualnie UKAI Również pozdrawiam
Luki_m1 Opublikowano 27 Lutego 2021 Autor #29 Opublikowano 27 Lutego 2021 Poleciłbym jeszcze K&C i ewentualnie UKAI Również pozdrawiam Dzięki za info. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
Luki_m1 Opublikowano 28 Lutego 2021 Autor #30 Opublikowano 28 Lutego 2021 (edytowane) Dobry wieczór wszystkim. W piątek 26 lutego zalałem zbiornik przez ustrojstwo i dodatkowo dodałem SEACHEM PRIME I STABILITY. Temperature ustawiłem na 26 st. Filtracja narurowa: 2 korpusy z filtrami sznurkowymi 100um 2 korpusy z Matrix em i 2 korpusy z ceramika Siporax Sera. Około 20 - 30% ceramiki było w dodatkowym filtrze w akwarium syna przez jakieś 3 tygodnie. Parametry wody z kranu: Testy JBL COMBISET (walizka). ph - między 6.5 a 7 (muszę kupić dokładniejsze testy bo w walizce jest 3 - 10) KH - między 6 a 7 NH4 - <0.05 NO2 - <0.01 NO3 - niewykrywalne Wczoraj 27 lutego wlałem jedna fiolkę Prodibio BIODIGEST. Dzisiaj 28 lutego wlałem brud z gąbki akwarium ogólnego mojego syna. Wykonałem testy wody: ph - między 7,5 a 8 KH - między 6 a 7 NH4 - <0.05 NO2 - 0.1 NO3 - miedzy 0.5 - 1 Zrobię za kilka dni kolejny test i zobaczymy. Na razie czekam i podziwiam scenerie Pozdrawiam. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk Edytowane 28 Lutego 2021 przez Luki_m1 3
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się