Luki_m1 Opublikowano 15 Stycznia 2021 Autor #11 Opublikowano 15 Stycznia 2021 Byłem bardzo ograniczony miejscem w szafkach a zwłaszcza na głębokości. Akwarium to 1830mm długości x 610mm wysokosci x 457mm głębokości. To i tak cud, że udało mi się to zmieścić.Dziękuję wszystkim za uwagi, spostrzeżenia i komentarze. Są to cenne wiadomości widziane przez innych którzy już mają narurowa filtracje. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
Bartek_De Opublikowano 15 Stycznia 2021 #12 Opublikowano 15 Stycznia 2021 6 minut temu, Luki_m1 napisał: Połowa jest już posklejana, ale bypass jeszcze nie I na razie został tylko złożony na sucho Tym bardziej warto to zrobić tak jak narysowałem. Nie musisz nić przerabiać, wystarczy dokupić większy trójnik, dwie redukcje i kawałek rury 40mm
Bartek_De Opublikowano 15 Stycznia 2021 #13 Opublikowano 15 Stycznia 2021 A właściwie w Twoim przypadku trzy redukcje, żebyś mógł wkleić końcówkę w którą masz już wkręconą grzałkę.
Luki_m1 Opublikowano 15 Stycznia 2021 Autor #14 Opublikowano 15 Stycznia 2021 Jasne. Dzięki za cenna wskazówkę. Zrobię tak jak mówisz. Dokupię potrzebne elementy i poprawię sekcje grzałki. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
Luki_m1 Opublikowano 25 Stycznia 2021 Autor #15 Opublikowano 25 Stycznia 2021 A właściwie w Twoim przypadku trzy redukcje, żebyś mógł wkleić końcówkę w którą masz już wkręconą grzałkę.Witam. Sekcja grzałki poprawiona. Zamontowałem redukcję z 32mm na 40mm. Grzalka na całej długości jest w rurze 40mm. Całość sklejona i teraz oczekiwanie na szkło. Dziękuję za cenna wskazówkę. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk 1
Luki_m1 Opublikowano 19 Lutego 2021 Autor #16 Opublikowano 19 Lutego 2021 W końcu doczekałem się! Kilka dni temu dostałem lampę od Aqua-Dreams (Africa 4K Sunset & Sunrise) - dziękuję Tomku a wczoraj przyjechało zamówione akwarium. Jutro po pracy malowanie tylnej szyby na czarno. Już niebawem test szczelności filtracji narurowej, układanie kamieni (Seriyu Rocks), czarny piasek od Hugo Kamishi i upragnione zalewanie! Sent from my VOG-L09 using Tapatalk 5
Luki_m1 Opublikowano 19 Lutego 2021 Autor #17 Opublikowano 19 Lutego 2021 Firma która robiła szkiełko, zapomniała przywieść podkładu, więc obiecali że na dniach przyślą kurierem (na razie stoi na kawałkach styropianu) . Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
Luki_m1 Opublikowano 25 Lutego 2021 Autor #18 Opublikowano 25 Lutego 2021 Witam wszystkich ponownie. Kolejny tydzień czekania na podkład którego firma zapomniała przywieść ze szkielkiem. W końcu dzisiaj dotarł. Dzisiaj od rana wziąłem się za robotę. Filtracja narurowa sprawdzona pod względem wycieków. Na szczęście wszystko dokładnie sklejone i przykręcone.Od kilku godzin siedzę i kombinuje z kamieniami. Chciałem ułożyć wyższe góry, ale niestety nie dałem rady. Nie jestem jakimś dizajnerem od wystroju ale chyba nie jest źle. Oczywiście piasku jeszcze dosypie, na razie ukladanie kamyczków Seiryu.Pozdrawiam wszystkich. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk 5
Robson79 Opublikowano 25 Lutego 2021 #19 Opublikowano 25 Lutego 2021 Na pierwszy rzut okiem nawet fajny wystrój, po bliższym przyjrzeniu się niestety brakuje kryjówek dla ryb...
Luki_m1 Opublikowano 25 Lutego 2021 Autor #20 Opublikowano 25 Lutego 2021 Na pierwszy rzut okiem nawet fajny wystrój, po bliższym przyjrzeniu się niestety brakuje kryjówek dla ryb... Tak to prawda są 2 lub 3 małe kryjówki, spróbuję coś jeszcze poprzestawiać. Planuję obsadę non mbuna. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się