Skocz do zawartości

Pokarm dla mojej obsady!


Radzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stało się z czego bardzo się cieszę :D dziękuję za Wasze cenne rady i zainteresowanie tematem.

Zamówione 10 szt Tetrasigmy  z Fish Magic :D

Z niecierpliwością oczekuję na przesyłkę :D

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki pokarm polecacie i czym oprócz sypkiego karmić taki układ ??

Placidochromis phenochilus Mdoka white lips

Labidochromis Caeruleus Yellow

Otopharynx Tetrastigma

Synodontis-petricola

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś co znaczy oprócz sypkich czyli jakie już posiadasz, wiec polecę Ci pokarmy którymi ja karmię.
Tropical Soft Line Africa Carnivore
Hikari Vibra Bites
NorthFin Krill
Tropical Pro Defence
Tetra Delica (suszony kryl)
Tropical Discus Gran D-50 plus (dla dyskowców, ale pyszczaki chętnie go zjadają)
Naturefood Supreme Artemia
I teraz to o co pytasz. Oprócz suchych pokarmów podaję raz w tygodniu (niedziela) mrożone krewetki zakupione w Biedronce. Siekam drobno po rozmrożeniu i podaję z ręki, jest to u mnie hit tygodnia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za wydzielenie tematu :)

W dniu 10.01.2021 o 11:44, Bartek_De napisał:

Nie napisałeś co znaczy oprócz sypkich czyli jakie już posiadasz, ......
 

Prawda mój błąd, że nie napisałem co mam na stanie :(

Kupiłem kilka pokarmów w sklepiku tu na miejscu 

1. Tropical cichlid gran

2. Tropical 3algae tablets

3. Tropical Africa carnivore

4. Tropical  Africa Herbivore

 

1. Cichlid gran wcinają chętnie karmie raz dziennie wieczorem

2. Tabletki robią furore u moich dzieci :D jak szkubią przyklejoną do szyby tabletkę :D podaję na podwieczorek raz dziennie kolo 16

3. Ta linia africa tak zachwalana przez sprzedawcę jest w formie płatków i niestety płatki są za duże dla rybek 3-4 cm. Nie są w stanie zmieścić w pyszczku jednego płatka a on natomiast się nie rozpuszcza i zalega potem na dnie. Dlatego im tego nie podaję. Mam nadzieje że się nie popsuje do czasu jak moje pysie urosną.

W dniu 10.01.2021 o 11:44, Bartek_De napisał:


Tropical Soft Line Africa Carnivore
Hikari Vibra Bites
NorthFin Krill
Tropical Pro Defence
Tetra Delica (suszony kryl)
Tropical Discus Gran D-50 plus (dla dyskowców, ale pyszczaki chętnie go zjadają)
Naturefood Supreme Artemia
 

Muszę rozejrzeć się za innymi pokarmami żeby urozmaicić dietę.

W dniu 10.01.2021 o 11:44, Bartek_De napisał:

Oprócz suchych pokarmów podaję raz w tygodniu (niedzielahttp://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji16.png) mrożone krewetki zakupione w Biedronce. Siekam drobno po rozmrożeniu i podaję z ręki, jest to u mnie hit tygodnia.

 

No to jest niedziela na wypasie :D

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropical soft line Africa carnivore i Tropical soft line Africa herbivore (w czarnej puszce) te pokarmy powinieneś kupić. Dodatkowo polecam POKARMY firmy Omega One i Ocean Nutrition. Krewetkami obecna moja obsada jest słabo zainteresowana. 😉

Edytowane przez Bezprym
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bezprym napisał:

Tropical soft line Africa carnivore i Tropical soft line Africa herbivore (w czarnej puszce) te pokarmy powinieneś kupić. Dodatkowo polecam POKARMY firmy Omega One i Ocean Nutrition. Krewetkami obecna moja obsada jest słabo zainteresowana. 😉

Sławku, kolega napisał że:

13 godzin temu, Radzik napisał:

Kupiłem kilka pokarmów w sklepiku tu na miejscu 

1. Tropical cichlid gran

2. Tropical 3algae tablets

3. Tropical Africa carnivore

4. Tropical  Africa Herbivore

 

@Radzik napisałeś że:

13 godzin temu, Radzik napisał:

 Ta linia africa tak zachwalana przez sprzedawcę jest w formie płatków i niestety płatki są za duże dla rybek 3-4 cm. Nie są w stanie zmieścić w pyszczku jednego płatka a on natomiast się nie rozpuszcza i zalega potem na dnie. Dlatego im tego nie podaję. Mam nadzieje że się nie popsuje do czasu jak moje pysie urosną.

Pokarmy Soft LINE AFRICA to pokarmy Premium i osobiście je polecam. Napisałeś że są w formie płatków a tak nie jest. To są chipsy i niestety jest to rozmiar "M" dla wiekszych ryb. W sprzedaży dostępny jest jeszcze rozmiar "S" i ten jest w formie granulatu. Skoro posiadasz rozmiar "M" możesz przed podaniem rybom przez kilka minut namoczyć go w wodzie. Namoczony będzie łatwiejszy do zjedzenia przez mniejsze ryby. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bezprym napisał:

 @Robson79myślałem że kolega kupił przez pomyłke Tropical Carnivore gdyż takowy też ta firma wypuściła, a nie spotkałem się z płatkowaną wersją linii soft line. 

Pokarmy TROPICAL Carnivore i Herbivore występują tylko w lini Soft line. Ja stosuję obydwa i żaden z nich nie występuje w formie płatków. Wiem że te płatki Cię zmyliły, mnie w pierwszej chwili też 😉

Edytowane przez Robson79
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bezprym napisał:

Pozwolę się w tej kwestii z tobą nie zgodzić 😉

i-tropical-carnivore-500ml.jpg

tropical-cichlid-carnivore-medium-pellet-500ml-180g.jpg

Przepraszam. Z tymi pokarmami się nie spotkałem ale mimo to, te również nie występują w formie płatków 😉

Edytowane przez Robson79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam ale moja pomyłka wywołała dyskusję.

Oczywiście miałem napisać, że są to chipsy a napisałem płatki ... mój błąd :(

Natomiast dowiedzieliśmy się czegoś nowego, że występuje carnivore też pod inną postacią :D

Dziękuję za odpowiedzi w  temacie.

Zamówiłem :

 

TROPICAL DISCUS GRAN D-50 PLUS

TROPICAL Pro Defence S

JBL SPIRULINA 40% SPIRULINY 

 

No to teraz jeszcze mam zagwozdkę jak często karmić ?? i jak często zmieniać te pokarmy?? co karmienie żeby urozmaicić żywienie??

Jak często dawać pro defense ??

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez Radzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.