Skocz do zawartości

Cyrkulator lub mocniejsza pompa


misiek80

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki cichy cyrlulator proponujecie do akwa 160x40x50h? Jako mechanik pracuje pompa aquael turbo 2000 umieszczona w module btn i oblożona gąbkami, a jako biolog eheim 2426, którego wylot jest po drugiej stronie akwa niż wylot z aquaela. Myślałem, że ten aquael turbo 2000 będzie dmuchał dużo mocniej? Więc albo wymiana pompy na mocniejszą albo dołożenie cyrkulatora, bo mimo,że ryby są małe, a kamieni jak na mbumę nie mam w akwa zbyt wiele,to odchody nie są kierowane do zasysu? Za modułem zostawiłem sobie miejsce na cyrkulator, będzie niewidoczny patrząc na akwa od przodu.

20201226_204710.jpg

Edytowane przez misiek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • misiek80 zmienił(a) tytuł na Cyrkulator lub mocniejsza pompa



Cyrkulator jaki u mnie chodzi to Sobo WP 300m do twojego baniaczka będzie w sam raz. 


Tyle, że już nigdzie go nie kupisz Sławku. Ja w podobnym akwarium używam Tunze 6055, jest cichy i posiada regulację wydajności, ale nie jest tani. Musisz określić jakim budżetem dysponujesz, bo rozpiętość cenowa jest spora.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bezprym napisał:

Obecnie przy trochę mniejszym akwarium bo 140 x 60x50 planuję dać Aqua Nova N-RMC 4000, lepiej mieć nadmiar mocy niż jej brak. Cyrkulator jaki u mnie chodzi to Sobo WP 300m do twojego baniaczka będzie w sam raz. 

Właśnie oglądałem pompy Aqua Nova i sam nie wiem, co lepsze, czy tylko wymiana pompy na mocniejszą, czy tylko dołożenie cyrkulator, a może i to i to? Minus jest taki, że przy obecnej aranżacji zbiornika, wylot z pompy i cyrkulator będą po tej samej stronie akwa. Oczywiscie wylot z pompy można skierować np. wzdluż tylnej szyby, a z cyrkulatora np. po przekątnej?

Edytowane przez misiek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam Aquaela Turbo na Aqua Nova  z racji tego że przy minimalnie większym poborze prądu mam mocniejszy przepływ a przy tym jest bardzo cicha. Nawet jeśli pompa nie będzie chodziła pełną mocą to skręcona będzie pobierać mniej prądu niż AT2000 więc moim zdaniem warto wymienić 

Edytowane przez Bezprym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pobór prądu się nie martwię,mam swój. U mnie przepływ z pompy jest mniejszey bo między pompą, a wylotem są 3 kolanka i ze 20 cm pcv, które musiałem zastosować żeby wyjść ponad moduł, a stamtąd do akwa, więc AT na pewno nie daje tych 2000l/h.

Edytowane przez misiek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego aż 3 kolanka? Przecież można podłączyć peszel wygięty na gorąco. Załamania wtedy nie są całkowicie pod kątem prostym i nie ma takich strat w przepływie. Obecnie w kaseciaku wylot mam przełożyć ony przez wywierconą dziurę w ściance kaseciaka, więc praktycznie nie mam żadnych strat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.