misiek80 Opublikowano 26 Grudnia 2020 #1 Opublikowano 26 Grudnia 2020 (edytowane) Witam. Akwa zalane 6.12.2020. Wystartowane na 2 apmułkach bakterii, brudnej gąbce i ceramice z dojrzałego akwa. Ryby od Pana Darka Gaży w ilosci 35 sztuk maluchów wpuszczone 17.12.2020. Parametry pH=8, NO2=0,025-0,05, NO3=20-30. Wodę mam z własnej studni głębinowej. Akwa 320l. Oświetlenie to dwie belki led: biała i rbg, świecone naprzemiennie. Świece po 6-7h/24, teraz przez Święta więcej 11-12h/24. Po 2-3 dniach od wpuszczenia ryb zaczęły pojawiać się okrzemki. Nigdy nie miałem z nimi większej styczności, zawsze w zasadzie pierwszym glonem w akwa była piękna zielenica. Dwie rzeczy, które mi się nasuwają: 1. Nigdy nie startowałem akwa jak teraz,zawsze robiłem to na moczu, mrożonkach itp. i czekałem te 30-40 dni aż cykl się zamknie. 2. Zawsze startowałem akwa na wodzie z wodociągu,a z racji przeprowadzki, teraz używam studni głębinowej,woda badana, parametry bardzo dobre, bez pomocy stacji uzdatniania, specjalistycznych filtrów itp. A propo okrzemek, czekać czy próbować już coś robić? Edytowane 26 Grudnia 2020 przez misiek80
Andrzej Głuszyca Opublikowano 26 Grudnia 2020 #2 Opublikowano 26 Grudnia 2020 3 minuty temu, misiek80 napisał: A propo okrzemek, czekać czy próbować już coś robić? Czekaj. Jest szansa , że "przejdą" w zielone.
misiek80 Opublikowano 26 Grudnia 2020 Autor #3 Opublikowano 26 Grudnia 2020 Więc poczekamy... ale kiepsko to tło i moduł takie zardzewiałe wyglądają.
miron.dmt Opublikowano 26 Grudnia 2020 #4 Opublikowano 26 Grudnia 2020 To normalne w Malawi. Wszystko równo zarośnie i będzie git
misiek80 Opublikowano 26 Grudnia 2020 Autor #5 Opublikowano 26 Grudnia 2020 Oby. Zielone glony wyglądają bajecznie, a te rude niekoniecznie.
miron.dmt Opublikowano 26 Grudnia 2020 #6 Opublikowano 26 Grudnia 2020 Mam akwarium kilkanaście lat i więcej czernego jest na kamieniach niż zieleni. Oczami wyobraźni trochę zieleni dostrzegam
artjur Opublikowano 26 Grudnia 2020 #7 Opublikowano 26 Grudnia 2020 U mnie natomiast w trakcie startu akwarium nie było ani zielonego, ani brązowego. Dopiero po jakimś czasie od zarybienia zaczęło robić się zielono, potem zielone ustępowało brązowemu i na dzień dzisiejszy to już sam nie wiem w którym kierunku zmierza. Raz mam wrażenie że chyba przybywa zielonego, a następnego dnia mam wrażenie że może brązowe wygrywa Jednak pokochałem i jedne i drugie. Nie mam tylko pewności czy te zielone to te dobre i właściwe
misiek80 Opublikowano 26 Grudnia 2020 Autor #8 Opublikowano 26 Grudnia 2020 Na pewno zielone wygląda estetyczniej niż rdzawe.
misiek80 Opublikowano 30 Grudnia 2020 Autor #9 Opublikowano 30 Grudnia 2020 Wiem,że nie ma reguły,ale mniej więcej po jakim czasie od zalania akwa/wpuszczenia ryb można się spodziewać,że zielone glony zaczną wypierać okrzemki?
aro600 Opublikowano 30 Grudnia 2020 #10 Opublikowano 30 Grudnia 2020 (edytowane) No właśnie nie ma reguły u mnie akwarium zalane już 3,5 miesiąca temu i wciąż wygrywają okrzemki. Niby zaczyna się przebijać zielony, ale za chwilę jakby znowu przegrywał walke. Choć stosunek fosforu do azotu mam niby na korzyść glonow zielonych. Edytowane 30 Grudnia 2020 przez aro600
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się