Skocz do zawartości

Połączenie kubełków jak w systemie narurowym


Rekomendowane odpowiedzi

Tak już brzmi lepiej, chociaż nie bardzo sobie to wyobrażam. Do tych dwóch mechaników również musisz doprowadzić wodę rurą 32, aby zachować przepływ, potem pompa i magistrala 32mm z bajpasem, a od niej odchodzące nitki do kubełków z biologią? Czyli taka hybryda narurowca z kubełkami? No ciekawe to jest, próbuj. Rozumiem, że kubełki masz i chcesz je wykorzystać, tym samym tniesz koszty. Pamietaj aby powrót wody do akwa również był rurą 32mm żeby nie ograniczać przepływu. Możesz też to zrobić z rur 25mm i wtedy pompę daj 25/40. Ja tak bym to widział.

20201211_120104.thumb.jpg.0071be2a27c3e5038d9e7afad163250b.jpg

 

Edytowane przez Bartek_De
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartek_De napisał:

Tak już brzmi lepiej, chociaż nie bardzo sobie to wyobrażam. Do tych dwóch mechaników również musisz doprowadzić wodę rurą 32, aby zachować przepływ, potem pompa i magistrala 32mm z bajpasem, a od niej dochodzące nitki do kubełków z biologią? Czyli taka hybryda narurowca z kubełkami? No ciekawe to jest, próbuj. Rozumiem, że kubełki masz i chcesz je wykorzystać, tym samym tniesz koszty. Pamietaj aby powrót wody do akwa również był rurą 32mm żeby nie ograniczać przepływu. Możesz też to zrobić z rur 25mm i wtedy pompę daj 25/40. Ja tak bym to widział.

20201211_120104.thumb.jpg.0071be2a27c3e5038d9e7afad163250b.jpg

 

Z tym bajpasem to już przedobrzyłeś. Sama prosta rura jest bypasem przy tej ilości zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Falcowski napisał:

Z tym bajpasem to już przedobrzyłeś. Sama prosta rura jest bypasem przy tej ilości zaworów.

Nie, bo inaczej nie wyregulujesz przepływu przez kubełki. To tak jak z grzałką w narurowcu, robi się na niej bajpas aby wymusić przepływ przez nią, a tym samym nie hamować wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bartek_De napisał:

Tak już brzmi lepiej, chociaż nie bardzo sobie to wyobrażam. Do tych dwóch mechaników również musisz doprowadzić wodę rurą 32, aby zachować przepływ, potem pompa i magistrala 32mm z bajpasem, a od niej odchodzące nitki do kubełków z biologią? Czyli taka hybryda narurowca z kubełkami? No ciekawe to jest, próbuj. Rozumiem, że kubełki masz i chcesz je wykorzystać, tym samym tniesz koszty. Pamietaj aby powrót wody do akwa również był rurą 32mm żeby nie ograniczać przepływu. Możesz też to zrobić z rur 25mm i wtedy pompę daj 25/40. Ja tak bym to widział.

20201211_120104.thumb.jpg.0071be2a27c3e5038d9e7afad163250b.jpg

 

Myślałem o czymś takim.

816418531_IMG_20201211_1230204172.thumb.jpg.9cfde8c77c8559dcd964be78d6dc706b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Falcowski napisał:

Jak będziesz zrzucał wodę, a króciec będzie za pompą, to pompa pomoże w przepływie i szybciej zrzucisz wodę. Jak przed pompą, to pompa wyłączona i idzie tylko grawitacyjnie. Natomiast zasys możesz dać ja kteraz i będziesz mógł w razie czego sobie nawet z wiaderka czy z wanny awaryjnie pociągnąć.

Jasne, tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek_De napisał:

Nie, bo inaczej nie wyregulujesz przepływu przez kubełki. To tak jak z grzałką w narurowcu, robi się na niej bajpas aby wymusić przepływ przez nią, a tym samym nie hamować wody.

Bartku, wyregulujesz zaworem tym co jest na rurze, i narysowany jest pod zaworem bajpasa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz65536 napisał:

Myślałem o czymś takim.

816418531_IMG_20201211_1230204172.thumb.jpg.9cfde8c77c8559dcd964be78d6dc706b.jpg

O, super. Dokładnie o to mi chodziło. A jeszcze jak pompę przerzucisz na koniec, za kubełki, przed spust, to już idealnie.

@Bartek_De - na Twoim schemacie masz 3 drogi: 1. przez kubełek, 2. na wprost, 3. przez bypas. 2. i 3. daje to samo, chyba, że chciałbyś zrobić jakby podsysanie poprzez rozpędzoną strugę, ale to raczej wyższa jazda i tu się mija z celem. Tak jak mówi @yaro.

Edytowane przez Falcowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, super. Dokładnie o to mi chodziło. A jeszcze jak pompę przerzucisz na koniec, za kubełki, przed spust, to już idealnie.
[mention=7984]Bartek_De[/mention] - na Twoim schemacie masz 3 drogi: 1. przez kubełek, 2. na wprost, 3. przez bypas. 2. i 3. daje to samo, chyba, że chciałbyś zrobić jakby podsysanie poprzez rozpędzoną strugę, ale to raczej wyższa jazda i tu się mija z celem. Tak jak mówi [mention=8]yaro[/mention].
I właśnie o tą 2 drogę chodzi, tam jest zawór który musi być zamknięty żeby część wody poszła przez kubełki, ale może faktycznie macie rację, ja inaczej na to patrzę. Tak czy inaczej daję sobie pass z tym tematem, bo widzę że autor ma calkiem inny zamysł, a według mnie nie da to odpowiedniego przepływu. Biologia ok, ale mechanika musi być oddzielona i mieć pełny przepływ od zasysu po wylot, taką samą średnicą.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 15:00, Falcowski napisał:

O, super. Dokładnie o to mi chodziło. A jeszcze jak pompę przerzucisz na koniec, za kubełki, przed spust, to już idealnie.

To zapytałbym jeszcze, bo się gubię w obiegowych opiniach nt. pomp od C.O.

Czy to prawda, że one lepiej pchają wodę, niż ją zasysają? Bo głównie dlatego nie wstawiłem jej w schemat na końcu. Ale może to tylko mit?

Czy pompy obiegowe dedykowane do akwarystyki mogą mieć taką właściwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.