Skocz do zawartości

MISZYN AKŁA 840L - pytania


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

Danielj ! Właśnie o takiej koronie myślałem do akwa Misyo tylko podwójnej. Jedna około 15 cm wysokośi dookoła akwa a druga dookoła HQI bez przykrywania. Będzie estetycznie jak do salonu. Ale to już w kwesti Misyo... Ja tylko życzę powodzenia.



Hehe , czyli jak zacznę czytać ze zrozumieniem , to będzie łatwiej się dogadać :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Poza tym masz rację , to kwestia gustu , a o tym się nie dyskutuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no to namieszaliście mi w głowie...


Gdybym znalazł kogokolwiek w pobliżu kto ma zamontowane HQi własnie z takiej lampy i mógłbym zobaczyć na ile daje po bokach to mógłbym brać pod uwagę lampe za 3k pln. Ale nie zaryzykuje... Byłem jak makok zamontował swoją lampe u siebie... skierowana od góry w strone ściany a nie przedniej szyby a i tak nie dało się siedzieć na kanapie bo dawało po oczach.... do tego refleksy po ścianach....


Pokrywa zamknięta ma bardzo dużo zalet zwłaszcza jak sie ma małe dzieci w domu. Ale poważnie zastanawiam się nad zrobieniem tylko korony... A może połącze materiały tzn korona z drewna w wymaganym kolorze a top z pcv? Akurat mam materiał..


Powiem tak. Mam kompletną lampę makoka i swoją obudowę. Wystarczy dokupić zasilacz i żarnik do mojej i już mam 2 opawry nad akwa. Nie zamykanie góry bardzo ograniczy mi koszt zrobienia obudowy i nawet mógłbym dzisiaj zlecić przycięcie deseczek...


Ale wciąż nie jestem przekonany, ze 150W to odpowiednia ilość... po prostu przez godzine pracy lampy na środku zbiornika nie pojawiła się ani jedna rybka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to normalnie widzę jak u Ciebie Misyo te HQI przebijają się przez 70cm. Estetycznie wykonaj dwie korony, jedną dookola akwa a drugą mniejszą dookoła dwóch 75W HQI i będzie PIKNIE :wink:

A już myślałem że będę naciskać na T8, wyszło że sam się za HQI opowiedziałem. Tak czasami jest, jak człowiek poczyta kilka postów mądrych ludzi :mrgreen: Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzownił do mnie facet... przywiózł mi kamienie na tło... i mam teraz dylemat... kombinować już teraz z rybkami w akwarium i wodą powiedzmy do 1/2 wysokości czy czekać do września aż makok ryby zabierze... kurcze no....


I mam jeszcze jedno pytanie. Co myślicie o tago typu grzałkach?

http://www.allegro.pl/item384966514_ele ... tatem.html

Nie chodzi mi o tą konkretnie ale o typ... Obecnie mam 250W i 300W i aby uzyskać 27st praktycznie chodzą cały czas nie wspominając już co sie dzieje przy podmianie wody....


Myślałem o jakiejś grzałce którą wsadziłbym do korpusu od filtra narurowego i pożądnie bym to uszczelnił. Montaż za trójnikiem od świerzej wody (czyli ogrzewa świerzą wodę oraz tą z obiegu filtracji). Dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pięknym donicom z rurami od kanalizy w akwa.. mówimy stanowczo NIE ;D



Zacząłem dzisiaj układać kamienie..... jeżeli komuś się wydaję to prostę to szybko go wyprowadzę z błędu. Pomijam 70cm wysokości akwa i 60cm głębokości.. pomijam wagę tych "kamyków"....


Zrobione mam 2/3 akwarium. Niestety 2 kawałki muszę podetnąć.. więc zostawiam to już sobie na jutro...

Wrzucę fotki co i jak. Wieczorkiem bedę mieć chwilkę to pozwolę sobię wam trochę pomarudzić.. bo mam kilka problemów technicznych i pewnie mi jakoś podpowiecie...


A teraz kilka fotek:

Kilka sztuk na podłodze:

a1.jpg

a2.jpg


Już w akwarium:

a3.jpg

a4.jpg

a5.jpg


Misyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.