Skocz do zawartości

Malawi 200L - czy się uda?


nsp

Rekomendowane odpowiedzi

No i ładnie. U mnie będzie podobny styl.

Tylko osprzęt psuje trochę efekt, tzn. niebieski falownik - powinien być czarny, wylot  z filtra - szkoda że nie czarny, i grzałka powinna powędrować do filtra - choć pewnie nie masz już miejsca.

Masz więc pretekst, aby prędko wymienić falownik, który (jak wspomniałeś), zaczął szwankować.

Czy masz dwa falowniki, to znaczy jeden w filtrze, a drugi poza?

Edytowane przez kazikx
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kazikx napisał:

Tylko osprzęt psuje trochę efekt, tzn. niebieski falownik - powinien być czarny, wylot  z filtra - szkoda że nie czarny, i grzałka powinna powędrować do filtra - choć pewnie nie masz już miejsca.

Akwarium nie stoi w salonie tylko w pokoju komputerowym gdzie mieszka jeszcze Gekon Orzęsiony i Wąż zbożowy, to dbam tylko o to, aby czasami było cokolwiek widać przez szkło :D Także takie szczegóły jak biała rurka i falownik nie przeszkadzają mi :)

Grzałka była w środku, ale któregoś razu wyciągając pociętą gąbkę ze środka (w celu przepłukania głównej gąbki 30 ppi) znalazłem dwie wtopione w szkło grzałki. Nie wiem jak to się stało, bo to było na takiej wysokości gdzie zawsze jest woda.

3 godziny temu, kazikx napisał:

Masz więc pretekst, aby prędko wymienić falownik, który (jak wspomniałeś), zaczął szwankować.

Właśnie się zastanawiam czy nie dołożyć kasy i nie kupić jakiejś pompki Jebao z regulacją, która by ogarnęła w przyszłości większe akwarium, większy HMF lub filtrację w modułach.

3 godziny temu, kazikx napisał:

Czy masz dwa falowniki, to znaczy jeden w filtrze, a drugi poza?

Tak. Na początku zastosowałem do HMF falownik JPV-130, ale słabo dawał radę przy gąbce 30 ppi. Później zakupiłem JPV-132, który już ogarniał gąbkę 30 ppi, ale w dalszym ciągu nie byłem zadowolony z cyrkulacji wody w akwarium. Gąbka 30 ppi wyleciała, a wleciała 10 ppi, ale ten JPV-132 chyba zdążył się już zmęczyć bo z miesiąca na miesiąc coraz słabiej rusza taflą wody, temu zacząłem używać dodatkowo JPV-130 jako dodatkowy cyrkulator, aby przedmuchać gruzowisko i po przestawieniu w górę wzmocnić ruch wody na powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nsp napisał:

Grzałka była w środku, ale któregoś razu wyciągając pociętą gąbkę ze środka (w celu przepłukania głównej gąbki 30 ppi) znalazłem dwie wtopione w szkło grzałki.

Można ją śmiało położyć za kamieniami na piasku. Nic jej nie będzie a nie będzie widoczna. Jak używałem grzałki tak właśnie robiłem. Zawsze to jakaś opcja.

1 godzinę temu, nsp napisał:

 Także takie szczegóły jak biała rurka

Można założyć koszulkę termokurczliwą i nie będzie widoczna.  Na najnowszym zdjęciu nie widać średnicy tej rurki ale zakładam , że jest taka jak w poście nr 39 i wtedy nie będzie kłopotu.  Oczywiście to tylko sugestie:)

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2022 o 15:08, Andrzej Głuszyca napisał:

Można ją śmiało położyć za kamieniami na piasku. Nic jej nie będzie a nie będzie widoczna. Jak używałem grzałki tak właśnie robiłem. Zawsze to jakaś opcja.

Tak też uczyniłem wczoraj :) Dzięki za przypomnienie tej metody, która wyleciała mi z głowy. Kiedyś tak chowałem grzałkę w małym roślinnym akwarium 54 L.

W dniu 5.07.2022 o 15:08, Andrzej Głuszyca napisał:

Można założyć koszulkę termokurczliwą i nie będzie widoczna.  Na najnowszym zdjęciu nie widać średnicy tej rurki ale zakładam , że jest taka jak w poście nr 39 i wtedy nie będzie kłopotu.  Oczywiście to tylko sugestie:)

Jak pisałem. Póki akwarium nie stoi w salonie, to takie rzeczy jakoś mi nie przeszkadzają wizualnie. Za rurkę robi opakowanie po jakiejś karmie (tej zdrowotnej, nie pamiętam nazwy) od tropicala.

JPV-132, ma o wiele większą średnice i niestety rurka kan. PVC fi32 byłaby za mała, a nie chciało mi się jechać i szukać białych fi 40 lub fi 50 :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie nagrać, to co zazwyczaj przegapiam, albo trafiam na koniec akcji :) Próba sił dwóch samców.

Mogę się odbijać w szkle, no i samo szkło też niezbyt czyste z zewnątrz bo kot, dość często przesiaduje na stołku i brudzi szybę łapami i nosem :D Także przepraszam, za te małe niedogodności :)

Film nagrałem w 60 FPS, także raczej warto przełączyć na tę jakość :)

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.