Skocz do zawartości

Malawi 200L - czy się uda?


nsp

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Bartek_De napisał:

 

 

 

 

 

Hydroponika będzie wspomagać usuwanie NO3 z wody natomiast Hamburg zapewni filtrację mechaniczną i biologiczną. Jeśli chodzi o moduły to nie musisz sam ich robić, można kupić gotowe moduły BTN, ale nie są tanie. No cóż, coś za coś...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Rozumiem. Ale czy te dwa sposoby filtracji, stawiając bardziej na hamburga zastąpią kubełek? I czy jest sens i możliwość, włożenia grzałki do takiego hamburga, który byłby umiejscowiony w rogu akwarium?

W cenie modułów BTN, mógłbym zakupić kubełek :) Na razie odpuszczę. To mój pierwszy, duży baniak, a tym bardziej z jakimś konkretnym biotopem. Może pomyślę o modułach za jakiś czas, gdy będę przenosił akwarium do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Rozumiem. Ale czy te dwa sposoby filtracji, stawiając bardziej na hamburga zastąpią kubełek? I czy jest sens i możliwość, włożenia grzałki do takiego hamburga, który byłby umiejscowiony w rogu akwarium?


Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od tego jak dużego hamburga zrobisz. Grzałka to najmniejszy problem, hmf musi być na tyle duży aby zmieściła się w nim pompa którą chcesz go napędzać, ewentualnie falownik co też jest bardzo dobrym rozwiązaniem (mam na myśli hmf napędzany cyrkulatorem).

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję dać tego Aquaela jako pompę. Powinien dać radę. Cyrkulację będę musiał dokupić tak czy siak, bo jednak ten Turbo Filter słabo gania wodę. Czy jest sens zrobić tak jakby obudowę do tego hmf, aby nie spuszczać wody. Widziałem tu na forum, że ktoś tak planował zrobić i przytwierdzić na przyssawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

2 godziny temu, nsp napisał:
Czy jest sens zrobić tak jakby obudowę do tego hmf, aby nie spuszczać wody. Widziałem tu na forum, że ktoś tak planował zrobić i przytwierdzić na przyssawki.

 


Możesz tak zrobić,@SlavekG tak robił u siebie, może wklei Ci jakieś fotki. Jeśli planujesz zakup cyrkulatora to od razu rób hmf-a napędzanego nim, będziesz miał wszystko w jednym i zero gratów widocznych w akwarium. Na marginesie, Aquael Turbo 1000 nie wyfiltruje dobrze wody.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał:

@szary011 Bardzo proszę o to abyś zaczynał zdania z dużej litery i kończył kropkami a będziemy wdzięczni.  Uprzedzę pytanie..tak..dbamy i o takie szczegóły chociaż w podstawowym zakresie:) 

Postaram się dostosowac :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze co będą mieli. Bo w Leroy Merlin mają tylko plexi w dużych i drogich arkuszach. Zakładam że taką gąbke 30 ppm, najlepiej zakupie gdzieś w necie.

 

Jeszcze naszły mnie dwa pytania. Korpus tego hmf stoi na piasku, czy docelowo na dnie akwarium czyli szkle? Jak na dnie szkła, to jak to się ma do styku piasku z gąbką i do samego czyszczenia gąbki. Bo raz na jakiś czas trzeba ta gąbke przemyć w podmienianej wodzie.

I czy będzie miało sens umiejscowienie w środku pompki od hydroponiki?

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.