Skocz do zawartości

Obsada 648l


Szys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przesiadam się z 240l w którym pływa 10 sztuk Saulosi i kilkanaście Cynotilapia Hara. 

Potrzebuje pomocy w doborze obsady do nowego zbiornika o wymiarach 180x60x60

Czy jest sens dobierania do obecnej obsady towarzystwa czy lepiej całą nową z tym, że ciężko będzie gdzieś sprzedać obecne ryby z racji że mieszkam z dala od większych miast.

Edit

Gatunki które mi się podobają:

Od zawsze najbardziej widział mi się Maison, super też są Red Red, Acei i osatnio bardzo spodobały mi się Labeotropheus simonae o ile dobrze napisałem to te z tymi śmiesznymi "nosami"

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Edytowane przez Szys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość to zaczynaj od nowej obsady. Zawsze znajdzie się ktoś chętny na Twoje ryby. Portale z ogloszeniami pomogą Ci. Fajnie jest ja widzisz jak młodziki rosną i obierają rewiry itd.

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szys napisał:

Gatunki które mi się podobają:

Od zawsze najbardziej widział mi się Maison, super też są Red Red, Acei i osatnio bardzo spodobały mi się Labeotropheus simonae o ile dobrze napisałem to te z tymi śmiesznymi "nosami"

No to już masz obsadę, dobry wybór ;) .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zostawi lbym saulosi a C hara odsprzedał. W miejsce Hary dałbym właśnie rybę która Ci się podoba M Maison Reef jest dużą majestatyczną rybą, ewentualnie masz bardzo podobne ryby takie jak M Luwino Reef czy M Katale. Do tego P acei nie widzę tak dużego  akwarium bez tej ryby. Labeotropheus simonae oczywiście też możesz mieć lub innego kulfonka " ze  śmiesznym nosem". Red reda nie dawałbym ze względu, że już masz żółty kolor u samic  Saulosi, ale w to miejsce proponuję Metriaclime OB  poniżej zdjęcia kolegi @Przezdaimage.jpeg.574972002795cff4a8e0e6dcb693db9c.jpeg i @przemo-himage.jpeg.a923af2ef8f231ebb7554259f3166270.jpeg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Szys napisał:

Też mi się podoba ta propozycja. Cztery gatunki to jest optymalnie rozumiem?

Cztery gatunki to max, ale umieszczenie acei w obsadzie zależy od wystroju i gatunków towarzyszących. Mam obecnie itungi. Teraz to już nie jest acei, ale ten sam typ zachowania. Ryby pływają głównie w górnych partiach akwarium, w grupie. Nie pasują do mojego akwarium, dlatego będę się ich pozbywał. Najlepszym rozwiązaniem dla tego gatunku jest wystrój akwarium z niewielką ilością skał, korzeniami lub gałęziami. Co do obsady, to podstawa acei w ilości przynajmniej 20szt. Do tego Gephyrochromis lawsi lub/i Pseudotropheus/Metriaclima sp. patricki.

Cała reszta to gatunki skaliste i tu wszystko gra. Wybór należy do Ciebie. 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szys napisał:

Też mi się podoba ta propozycja. Cztery gatunki to jest optymalnie rozumiem?

Ciesze się, że spodobała się ta propozycja. W mojej propozycji jest pięć gatunków,

Ch saulosi, M Maison Reef, P acei, Labeo simonae i Metriaclima OB.

Masz dość duży zbiornik i na pewno dałbym te pięć gatunków. Nie popadałbym w skrajność z czterema gatunkami. Cztery gatunki proponowane są do 375l lub do 450l gdzie długość jest 150cm. Tak naprawdę będzie tylko dwa większe gatunki M Maison,  P acei.  Labeo trewavasaea i Metriaclima OB są średniakami a Ch saulosi maluch.

Edytowane przez Slawek-meszek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.