Skocz do zawartości

Przesiadka z 240 l na 540 l


Szys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów 
Tak jak w temacie przymierzam się do zmiany. 240 stka po dwóch latach mocno się skurczyła.
Chciał bym krok po kroku opisywać postęp działań i liczę na ewentualne wskazówki, żeby nie popełnić jakiegoś poważnego błędu .
Mam 180 cm przestrzeni więc takiej też długości planuje nowy baniak.
Jestem na etapie zamawiania stelażu w lokalnym zakładzie. I tu już moje pierwsze pytanie czy kształtownik 40mm x 40mm z 3mm ścianką wystarczy?
Akwarium planuje o wymiarach 180x60x50 gdzie 50 to wysokość. i tu pytanie czy nie lepiej zrobić 60 cm wysokości ? 
Na tą chwile to moje jedyne pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Szys napisał:

Jestem na etapie zamawiania stelażu w lokalnym zakładzie. I tu już moje pierwsze pytanie czy kształtownik 40mm x 40mm z 3mm ścianką wystarczy?

Spokojnie starczy.

55 minut temu, Szys napisał:

Akwarium planuje o wymiarach 180x60x50 gdzie 50 to wysokość. i tu pytanie czy nie lepiej zrobić 60 cm wysokości ? 
Na tą chwile to moje jedyne pytania. 

60 a nawet więcej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tomasz78 napisał:

Pewnie że lepiej, jak dasz radę jeszcze wyższe i szersze to bierz.

Wyższe oczywiście da radę. Tak mi się wydawało że przy tej długości 50 wysokie to by wyglądał jak jamnik ten zbiornik. Ale chyba do Malawi najważniejsza jest powierzchnia dna?! 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jeszcze nie zamówione także można będzie nad tym jeszcze pomyśleć. W poniedziałek myślę to zrobić od "myciok". Mają tam dobre ceny. Nie widziałem negatywnych opinii co do tego sklepu.

Edit.

I jeszcze zastanawia mnie kwestia wytrzymałości podłogi. Jest to drewniana podłoga na której są panele. Czy trzeba coś pod stelaż podłożyć jakąś płytę? W stelażu będą nóżki regulowane.

 

Edytowane przez Szys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, stelaż się spawa. Szkło zamówione. I tak jak sugerowaliście wziąłem 60 na wysokość.
Co do filtracji to chce zrobić kaseciaka opartego o pompę JEBAO DCP-3000. Czy ona wystarczy żeby nie dawać falownika czy lepiej mocniejszą ?
Rozumiem, że pytania o obsadę,( żeby tu nie śmiecić )  zadawać w nowym  temacie w odpowiednim dziale ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szys napisał:

Rozumiem, że pytania o obsadę,( żeby tu nie śmiecić )  zadawać w nowym  temacie w odpowiednim dziale ? 

Oczywiście.. po prostu nikt nie będzie szukać  info o obsadzie w tym dziale. A tak jest łatwiej znaleźć innym zainteresowanym obsadą do takiego litrażu w dziale OBSADY. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, stelaż się spawa. Szkło zamówione. I tak jak sugerowaliście wziąłem 60 na wysokość.
Co do filtracji to chce zrobić kaseciaka opartego o pompę JEBAO DCP-3000. Czy ona wystarczy żeby nie dawać falownika czy lepiej mocniejszą ?
Rozumiem, że pytania o obsadę,( żeby tu nie śmiecić )  zadawać w nowym  temacie w odpowiednim dziale ? 
Daj większą pompę, zawsze można ją skręcić, lepiej niech chodzi na 50% niż męczy na fula.A falownik minimum 8000l będzie potrzebny żeby ładnie cały brud zaganiał pod zasys.

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.