Skocz do zawartości

Filtr typu "hamburg" do akwa narożnego.


Wojtasny

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Bartek_De napisał:

Dlatego zaproponowałem rozdział na dwa wyloty i puszczenie ich wzdłuż bocznych szyb. Nie zrobi to pralki i może całkiem sprawnie pokierować cyrkulacją. Sławku, proponujesz koledze puścić wprost na przednią szybę, a potem piszesz, że to zrobi pralkę. Gdzie tu sens?emoji848.png

Zawsze można zmienić pompę na falownik  i będzie na in + bo mniej prądożerny będzie. To chyba dobrze, że zaznaczyłem że może zrobić pralkę. I jak zauważyłeś od samego początku polecam koledze zrobić test a tak na marginesie jestem ciekaw jak będzie funkcjonowało Twoje Bartku rozwiązanie. Jak żyję takiego rozwiązania filtracji jeszcze nie widziadłem ale być może to ma sens🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4920]Wojtasny[/mention] Tak dokładnie tak. Zaobserwujesz czy nie podbija piachu i jak się będzie woda rozchodzić. Jeżeli zrobisz taki test to nasyp odrobinę karmy i zobaczysz jak się to ma. Jeżeli to się nie sprawdzi lub z jakiegoś powodu nie bedziesz zadowolony zrobisz test z kolankiem .
Super dziękuję Wam wszystkim za cenne rady. Nie omieszkam z nich skorzystać. Myślę że końcem tygodnia w końcu uda mi się wszystko już poskładać i podzielić się z Wami efektami.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zmienić pompę na falownik  i będzie na in + bo mniej prądożerny będzie. To chyba dobrze, że zaznaczyłem że może zrobić pralkę. I jak zauważyłeś od samego początku polecam koledze zrobić test a tak na marginesie jestem ciekaw jak będzie funkcjonowało Twoje Bartku rozwiązanie. Jak żyję takiego rozwiązania filtracji jeszcze nie widziadłem ale być może to ma sens
A falownik jaki byś polecał ewentualnie? A wylot dać nad gąbka czy dziure w niej zrobić?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtasny Wojtku u siebie miałem głowice i przedłużkę z rurki  która przechodziła przez gąbkę jak wspomniała @suricadeCzyli dziurka przez gąbkę.  A co do falownika Wojtku masz nie typowe akwarium wszystko trzeba robić metodą prób i błędów. Do falownika nie możesz już dołożyć żadnej rurkibo straci moc. @AndrzejGłuszycawspomniał że  Twoja pompa ma regulację i jesteś w domu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Slawek-meszek napisał:

@Wojtasny Do falownika nie możesz już dołożyć żadnej rurkibo straci moc. @AndrzejGłuszycawspomniał że  Twoja pompa ma regulację i jesteś w domu.

 

Można, można. W otwór gąbki wstawiasz rurkę PCV trochę szerszą niż wylot z falownika.

 

DSCF7183.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem co znaczy "Jego wylot będzie się opierał o gąbke." ? Z tymi pompami daj sobie spokój. Jeżeli koniecznie chcesz coś kupić to pomyśl o Atmanie ale te wszystkie pompy raczej są większe od AC.
No jak to ustawie w komorze hamburga na którejś ze ścianek to wylot dotyka gąbki i to dość znacząco aż ją wypycha bo on ma wylot z przodu a inne mają do góry.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.