iquitos68 Opublikowano 1 Maja 2020 #21 Opublikowano 1 Maja 2020 43 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał: Czy możesz przykładowo porównać koszt zakupu ledów z zasilaczem itp. i zużycie prądu w porównaniu do świetlówki Power Glo Hagen 40W ( 122 cm) gdzie najtańsza kosztuje ok . 63 zł. Będę wdzięczny bo nie znam kosztów ledów a jestem ciekawy różnicy. O ile masz oczywiście ochotę . Oczywiście: za stroną https://swiatoze.pl/swietlowka-energooszczedna-czy-ledy/. Czyli obrazowo, jeśli chcesz mieć tak samo mocno oświetlone akwarium to ledami zrobisz to dwa razy taniej niż świetlówkami. Po pierwsze – strumień świetlny Strumień świetlny to ilość światła, która jest emitowana przez źródło oświetlenia, a jego jednostką są lumeny. Im więcej lumenów, a więc strumieni światła, tym jaśniej. W świetlówkach energooszczędnych ilość strumieni świetlnych waha się od 40-90 lm/W, a w żarówkach LED – od 90 – 200 lm/W. 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 1 Maja 2020 #22 Opublikowano 1 Maja 2020 Można zrobić osobny temat porównujący koszty zakupu elementów do oświetlenia . Jest fajny temat naszego kolegi jak w linku poniżej ale brakuje w nim porównania kosztów do konkretnych świetlówek . No chyba ,że Andrzej@egon44 to zrobi w swoim temacie. Chodzi o coś bardzo prostego na zasadzie , że jest gotowe mniej więcej przyrównanie. Ale to już inny temat inie będziemy zaśmiecać koledzy jego tematu.
Bezprym Opublikowano 1 Maja 2020 #23 Opublikowano 1 Maja 2020 Samice Hary przy oświetleniu 6500k-10000k są szarawe dopiero przy dodaniu modułów niebieskich mają fajny niebieskawy kolorek, moim zdaniem nawet ładniej wyglądają niż pod świetlówką JBL Solar Marine Day.
mazilo Opublikowano 1 Maja 2020 Autor #24 Opublikowano 1 Maja 2020 (edytowane) 14 minut temu, Bezprym napisał: Samice Hary przy oświetleniu 6500k-10000k są szarawe dopiero przy dodaniu modułów niebieskich mają fajny niebieskawy kolorek, moim zdaniem nawet ładniej wyglądają niż pod świetlówką JBL Solar Marine Day. Widzisz Sławku ,więc według ciebie niezbędne jest RGB lub specjalistyczna belka Nie widzę logiki przy oddzielnych modułach : zimny biały , niebieskie i czerwone . Nie lepiej użyć samych RGB i zimne białe , wówczas możesz wydobyć niebieski i czerwony ? Czy kolor z RGB jest gorszy niż oddzielne moduły led - kolor ? Edytowane 1 Maja 2020 przez mazilo 1
Bezprym Opublikowano 1 Maja 2020 #25 Opublikowano 1 Maja 2020 (edytowane) Właśnie planuję tak zrobić jak piszesz na obecne moduły zdecydowałem się pod wpływe peanów wychwalającymi zalety modułów 9000k, potem już niezadowolony z efektów zacząłem kombinować. Widziałem zbiorniki na modułach RGB i białych, wierzcie lub nie ale biją te oświetlane tylko modułami białymi na głowę. Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka Edytowane 1 Maja 2020 przez Bezprym 2
mazilo Opublikowano 1 Maja 2020 Autor #26 Opublikowano 1 Maja 2020 Będę sporo kombinował , może nawet będę próbował zobaczyć efekt na 9000k lub 9500k , ale łącznie z RGB . Zastanawiam się jeszcze jak z ustawieniami oświetlenia , ale na to założę nowy wątek
Bezprym Opublikowano 1 Maja 2020 #27 Opublikowano 1 Maja 2020 Jeśli dokupisz sterownik zmierzchu i świtu, to w którymś wątku forumowicze dzielą się plikami z ustawieniami,możesz pobrać. Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
mazilo Opublikowano 1 Maja 2020 Autor #28 Opublikowano 1 Maja 2020 Sterowniki posiadam w wersji 3.0 i 4.0 wiec będę miał jak się pobawić Z ustawieniami to zupełnie inna bajka , chodzi mi bardziej w jako sposób ustawiacie : od świtu do zmierzchu ? Dla mnie po logice jest ustawienie krzywej na każdy kolor i minimalnie on schodzi , bez wyłączania danego koloru ..... Ok , potem napisze nowy wątek , bo to już inny temat
iquitos68 Opublikowano 1 Maja 2020 #29 Opublikowano 1 Maja 2020 To dorzucę jeszcze fotkę akwarium wieczornego, gdy pracują same RGB w ilości 80 szt. Fotka długo naświetlana bo światła dużo nie dają. Musiałem też ręcznie poprawić balans bieli, żeby fotka faktycznie oddawała to co oko widzi. 1
mazilo Opublikowano 1 Maja 2020 Autor #30 Opublikowano 1 Maja 2020 Wydaje mi się , że cały sekret w tym ,że akwarium najładniej wyglada wieczorem lub ZDALA od słońca .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się