Skocz do zawartości

9000K ,9500K ,10000K,11000K???


mazilo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmodyfikować oświetlenie ,choć w pełni jeszcze nie okiełznałem swojego , ale wole zacząć od wersji już sprawdzonych i ogólnie uznanych jako zadawalające .

Aktualnie posiadam moduły RGB i moduły zimne białe -10000K.

Wszędzie pełno informacji na temat barwy 9000K lub 9500K. Zamierzam wymienić 10000K na ??? I WŁAŚNIE  🙂 ????

Nie ma problemu aby sprawdzić oświetlenie na samych diodach zimnych .

 

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułów SMD testowałem wszystkie konfiguracje. Najgorzej ( w mojej opinii) wypadły 3000K i 6500K oraz mix przeplatanych: 3000k+6500k+11000K. 

Najbardziej mi się podobały 11000k same, praktycznie taki sam efekt jak moje ulubione świetlówki - wszystko podkreślam kwestia gustu.

Słyszałem pozytywne opinie, że najlepszy efekt z prostych rozwiązań w Malawi dają 6500K WFS + royal blue bez soczewek, żeby się ładnie mieszały ( kompromis naturalności i uczciwego podbicia tego co trzeba ) w stosunku 1/3, ale nie zdążyłem sprawdzić i nie wiem czy chcesz isć w power ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Xime napisał:

Słyszałem pozytywne opinie, że najlepszy efekt z prostych rozwiązań w Malawi dają 6500K WFS + royal blue bez soczewek, żeby się ładnie mieszały ( kompromis naturalności i uczciwego podbicia tego co trzeba ) w stosunku 1/3, ale nie zdążyłem sprawdzić i nie wiem czy chcesz isć w power ledy.

Gdziekolwiek czytam to zazwyczaj / najnowsze posty dotyczą 9000k lub 9500k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki układ 5x 9500, 4x9000k i 5x6500k Dodatkowo dodałem 4xniebieskie i jeden czerwony bo miałem trochę już zbyt żółte widmo. Coraz częściej zastanawiam się nad zmianą na moduły RGB połączone z 11000k. Lubię mieć możliwość regulacji barwy barwy widma a na samych białych nie na takiej możliwości. Żałuję że od razu tak nie zrobiłem.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bezprym@iquitos68 i inni w temacie mam do was wielką prośbę :) temat jest dość ciekawy i rozwojowy, a dla mnie też przydatny... Wasze opinie i podpowiedzi dają już jakiś kierunek co i jak, ale brakuje mi w tym temacie zdjęć zbiorników... Jak wygląda danym zbiornik oświetlony danym układem i rodzajem zastosowanych diod LED... Choć mam wyobraźnię, to jednak zorientowanie się w różnicy pomiędzy 9000K / 9500K a 11000K jest bardzo utrudniona...

Wstawiajcie zdjęcia :) 

Edytowane przez Morganelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.