Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Gonera1992 Opublikowano 18 Kwietnia 2020 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. #1 Opublikowano 18 Kwietnia 2020 (edytowane) Witam. Na początku wypadało by się przedstawić bo mimo, że dość długo czytam to forum, książki i inne materiały o Jeziorze Malawi, to pod wpływem fascynacji zwyczajnie zapomniałem. Tak więc mam na imię Paweł. Z akwarystyką miałem niewiele wspólnego jak i z Malawi spotkałem się półtora roku temu i wtedy postawiłem pierwsze używane akwarium- 150x50x50 z paskudną, standardową obudową i rysami. Postanowiłem zrobić kolejny krok w przód i postawić większy baniak, mianowicie 200x80x60cm. Na chwilę obecną wygląda to tak: Aranżacja: -Serpentynit 430kg, -20kg lawa wulkaniczna, -3kg kruszonego serpentynitu o gradacji powyżej 0,8cm, Kamienie ułożone na specjalnych rusztach o wysokości 4cm, by zapewnić odpowiednią cyrkulację pod konstrukcją. Oświetlenie DIY: Wodoodporne taśmy Led IP 67, SMD5054, 24V (120Led/m) przyklejone do 3szt profilu aluminiowego: -pierwszy profil z taśmami 150cm o barwie zimnej (8000-10000K) oraz ciepłej (3000-6500K), -drugi profil z taśmą 150cm RGBW -trzeci profil z taśmami 150cm o barwie zimniej (8000-10000K) i ciepłej (3000-6500k) Sterowane TC420. Filtracja: Kaseciak w module DIY na pompie DCP5000 z gąbkami PPI45- 5cm oraz PPI45- 2cm, Falownik Sobo WP-300M. W kaseciaku: 0,5l Seachem Matrix, 1l Neo Media Pure, MICROBE-LIFT SILI OUT 2 Obsada Mbuna: -20szt Chindongo Demasoni (młodzież do redukcji)) -21szt Metriaclima sp. „msobo” Magunga (młodzież do redukcji) -1+3szt Labeotropheus trewavasae marmelade cat -1+2szt Tropheops gracilior "Cove Mountain" -1+3szt Pseudotropheus Perspicax Orange Cap - 4szt Synodontis Njassae (hybrydy) Edytowane 18 Kwietnia 2020 przez Gonera1992 20
Andrzej Głuszyca Opublikowano 18 Kwietnia 2020 #2 Opublikowano 18 Kwietnia 2020 No to witaj Pawle oficjalnie na naszym forum. Akwa masz....bajka! 1
egon44 Opublikowano 18 Kwietnia 2020 #3 Opublikowano 18 Kwietnia 2020 Witaj Pawełku Akwarium po prostu miażdży łopatki Brawo!!! 1
darianus Opublikowano 19 Kwietnia 2020 #4 Opublikowano 19 Kwietnia 2020 Przyznam szczerze, że tak bogatego gruzowiska to jeszcze nie widziałem Świetna aranżacja ! 1
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Gonera1992 Opublikowano 19 Kwietnia 2020 Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. #5 Opublikowano 19 Kwietnia 2020 (edytowane) Edytowane 19 Kwietnia 2020 przez Gonera1992 18
Awek Opublikowano 19 Kwietnia 2020 #6 Opublikowano 19 Kwietnia 2020 Akwarium wygląda pięknie, bardzo naturalnie, jest tylko jeden minus tego gruzowiska, szczególnie widać to z boku, wiele miejsca dla ryb do pływania nie zostaje. Kawał litrażu, a mało przestrzeni dla ryb, szczególnie jak dorosną, sporo maluchow przeżyje bo chować będzie się gdzie. Taki jeden minus widzę (moje odczucia) ale akwarium sztos, wystawowe Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka 2 1
Bartek_De Opublikowano 19 Kwietnia 2020 #7 Opublikowano 19 Kwietnia 2020 @Awek podzielam Twoje odczucia. Mam podobne, dlatego w galerii prosiłem autora o dodanie zdjęcia z boku. Niewątpliwie akwarium jest piękne, ale blisko pół tony kamienia zabiera rybom ogromną przestrzeń do pływania. Myślę, że to już lekka przesada. Jak daleko jeszcze się posuniemy w gruzowaniu zbiorników? Trochę nie w tę stronę to idzie. Do tego przeżywalność narybku za jakiś czas stanie się sporym problemem i bez rozebrania tego wszystkiego nie będzie możliwości kontroli przerybienia. 6 1
pozner Opublikowano 19 Kwietnia 2020 #8 Opublikowano 19 Kwietnia 2020 2 godziny temu, Bartek_De napisał: Niewątpliwie akwarium jest piękne, ale blisko pół tony kamienia zabiera rybom ogromną przestrzeń do pływania. Myślę, że to już lekka przesada. Jak daleko jeszcze się posuniemy w gruzowaniu zbiorników? Akwarium jest piękne bez dwóch zdań. Co do kamieni, to zawsze byłem zwolennikiem zagruzowywania akwarium z mbuną. Moim zdaniem problem nie tkwi w ilości, a w jakości. Też mam prawie 400kg. kamienia (nie licząc podłoża), ale to są dużo większe bryły. Jest ich dokładnie 15szt. Przestrzeń między kamieniami jest dużo większa, niż u kolegi. Tu faktycznie wygląda na to, że szczeliny są bardzo małe i mogą utrudniać poruszanie się ryb....dorosłych ryb. Może się mylę, ale tak to wygląda na zdjęciach. 3 1
Bartek_De Opublikowano 19 Kwietnia 2020 #9 Opublikowano 19 Kwietnia 2020 6 minut temu, pozner napisał: Też mam prawie 400kg Nawet porównywałem z Twoim zbiornikiem, bo kojarzyłem, że masz sporo kamienia. Ale u Ciebie Krzyśku to wygląda zupełnie inaczej, lżej. Przestrzeni jest znacznie więcej właśnie przez to, że użyłeś dużych głazów. Ryby mają gdzie popływać i gdzie się schować. 2 1
Tom74 Opublikowano 19 Kwietnia 2020 #10 Opublikowano 19 Kwietnia 2020 Przepiękne akwarium, tylko pozazdrościć. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się