Skocz do zawartości

Zdychanie maingano i yellow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

A więc od początku. Mam zakupiona młoda obsada z Malawi Trzebinia w postaci maingano 8szt. Oraz saulosi Yellow 8szt. Około tygodnia temu padła jedna sztuka yellow, olałem to ponieważ myślałem że była po prostu słaba. Dziś zauważyłem że padł jeden maingano oraz jedna yellow.Dodam że to moje pierwsze Malawi ale od początku wydawało mi się że ryby dziwnie się zachowują - pływają po dnie, często się chowają. Jakiś rady co powinienem teraz poczynić? 

200l 

Jbl e901 biolog z ceramika 

Mechanik z preflitrem eheim

Karmie dwa razy dziennie tylko i wyłącznie suchymi karmami, większość roślinne kilka razy w tygodniu mięsne. 

Podmieniam około 20% co dwa tygodnie 

Poniżej wyniki testów jakie wykonałem na tą chwilę testami kropelkowy i jbl

No2 - 0,01

No3- 2

Nh4- 0,05

Ph7,4-9,0- poniżej 7.4 

Mam mały problem z utrzymaniem temperatury w akwarium ponieważ kupiłem za duża grzałke i ciężko ja ustawić ale temperatura wacha się od 23 do 27 stopni. 

Pojawiły się również glony zdjęcie w załączniku. Dziękuję za odpowiedzi 

15866120865871653547913418860211.jpg

Edytowane przez wiktor2257
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. 

Powiedz proszę jak długo przed wpuszczeniem ryb funkcjonował zbiornik? 

Podane przez Ciebie parametry wody nie są groźne dla ryb, poza tym pH. Skoro na skali 7,4-9,0 wypada Ci poniżej 7,4 to tak naprawdę nie masz pewności jakie pH masz w akwarium.. Sugerował bym podnieść ten parametr sodą oczyszczoną tak żeby wszedł w zakres pomiaru testu.

Temperatury są ok, ale ich ciągłe wahania też napewno jakoś super korzystne dla ryb nie są- dobrze jak byś to uregulował.

Może być tak że miałeś te 3 sztuki które padły po prostu słabsze, ale trzeba wyeliminować różne opcje. Dlatego przydały by tu się jeszcze wyraźne zdjęcia ryb z bliska, z tego co wrzuciłeś to naprawdę nic nie można wywnioskować o kondycji Twoich podopiecznych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz pH ale nie tymi kroplami co masz bo one są w zakresie 3-10 czyli bardzo niedokładne dla naszego biotopu. Stosuj w zakresie  7.4 - 9.0 a będziesz miał wiarygodny wynik.  W razie czego możesz podnieść sodą oczyszczoną ( spożywczą).  Zawsze tak robię od lat.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.