Skocz do zawartości

Zdychanie maingano i yellow


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Zmierz pH ale nie tymi kroplami co masz bo one są w zakresie 3-10 czyli bardzo niedokładne dla naszego biotopu. Stosuj w zakresie  7.4 - 9.0 a będziesz miał wiarygodny wynik.

Andrzeju autor tematu mierzył początkowo testem 7,4-9,0 i było poniżej, stąd chyba ten drugi test ze zdjęcia.

@wiktor2257 pH w przedziale 4 - 5 jest stanowczo za małe dla pyszczaków, podnoś sodą oczyszczoną.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pH jest tak niskie, to test w zakresie 7,4-9 nic tu nie da. Trzeba znaleźć przyczynę zakwaszania wody. W takim odczynie (prawie kwaśnym) pyszczaki długo nie pożyją. Można podnosić sodą, ale najpierw trzeba znależć przyczynę.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartek_De napisał:

Skoro pH jest tak niskie, to test w zakresie 7,4-9 nic tu nie da.

Nie chodzi o to czy test sam w sobie coś da czy nie bo wiadomo ,że nie da. Chodzi mi o  stosowanie prawidłowego ( zakres) co bardziej uwiarygodni wynik pH. Wg mnie bardziej  by były potrzebne do oceny zapisy ( o ile kolega ma) z cyklu . Osobiście podejrzewam  , że tam może być przyczyna.  Na zadanie pytanie jak długo funkcjonuje zbiornik pada odpowiedź : 3 tygodnie z włączonymi filtrami przed wpuszczeniem ryb i wg szablonu. Wg jakiego szablonu? Na WA? Jeżeli tak to czy ma jakiś opis ( parametry mierzone co kilka dni).  Inaczej mamy same domysły.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartek_De napisał:

Można podnosić sodą, ale najpierw trzeba znależć przyczynę.

Tu się zgodzę, trzeba dojść do przyczyny.

• Wiktor prześlij zdjęcie całego zbiornika

• sprawdź parametry wody z kranu której używasz do podmianek.

• w biologiu masz tylko ceramikę czy coś jeszcze? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy test sam w sobie coś da czy nie bo wiadomo ,że nie da. Chodzi mi o  stosowanie prawidłowego ( zakres) co bardziej uwiarygodni wynik pH. Wg mnie bardziej  by były potrzebne do oceny zapisy ( o ile kolega ma) z cyklu . Osobiście podejrzewam  , że tam może być przyczyna.  Na zadanie pytanie jak długo funkcjonuje zbiornik pada odpowiedź : 3 tygodnie z włączonymi filtrami przed wpuszczeniem ryb i wg szablonu. Wg jakiego szablonu? Na WA? Jeżeli tak to czy ma jakiś opis ( parametry mierzone co kilka dni).  Inaczej mamy same domysły.
Zgadzam się Andrzeju Tu przydałby się dokładny opis. Nie udało mi się niestety uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie kiedy ryby zostały wpuszczone. Mogę się tylko domyślać że po tych trzech tygodniach.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.