pozner Opublikowano 10 Kwietnia 2020 #21 Opublikowano 10 Kwietnia 2020 Kolego, robisz najgorszą rzecz, mieszasz w akwarium, wyjmujesz kamienie, wkładasz je z powrotem, czyścisz je...nie dajesz szans na utworzenie biosystemu w akwarium. Nie wiesz co było na tych kamieniach, może glony, a przy okazji bakterie nitryfikacyjne, a to wszystko zczyściłeś. To na zdjęciach nie wygląda na sinice. Zostaw wszystko w spokoju, niech się ustabilizuje. Po 3 miesiącach jest bardzo mała szansa, że to sinice. Takimi zabiegami zachwiejesz stabilnością akwarium, a to odbije się na rybach. Zaraz zaczniesz pisać, że ryby się dziwnie zachowują. Masz wątpliwości, to pstryknij fotkę i pokaż ją. Nie miąchaj niepotrzebnie w akwarium. 4
Bartek_De Opublikowano 10 Kwietnia 2020 #22 Opublikowano 10 Kwietnia 2020 Kolego, robisz najgorszą rzecz, mieszasz w akwarium, wyjmujesz kamienie, wkładasz je z powrotem, czyścisz je...nie dajesz szans na utworzenie biosystemu w akwarium. Nie wiesz co było na tych kamieniach, może glony, a przy okazji bakterie nitryfikacyjne, a to wszystko zczyściłeś. To na zdjęciach nie wygląda na sinice. Zostaw wszystko w spokoju, niech się ustabilizuje. Po 3 miesiącach jest bardzo mała szansa, że to sinice. Takimi zabiegami zachwiejesz stabilnością akwarium, a to odbije się na rybach. Zaraz zaczniesz pisać, że ryby się dziwnie zachowują. Masz wątpliwości, to pstryknij fotkę i pokaż ją. Nie miąchaj niepotrzebnie w akwarium. Chyba cała akwarystyczna mądrość jest zawarta w tym jednym poście nic dodać, nic ująć Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 2
Miszle Opublikowano 10 Kwietnia 2020 Autor #23 Opublikowano 10 Kwietnia 2020 Trochę może niedobrze ale zbiornik nie jest młody, a zastanawiam się czy teraz robić podmianę wody. Wysyp tego kojarzę tylko ze zmianą oświetlenia i dołożeniem większego kamienia
Bartek_De Opublikowano 10 Kwietnia 2020 #24 Opublikowano 10 Kwietnia 2020 2 minuty temu, Miszle napisał: Trochę może niedobrze ale zbiornik nie jest młody, a zastanawiam się czy teraz robić podmianę wody. Wysyp tego kojarzę tylko ze zmianą oświetlenia i dołożeniem większego kamienia Kamień nie ma nic z tym wspólnego. Jak kolega wyżej napisał to raczej nie są sinice, a glony zielone, które akurat w Malawi są pożądane. Są ludzie, którzy miesiącami, a nawet latami czekają na pojawienie się glonów. Myślę, że zmiana oświetlenia miała tu duży wpływ. Nie pozostaje nic innego jak czyścić szyby i się cieszyć. Kamienie zostaw w spokoju. 2
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 11 Kwietnia 2020 #25 Opublikowano 11 Kwietnia 2020 Jak koledzy wcześniej pisali nie ruszaj niczego w akwarium, niech ustabilizuje się wszystko trzeba czasu. Trzeba być cierpliwym akwarystą, i jeszcze jedno nie podmieniaj żadnej wody, zbiornik jest młody czekamy Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka 2
iquitos68 Opublikowano 11 Kwietnia 2020 #26 Opublikowano 11 Kwietnia 2020 10 godzin temu, Miszle napisał: Witam ponownie. Zdjęcia słabo wyglądają, wczoraj pomyłem kamienie bo były już za ciemne, glon czy sinica był na kamieniach w kolorze zielonym morskim wpadającym trochę w niebieski małe łaty. Nie włączam światła. Wyjąłem właśnie ten największy kamień ze zbiornika aby polepszyć cyrkulację. Za bardzo nie widzę na zdjęciach, ale jeśli masz piasek w akwarium to sinice łatwo rozpoznać bo tworzą na nim swego rodzaju skorupę sklejającą ziarna piasku. Glony nie sklejają piasku. Na kamieniach już nieco trudniej rozróżnić sinice od glonów. 5
Miszle Opublikowano 11 Kwietnia 2020 Autor #27 Opublikowano 11 Kwietnia 2020 Zbiornik nie jest młody ma 5 lat i nie był restartowany
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się