Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kolego, robisz najgorszą rzecz, mieszasz w akwarium, wyjmujesz kamienie, wkładasz je z powrotem, czyścisz je...nie dajesz szans na utworzenie biosystemu w akwarium. Nie wiesz co było na tych kamieniach, może glony, a przy okazji bakterie nitryfikacyjne, a to wszystko zczyściłeś. To na zdjęciach nie wygląda na sinice. Zostaw wszystko w spokoju, niech się ustabilizuje. Po 3 miesiącach jest bardzo mała szansa, że to sinice. Takimi zabiegami zachwiejesz stabilnością akwarium, a to odbije się na rybach. Zaraz zaczniesz pisać, że ryby się dziwnie zachowują. Masz wątpliwości, to pstryknij fotkę i pokaż ją. Nie miąchaj niepotrzebnie w akwarium. 

  • Lubię to 4
Opublikowano
  W dniu 10.04.2020 o 20:03, pozner napisał(a):
Kolego, robisz najgorszą rzecz, mieszasz w akwarium, wyjmujesz kamienie, wkładasz je z powrotem, czyścisz je...nie dajesz szans na utworzenie biosystemu w akwarium. Nie wiesz co było na tych kamieniach, może glony, a przy okazji bakterie nitryfikacyjne, a to wszystko zczyściłeś. To na zdjęciach nie wygląda na sinice. Zostaw wszystko w spokoju, niech się ustabilizuje. Po 3 miesiącach jest bardzo mała szansa, że to sinice. Takimi zabiegami zachwiejesz stabilnością akwarium, a to odbije się na rybach. Zaraz zaczniesz pisać, że ryby się dziwnie zachowują. Masz wątpliwości, to pstryknij fotkę i pokaż ją. Nie miąchaj niepotrzebnie w akwarium. 
Chyba cała akwarystyczna mądrość jest zawarta w tym jednym poście nic dodać, nic ująć

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Opublikowano

Trochę może niedobrze ale zbiornik nie jest młody, a zastanawiam się czy teraz robić podmianę wody. Wysyp tego kojarzę tylko ze zmianą oświetlenia i dołożeniem  większego kamienia 

 

Opublikowano
  W dniu 10.04.2020 o 21:03, Miszle napisał(a):

Trochę może niedobrze ale zbiornik nie jest młody, a zastanawiam się czy teraz robić podmianę wody. Wysyp tego kojarzę tylko ze zmianą oświetlenia i dołożeniem  większego kamienia 

 

Rozwiń  

Kamień nie ma nic z tym wspólnego. Jak kolega wyżej napisał to raczej nie są sinice, a glony zielone, które akurat w Malawi są pożądane. Są ludzie, którzy miesiącami, a nawet latami czekają na pojawienie się glonów. Myślę, że zmiana oświetlenia miała tu duży wpływ. Nie pozostaje nic innego jak czyścić szyby i się cieszyć. Kamienie zostaw w spokoju.

  • Lubię to 2
Opublikowano

Jak koledzy wcześniej pisali nie ruszaj niczego w akwarium, niech ustabilizuje się wszystko trzeba czasu. Trzeba być cierpliwym akwarystą, i jeszcze jedno nie podmieniaj żadnej wody, zbiornik jest młody czekamy :)

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Opublikowano
  W dniu 10.04.2020 o 18:53, Miszle napisał(a):

Witam ponownie. Zdjęcia słabo wyglądają, wczoraj pomyłem kamienie bo były już za ciemne, glon czy sinica był na kamieniach w kolorze zielonym morskim wpadającym trochę w niebieski małe łaty. Nie włączam światła. Wyjąłem właśnie ten największy kamień ze zbiornika aby polepszyć cyrkulację. 

Rozwiń  

Za bardzo nie widzę na zdjęciach, ale jeśli masz piasek w akwarium to sinice łatwo rozpoznać bo tworzą na nim swego rodzaju skorupę sklejającą ziarna piasku. Glony nie sklejają piasku. Na kamieniach już nieco trudniej rozróżnić sinice od glonów. 

  • Lubię to 5

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.