Skocz do zawartości

576L (160x60x60) Non-mbuna u Bartka


Bartek_De

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bartek_De napisał:

Nie będzie tu mbuny.Zdjęcia zrobione późnym wieczorem, kiedy światło już się przyciemniło. Poza tym lampę mam tak skonstruowaną, że jest podzielona na 3 niezależne strefy i prawą stronę mogę sobie rozjaśnić. Nie upieram się przy trawie, jak się nie przyjmie to trudno.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Trawę zamierzasz sadzić bezpośrednio w piach, czy będziesz jakąś "doniczkę" dla niej robił? Ja będę sadził cryptocorynę i wg rad kolegów z forum, podstawa to doniczka że żwirkiem i kulki gliniano torfowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Trawę zamierzasz sadzić bezpośrednio w piach, czy będziesz jakąś "doniczkę" dla niej robił? Ja będę sadził cryptocorynę i wg rad kolegów z forum, podstawa to doniczka że żwirkiem i kulki gliniano torfowe.
 


Prosto w piach

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek super, klimatycznie 
Wg mnie z tym nurzańcem się nie uda i nie chodzi tylko o światło o którym wspomniał [mention=2561]pozner[/mention].
Ryby to zniszczą, może nie od razu, ale jak podrosną to na pewno.
Dzięki Adam za miłe słowa
Dlatego nie upieram się, to tylko pomysł który urodził się w trakcie prac. Spróbować nie zaszkodzi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, troad napisał:

Ryby to zniszczą, może nie od razu, ale jak podrosną to na pewno.

Non mbuna nie niszczy tak roślin, jak mbuna. U mnie nie ruszała roślin. Oczywiście może sobie wybrać to miejsce do tarła i tam wykopać dołek, ale można rośliny osłonić kamieniami. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niespełna tygodniu od zalania zrobiłem pomiary parametrów (przed wpuszczeniem ryby w niedzielę, wszystko na 0, pH 7,8)

Dzisiejsze wyniki:

pH - 7,8/8

NH4 - 0

NO2 - między 0 a 0,025

NO3 - między 5 a 10

Cykl azotowy ruszył. Aulonocara pływa ochoczo po całym zbiorniku, nie wykazuje żadnych niepokojących objawów, nie jest płochliwa, chętnie pobiera pokarm. Uważam, że akwarium jest gotowe na przyjęcie docelowej obsady.

20200331_224458.thumb.jpg.4da8bd4e0b42e2be988e25eefb24f764.jpg

20200331_214328.thumb.jpg.55d33074431c0b815d84cc166b115cac.jpg

20200331_214227.thumb.jpg.60001743bff53248bc3b4161e9f12439.jpg

20200330_175107.thumb.jpg.53e1ba8d4b8772aed43760d62f2794b7.jpg

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny projekt, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Plażyczka też ładna i fajnie wykończona drobniejszymi kamieniami.

Non-mbuna teoretycznie bardziej mięsna, ale cokolwiek roślinnego miałem w wodzie, to szarpały ile wlazło.

Proponuję obwiązać korzenie wokół jakiegoś kamienia, włożyć pod piach i dodatkowo dookoła obłożyć kamieniami, żeby nie odkopały/wyrwały, to może wytrzyma.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.