Skocz do zawartości

Strzał w dziesiątkę. Saulosi.


sethariel

Rekomendowane odpowiedzi

I stało się. Postawiłam moje 600 litrów, zarybiłam. Z Saulosi kupiłam 10 sztuk ok. 3 cm wersji coral. I tak sobie siedzę i je obserwuję... i co zaobserwowałam? Wszystkie 10 sztuk ma już ciemniejące płetwy (jedne bardziej, drugie mniej), ale wszystkie mają (mniej lub bardziej widoczną) pojedynczą atrapę jajową.

10/ 10 samców? Ja się chyba popłaczę. T.T Proszę powiedzcie, że niektóre wasze samice tez miały chociaz jedną maleńką atrapkę jajową i ciemno obrzeżone płetwy.


Jeśli utrafiłam 10 na 10 samców to czemu to akurat nie jest multilotek XD Wygrałabym 100 tysięcy. życie jest okrutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się na zapas. Obrzeżenie płetw może być cechą ojca lub matki tych rybek tak jest w moim przypadku samiec od dzieciaka miał obrzeżoną częściowo płetwę grzbietyowa i na 13 młodych ryb 10 tak miało. Nie ma to jednak nic wspólnego z płcią. Atrapy występują bardzo często u samic choć wszystko zalezy jak wyraźne są atrapy i jak wyraźne obrzeżenie, 3 cm ryby trudno jednak rozpoznać imho bez nadmiernych zmartwień odczekaj jakiś czas. Ostatnio przez pół roku byłem pewny że układ który posiadał kolega to 5 na 1 a okazało się ze jednak ma 2 samice. Cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyliscie. :D Bo ja już załamywałam ręce i się zastanawiałam co począć z 10 samcami. Szczególnie jak przegladam topiki o saulosi u was i pojawia się często opinia, że u samic saulosi raczej nie występuja atrapy. Pozostaje mi jedynie czekać ;]


wiem, że jeden jest na bank mężczyzną ;] ma juz ciemne pionowe paski po bokach i paski na czole. Do tego wściekle broni swojego kamienia, mimo, że reszta mieszkańcow jest przynajmniej o centymetr większa od niego. XD


Inny maluszek uznał za kamień 20 centymetrowego plecostomusa (o którym już kiedyś pisałam) i uparcie próbuje schowac mu się pod ogonem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się. Postawiłam moje 600 litrów, zarybiłam. Z Saulosi kupiłam 10 sztuk ok. 3 cm wersji coral.

Oooo i to się nazywa prawidłowe podejscie do tematu - jednogatunkowe 600 litrowe akwa z dziesięcioma saulosi :D nawet najbardziej zagorzali, radykalni biotopowcy się nie przyczepią co do obsady :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) plus glonek


Na dzień dobry to temu podaj pomocną dłoń i go oddaj. Zależy od temperamentu rybek ale jak podrosną może mieć ciężko, nie uświadczy też korzenia który lubi, nie zdąży się najeść bo to co wrzucisz dla niego zdążą rozszarpać pysie, parametry też słabo. No i co więcej... nie życzę Ci żadnych chorób, ale takowe u pysiów bywają. A spora część specyfików jest dla zbrojników zabójcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Cię zmwartwię :)

Mam 8szt . Saulosi coral i 7szt nie ma atrap jajowych ani zaciemnionych płetw ( 3 szt. z nich juz nosily wiec ewidentne samice ) a tylko jeden zaczyna się wybarwiac i to właśnie w sposób o którym piszesz- zaczynaja mu sie zaczerniac końcówki płetw , posiada atrape jajowa i delikatnie zmienił kolor na inny odcien pomaranczowego od całej reszty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się martwić, Neno patrz post wyżej harisimiego i czestera. Miałem podobne doświadczenia nie tylko u saulosi tak jest, obecnie mam msobo i sytuacja się powtarza i w tym gatunku, samice posiadają atrapy, obrzeża i są przybrudzone, na 10 sztuk wybarwiają się 2 samce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.