Dafra Opublikowano 13 Września 2006 #11 Opublikowano 13 Września 2006 A ja mam do Was takie pytanko. Jaki wpływ ma woda na lampę? Chodzi mi o chlapnięcia, parowanie itp. Jak takie lampy sprawują się po dłuższym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Gość pfpp Opublikowano 13 Września 2006 #12 Opublikowano 13 Września 2006 Generalnie montuje je sie w oprawach.... nawet jesli jest bez oprawy, wisi na tyle wysoko <mysle, ze optymalne wysokosci to nie mniej niz 40 centymetrow od lustra wody- w zaleznosci od wymiarow zbiornika trzeba to sprawdzic doswiadczalnie. Zapalamy lampe(badz lampy) , wlazimy na cos wyzszego i sprawdzamy przy jakiej wysokosci najsensowniej oswietla (bądz oswietlaja) boki zbiornika>, ze praktycznie nie powinno nic do nich doleciec. Jesli juz boimy sie o rozbryzgi, mozna sie pokusic o zdobycie odpornego na temperature "rozpraszacza" uzywanego przez fotografow i filmowcow. Powiesic taki filterek pod lampa - nie dosc, ze bedzie pomagal chronic przed woda, to jeszcze dodatkowo zmiekczy nieco swiatlo i rozlozy je bardziej regularnie po calym akwarium.
Gość pfpp Opublikowano 13 Września 2006 #13 Opublikowano 13 Września 2006 Czas uzytkowania to srednio 9-10000 godzin,choc zdarzaja sie zarniki ktore swieca troche dluzej. Wszystko zalezy od ilosci godzin w ciagu dnia w jakich pali sie lampa - i to kazdy powinien sobie wyliczyc indywidualne Przy 10 godzinach dziennie sa to 2 lata i 8 miesiecy , przy 12 2 lata i kolo 3 miesiecy itd.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się