Skocz do zawartości

Pomocy !!! No2 :(


Dejv

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, pozner napisał:

Czy naprawdę nikogo nie dziwi, że NO2 jest powyżej 1.0, a ryby jakby nigdy nic sobie pływają.

Dziwi ...jak najbardziej . Ale nie skupiamy się teraz na dziwieniu a na ewentualnej , szybkiej pomocy co nie rozwiązuje zagadki skąd taki przyrost.

 

17 minut temu, pozner napisał:

Przecież na duże wyniki zaleca się właśnie podmianę wody.

To zależy od okoliczności  w jakich no2 powstało. Gdybyśmy na starcie je obniżali to tylko przedłużymy proces cyklu. Tutaj prawdopodobnie jest to jednak efekt rozjechania się biologi. Czytając wszystkie posty nie dostrzegam innej możliwości. No chyba, że kolega coś pomiął.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał:

No chyba, że kolega coś pomiął.

No, chyba że pomiary są fałszywe. Cały czas zalecam ich potwierdzenie. Najlepiej innym testerem. 

6 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Dziwi ...jak najbardziej . Ale nie skupiamy się teraz na dziwieniu a na ewentualnej , szybkiej pomocy co nie rozwiązuje zagadki skąd taki przyrost.

Właśnie od tej zagadki powinniśmy zacząć, zamiast lać (być może) niepotrzebną chemię. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomasz78 napisał:

Dobrze by było gdyby autor tematu wstawił film jak wyglądają ryby. A ryby mają apetyt, jedzą normalnie? Zachowują się normalnie, tak jak zwykle?

Tak zachowuja się ok... niektore osobniki tw mniejsze tylko plywaja przy powierzchni,  a nie karmie do czasu ustabilizowania no2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SlavekG napisał:

Dokładnie w poście nr 19.

Czytaj z zrozumieniem. 

Napisałem w poście nr. 19 tak i nic o starym piasku nie napisałem -

http://forum.klub-malawi.pl/topic/23609-pomocy-no2/?do=findComment&comment=345914

4 godziny temu, SlavekG napisał:

 

Z Twojej wypowiedzi wynika że to stary piasek spowodował problem z no2.

Nie stary piasek,a ogólnie przenosiny piasku z dojrzałego zbiornika do innego. W zbiorniku mamy piasek w większej części nie naruszony,i w nim osiadają się  pożyteczne bakterie,a dokładnie w górnej warstwie. Przy przenosinach piasku z dojrzałego zbiornika do nowego(w tym przypadku większego) nie ma bata aby nie było wahań parametrów w tym i NO2. Wątpię aby kolega przeniósł piasek w nienaruszonym stanie do nowego zbiornika. Właśnie dlatego piszę że cały czas ,że piasek(zapewne też płukany) + wyczyszczone wkłady z filtracji przyczyniły się do tego,że NO2 wzrosło.

Jak jesteś tego pewny to po raz kolejny napiszę,abyś przemieszał dokładnie piasek w swoim zbiorniku i sam się przekonasz,że mam rację. Udowodnij tym samym że nie mam racji i nie wykręcaj się z tego,co teraz napisałem.

5 godzin temu, SlavekG napisał:

A jakby nie przenosił piasku tylko dał nowy to by nie było problemu z NO2? Czemu takie bzdury piszesz? Sama przeprowadzka spowodowała problem a nie to że dał stary piasek zamiast nowego.

Bzdury?

Przecież przeprowadzka wiąże się z przenosinami piasku(jakoś trzeba go przenieść,więc będzie on tak czy siak zmieszany,a takie zabiegi naruszają mniej lub bardziej biologię) ,filtracji(wkładów filtracyjnych) itd. Więc według Ciebie to są bzdury...

Kolega ma również w kubełku dawno nie regenerowany Purigen. A on też może oddawać do wody to co wcześniej pochłonął.Przyczyn może być kilka i nie uważam tego za bzdury.

Krzysiek @pozner cały czas pisze,aby kolega sprawdził NO2 innym wiarygodnym testem,bo być może test który kolega posiada zakłamuje rzeczywisty wynik.I od tego bym zaczął na początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egon44 nie chce mi się już powtarzać po raz któryś bo to jak gadanie do ściany, ale powtórzę jeszcze raz, przeniesienie starego piasku zamiast danie nowego nie wpłynęło negatywnie na biologię, a tak może wyczytać mało doświadczona osoba z Twojego wpisu w poście nr 19.

Tak na marginesie, kilka miesięcy temu robiłem zmianę aranżu i wymianę całego pisaku na inny i parametry nawet nie drgnęły.

U kolegi biologia rozjechała się z innego powodu albo test źle pokazuje.

W tym miejscu kończę dyskusję z Tobą bo to nie ma sensu i nie o to chodzi w tym temacie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 17:04, Dejv napisał:

Nie mam testu na NH3 , ryba zadna nie padła. Piasek byl przeniesiony. Filtr kubelkowy był oczyszczony w wodzie dojrzałej z starego akwarium. Ale zostałuruchomiony w zbiorniku w ktorym 70% byla to świeża woda, niedostana bo nie było możliwości odostac . Odstawala już w akwarium bez życia, dolalem prime. Dzis podmieniam wode 40%. Wiecej nie podmieniam dawkuje stability I amquel. A co do soli, mam taka niebieska moze ja dodac? Sanital aloe vera. 

Chłopaki @egon44, @SlavekG co wy tak się trzymacie tego przeniesionego piasku... Przecież @Dejv wyraźnie napisał, że zalał akwarium świeżą wodą kranową więc wyszło tak jakby kubełek z dojrzałą biologią wypłukał w kranówce. Po takim czymś niema się co dziwić, że biologia się rozjechała i dyskusja o piasku jest nie potrzebna...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robson79 napisał:

Chłopaki @egon44, @SlavekG co wy tak się trzymacie tego przeniesionego piasku... Przecież @Dejv wyraźnie napisał, że zalał akwarium świeżą wodą kranową więc wyszło tak jakby kubełek z dojrzałą biologią wypłukał w kranówce. Po takim czymś niema się co dziwić, że biologia się rozjechała i dyskusja o piasku jest nie potrzebna...

Robercie nie ma już po co bić piany,bo niektóre osoby mogą tego nie zrozumieć ;) 

Ps.Każdy ma swoje zdanie. Ja trzymam się swojego a SG swojego.Pora zakończyć temat ,bo to nie ma sensu.

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robson79 napisał:

Chłopaki @egon44, @SlavekG co wy tak się trzymacie tego przeniesionego piasku... Przecież @Dejv wyraźnie napisał, że zalał akwarium świeżą wodą kranową więc wyszło tak jakby kubełek z dojrzałą biologią wypłukał w kranówce. Po takim czymś niema się co dziwić, że biologia się rozjechała i dyskusja o piasku jest nie potrzebna...

Tak też pisze od samego początku Robercie, chciałem tylko zwrócić uwagę na to że użycie starego piasku nie ma negatywnego wpływu w porównaniu do tego jakbyśmy użyli nowego piasku.

Uwagę na to zwróciłem dlatego że z postu nr 19, osoba dopiero zaczynająca może zrozumieć że stary piasek zaszkodził, co jest bzdurą. Ot cała historia Robercie.

Zresztą jak wcześniej napisałem, zakończyłem już dyskusję na ten temat.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.