mars Opublikowano 25 Marca 2008 #11 Opublikowano 25 Marca 2008 Swoją drogą: nie zauważyliście przypadkiem jakichś okresowych nasileń zakwitu sinic? Gdzieś mi sie obiła o uszy koncepcja na temat częstszego ich występowania wczesną wiosną , co ma być związane z wodą pochodzącą z roztopów teoretycznie jesli masz wodę z wodociągów miejskich a nie za studni to nie powinno miec znaczenia ale...... ja mam jazde zawsze latem, bo w moim wspaniałeym mieście/gminie które normalnie liczy około 7 tys mieszkańców w lato liczba ta dochodzi do 70 tys a jak jest super pogoda to i okresowo i do 100 tys turystów się zwali nasze wsaniałe wodociagi mają super hiper wypasiona stacje uzdatniania ale przewidzana na średni pobór około max 20 tys ludzi wiec jasne że w lato sie nie wyrobią - a ponieważ stwierdzili że po co maja przeciązać swoje drogocenne zabawki to w ostatnie lato puścili w rury to co pobierali bezpośrednio - fakt ze to ujęcia głębinowe i woda nie jest najgorszej jakości - ale jak mi w akwa życie rozkwitło to głowa mała
mars Opublikowano 25 Marca 2008 #12 Opublikowano 25 Marca 2008 właśnie włączyłem sumpa na trzeci bieg. Deszczownica jest nad jedną z kolonii. W całym akwa latają kawałki czegoś, normalnie śnieżyca. czyli że co - że silniejszy prąd wody zerwał toto z kamieni i roproszył po akwa ? jęsli tak to jenak sinice
barian Opublikowano 26 Marca 2008 Autor #13 Opublikowano 26 Marca 2008 mars - niestety to nie są jednak wodociągi, na dole mam akwa 360l i woda kryształ w nowym akwa do tych kęp "sinic" dochodzi jeszcze woda która ma pełno jakiś cząstek i z obserwacji wynika ze większość drobinek odrywa się z tych kęp zastosowałem jednak zaciemnienie, co nie jest takie proste :-) jakie są terminy z tym związane dwa - pięć dni????
czester_ Opublikowano 26 Marca 2008 #14 Opublikowano 26 Marca 2008 tydzień + czestsze podmiany a raczej odmulanie tak co dwa dni.
mars Opublikowano 26 Marca 2008 #15 Opublikowano 26 Marca 2008 barian - sinice mozesz wprowadzić ze wszystkim praktycznie nie tylkoz wodociagami - zawsze pozostaje pytanie czy w akwa znajda warunki sprzyjające rozwojowi -a w akwa które jest dopiero zkałdane niestety najczęściej takie warunki są Narazie nie panikuj - czy to małe akwa czy wielkie jak twoje to w większosci przypadków przez tzw choroby wieku dziecięcego trzeba przejść Oczywiście profilaktycznie możesz zaciemnić nie mas zryb i roślin więc to nic nie zaszkodzi a kawa sobie i tak bedzie dojrzewać Jak już zaciemniłeś to potrzymaj tak co najmniej pięć dni a najlepiej tydzień. Co do tego co napisal czester to też jesli nie ma tego dużo to bez paniki, sprawdz co i jak na trzeci dzień i jak bedzie co to zbierz/odmul częste odmulanie i podmiany są konieczne jak w akwa sa ryby bo podczas obumierania sinic a wąłściwie podczas ich rozkładu wydzielają się do wody mało ciekawe substancje które mogą rybą zaszkodzić
barian Opublikowano 18 Kwietnia 2008 Autor #16 Opublikowano 18 Kwietnia 2008 zapomniałem napisać ze rybki już miałem w akwa jak wyszło to zielsko. zaciemniłem akwa 4 dni, włączyłem stałą podnianę wody, ok 400l tydzień, wyszorowałem nalot, i oszczędnie świeciłem przez ostatni czs 1hqi ok 5h dziennie. stan na dzień dzisiejszy pod lampą którą świecę powrót narośli do stanu poprzedniego, ale koloru jednolicie szrego bez zielonych dodatków, pod drugą lampą delikatnie. Tylko na tych nowych naroślach saulosi robią sobie wyżerkę, skubią skubane jak diabli. może to nie sinice?
mars Opublikowano 18 Kwietnia 2008 #17 Opublikowano 18 Kwietnia 2008 barian, ja już wcześniej czy napisałem że na podstawie tych fot co podałes to się nie podejmuje aby to na 100% ocenic, bo tak jak pisałem nie wszystko co zielone jest sinica bo można miec ładne zielenice, a w początrkowym stadium kiedy sinice sie pojawiają i tworzą taka delikatna narośl to do zilenic są podobne potem jak już mocniej się rozwina to je pomylic nie sposób zaróno z koloru jak i glutowatej masy, wiec poczekaj, nie szalej, niech sauloski sobie jedzą a toto zielone niech rośnie a jak urośnie mocno i bedzie takie jak tu http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?t=2850 poprawiłem to wtedy wątpliwości nie będzie absolutnie
makok Opublikowano 18 Kwietnia 2008 #18 Opublikowano 18 Kwietnia 2008 barian, ja już wcześniej czy napisałem że na podstawie tych fot co podałes to się nie podejmuje aby to na 100% ocenic, bo tak jak pisałem nie wszystko co zielone jest sinica bo można miec ładne zielenice, a w początrkowym stadium kiedy sinice sie pojawiają i tworzą taka delikatna narośl to do zilenic są podobne potem jak już mocniej się rozwina to je pomylic nie sposób zaróno z koloru jak i glutowatej masy, wiec poczekaj, nie szalej, niech sauloski sobie jedzą a toto zielone niech rośnie a jak urośnie mocno i bedzie takie jak tu http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=1135 to wtedy wątpliwości nie będzie absolutnie heheh jak Ci wyrośnie coś takiego jak w tym linku od Marsa to mi odstąp kilka "szczepek", sobie też zasadzę i sklep otworzę
sabotage Opublikowano 18 Kwietnia 2008 #19 Opublikowano 18 Kwietnia 2008 Jesli to Cyjano - ryby by ich nie skubały.. Sinica TO NIE JEST glon, zatem nie wiem co robi tu ten topic (zartuje ) , ja bym sie mocno tym kierowal, u mnie sinice byly calkowicie olewane przez ryby (zadnego) skubania, mimo zaciemnienia i 4 dniowej glodowki - nie zauwazylem zeby cos skubaly.
mars Opublikowano 18 Kwietnia 2008 #20 Opublikowano 18 Kwietnia 2008 Jesli to Cyjano - ryby by ich nie skubały.. Sinica TO NIE JEST glon, U mnie nonmbuny co poniketóre sinice te akwariowe skubały choć była to wersja brunatna, natomiast co to jest spirulina twoim zdaniem :?: Przeciez Spirulina która jest w większosci pokarmów roslinnych i której sypiesz sporo do mbuniaków to nic innego jak cyjanobakterje :!: tyle że wysuszone sprasowane itd
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się