Skocz do zawartości

Filtr narurowy do 660l


uciu

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, uciu napisał:
Ok, puszka jest wygodnym gotowym rozwiązaniem.
Są to znowu jakieś tam koszty. Mam czas bo zbiornika jeszcze nie mam. Mogę wiec wykonać coś samemu...
Wydaje mi się, że jak w puszkę wstawię kawałek rurki, w której zrobię od dołu pełno otworów to będzie to tak samo skuteczne, jak taka gotowa puszka.
Wtedy woda będzie przepływać praktycznie przez całą długość korpusu.
A może się mylę?
Czy do takie gotowej puszki przepływ w korpusie ma być zgodny ze strzałką na obudowie?

Jeśli korpusy wkleiłeś z odwrotnym przepływem to możesz dorobić rurki, ale jeśli zgodnie ze strzałkami to tylko puszki.
20190206_192208.thumb.jpg.01017d5ac30c830cd49b4cd896a11f8d.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, uciu said:

Ok, puszka jest wygodnym gotowym rozwiązaniem.

Są to znowu jakieś tam koszty. Mam czas bo zbiornika jeszcze nie mam. Mogę wiec wykonać coś samemu...

Wydaje mi się, że jak w puszkę wstawię kawałek rurki, w której zrobię od dołu pełno otworów to będzie to tak samo skuteczne, jak taka gotowa puszka.

Wtedy woda będzie przepływać praktycznie przez całą długość korpusu.

A może się mylę?

Czy do takie gotowej puszki przepływ w korpusie ma być zgodny ze strzałką na obudowie?

No właśnie nie. Stosując metodę z rurką musisz doprowadzić wodę za pomocą rurki na sam spód kielicha korpusu narurowego, aby woda wracając mogła opływać złoże zasiedlone przez bakterie. Jak rozwiercisz rurkę powiedzmy od samej góry to tego efektu mieć nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Korpusy wkleiłem zgodnie ze strzałkami i zamierzałem zrobić tak jak jest na rysunku.

Rurka miała zostać rozwiercona na jej końcu.

Nigdy nie miałem w ręku puszki zasypowej, ale obstawiam, że działa w taki sam sposób??

 

DDDS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, uciu napisał:
Dzięki.
Korpusy wkleiłem zgodnie ze strzałkami i zamierzałem zrobić tak jak jest na rysunku.
Rurka miała zostać rozwiercona na jej końcu.
Nigdy nie miałem w ręku puszki zasypowej, ale obstawiam, że działa w taki sam sposób??
 
DDDS.jpg.31541d972584212aa42c180e5119fee3.jpg

W ten sposób tego nie zrobisz, nie uszczelnisz rurki u góry tak żeby woda była zasysana z dołu korpusu. Co innego w przypadku odwrotnego przepływu, woda grawitacyjnie spada rurką w dół i jest zasysana u góry, przechodząc przez calą ceramikę. W tej sytuacji musisz dać puszki. Polecam te https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-10c-p-1751.html trzeba tylko wyjąć z dna puszki i z zakrętki włukninę, bo bardzo szybko się zapycha i ogranicza przepływ prawie do zera.

20191107_200933.thumb.jpg.e017b8949307f81068384a8565298324.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Bartek_De
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie:-)

Kupiłem koszyki.

Kilka lat temu rozbudowałem EHEIMA 2217 poprzez dołożenie do obiegu 2 korpusów narurowych z ceramiką.

Wtedy, zamiast rurki dałem kawałek rurki gumowej - węża gumowego z marketu.

Połączenie korpusu i węża było szczelne i działało to IMO dobrze. 

Teraz poszedłem na łatwiznę 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bartek_De napisał:

Jeśli korpusy wkleiłeś z odwrotnym przepływem to możesz dorobić rurki, ale jeśli zgodnie ze strzałkami to tylko puszki.
20190206_192208.thumb.jpg.01017d5ac30c830cd49b4cd896a11f8d.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Stosuję dokładnie to samo rozwiązanie :) tak samo to wymyśliłem  :)

Puszki sobie daruj, nad matriksem można plaster gąbki, lubi go poderwać do góry, a jeszcze lepiej, ja tak stosuje siatka PCV taka o oczkach 5x5mm , mniej ogranicza przepływ

Edytowane przez buquiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję dokładnie to samo rozwiązanie tak samo to wymyśliłem 
Puszki sobie daruj, nad matriksem można plaster gąbki, lubi go poderwać do góry, a jeszcze lepiej, ja tak stosuje siatka PCV taka o oczkach 5x5mm , mniej ogranicza przepływ
Kolega inaczej wkleił korpusy, więc nici z rurki

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie korpusy na biologie odwrotnie niż strzałki i mam puszki. Gdzieś kiedyś ktoś tutaj pisał, że przy zastosowaniu puszek nie ma znaczenia kierunek przepływu bo woda i tak przejdzie przez wkład
Przy puszkach tak, ale rurki tylko z odwrotnym przepływem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korpusy wklejone z przepływem wg strzzałki wiec będą puszki.

Choć kawałek gumowej rurki też by dał rade (rurka szczelnie wejdzie na ten kruciec z korpusu).

Na górę, nad samą szybę akwa dam śrubunek by można było regulować w którą stronę na rurka wyrzucać wodę.

Czy przy starcie zbiornika - zakładam, że w najbliższym tygodniu dać jakieś bakterie?

Nigdy ich nie dawałem ale jak mogą pomóc...

Kamole już czekają z miesiąc 🙂 (na dno pójdzie 2cm spienionego PCV)

IMG_20200106_135110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.