Skocz do zawartości

Akwarium przecieka :-(


mazilo

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, mazilo napisał:

Wyciąć i wkleić ? Kurczę ,trochę trzeba by było nabroić 😩😩😩.Musiałbym wyciąć całą przednią szybę. Wczoraj ruszyłam a tu propozycja wycięci😰😰

W internecie wiele można odnaleźć informacji od wycięcie fragmentu silikony z między szyb i uszczelnienie brakującego miejsca nowym silikonem . Jak to widzisz timi .

Jeżeli widzisz nieszczelność parę centymetrów od góry, to z dużym prawdopodobieństwem ciągnie się ona od tego miejsca do góry. Wycięcie silikonu z między szyb, to nie jest prosta sprawa a uszczelnienie tego jeszcze trudniejsze. By to zrobić i tak musisz wytargać baniak by mieć dobry dostęp.

Zrób lepiej jak radzi @timi. Święty spokój jest najświętszy.

Edytowane przez wędrowycz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma mowy o rozklejeniu szkła samoistnie . 
Niestety nie sprawdziłem szczelności i nic już nie poradzę - mój błąd . Chciałbym ratować sytuację bez demolki
Współczuję Ci, bo wiem ile to kosztuje pracy Teraz należało by wziąć za mordę szklarza, który Ci to kleił

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bartek_De napisał:

Współczuję Ci, bo wiem ile to kosztuje pracyemoji24.png Teraz należało by wziąć za mordę szklarza, który Ci to kleił emoji51.png

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Zbiornik kupiony w e-rybka 😕

Data gwarancji skończyła się 15.11.2019 ( zbiornik dopiero teraz zalany po raz pierwszy 😞 .

Ciekaw jestem od kiedy liczy się gwarancja ? Od daty zakupu czy daty dostarczenia ? Logika mówi ze od dostarczenia gdyż dopiero wówczas jesteśmy w stanie akwarium użytkować .

Malo ważne 😕 , chce ratować sytuacje a nie reklamować 😭😭😭😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mazilo napisał:

Zbiornik kupiony w e-rybka 😕

Data gwarancji skończyła się 15.11.2019 ( zbiornik dopiero teraz zalany po raz pierwszy 😞 .

Ciekaw jestem od kiedy liczy się gwarancja ? Od daty zakupu czy daty dostarczenia ? Logika mówi ze od dostarczenia gdyż dopiero wówczas jesteśmy w stanie akwarium użytkować .

Malo ważne 😕 , chce ratować sytuacje a nie reklamować 😭😭😭😭

Reklamuj. Lepiej poczekać ze startem niż mieć zrobione byle jak.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mazilo napisał:

Ciekaw jestem od kiedy liczy się gwarancja ? Od daty zakupu czy daty dostarczenia ? Logika mówi ze od dostarczenia gdyż dopiero wówczas jesteśmy w stanie akwarium użytkować .

Jest jeszcze rękojmia sprzedającego.

Cytat

Jeżeli kupującym jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego[4].

dzwoń do e-rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
14 dni na odstępinie od umowy

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta czas ten wynosi 14 dni kalendarzowych od czasu objęcia zamawianej rzeczy w posiadanie (np. odbiór przesyłki ze sklepu internetowego)

Zatem kiedy dotarł zbiornik? Jeśli mniej niż 14 dni, to możesz im go oddać, żeby sobie go wsadzili... i kupić drugi albo niech ci wymienią na nowy (a nie naprawiają). Chyba, że naprawią tak, że nie będzie śladu roboty. Jeden minus, że przy odstąpieniu to ty płacisz za wysyłki, a przy reklamacji oni.

Edytowane przez Falcowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Falcowski napisał:

Tu by się przydała ankieta, ile osób robiło taką próbę...

Zawsze najpierw na próbę zalewałem..nawet najmniejsze akwa. A nawyk ten mam od czasów jak miałem jeszcze akwa  klejone kitem w kątowniku. Bez prób szczelności nie startowało się zbiornika tak samo jak bez poziomowania co jest prawie rzeczą świętą.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomińmy fakt jak należało zrobić bo już po ptakach 😞 

Jeśli nie znajdę wyjścia z sytuacji to proszę o doradzanie odnośnie ponownego startu ( czy piasek płukać , jak z WA)

Myślę jeszcze, aby dokleić od wewnątrz listewkę szkła . 
Estetyka nie ważna ponieważ będzie nowa ramka .

Rozmawiałem również z e-rybka.pl .Prosili o wysłanie @.Poczekam , najwyżej zrobię restart.

Wyczytałem , że okres gwarancji liczy się od dostarczenia towaru a nie zakupu .

Prosty przykład , klejenie akwarium w e-rybka.pl rozpoczyna się w momencie zaksiegowania przelewu od kupującego. Łącznie z dostawą trwa to do 4 tygodni . Gdybyśmy liczyli od dnia zaksiegowania , tracimy wówczas 4 tygodnie reklamacji . Problem jest , gdyż rozchodzi się o 5 dni 😕 

 

 

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.