Bartek_De Opublikowano 14 Listopada 2019 #21 Opublikowano 14 Listopada 2019 1 minutę temu, luck83 napisał: @Bartek_Dejakkolwiek, czego by nie robić i tak ląduje się po niebieskiej stronie mocy .. Malawi urzeka i nie da się od tego biotopu odejść. Święte słowa 1
GOLUMN Opublikowano 14 Listopada 2019 #22 Opublikowano 14 Listopada 2019 Moje gratulacje!Akwarium masz przepiękne!!!Zacząłem żałować że teraz otoczaki wstawiłem do swojego akwarium. Jeszcze raz bardzo ci gratuluję!!! 1
luck83 Opublikowano 14 Listopada 2019 Autor #23 Opublikowano 14 Listopada 2019 Dzięki serdeczne kol. @GOLUMN To akwarium akurat cieszy oko moich Klientów przychodzących do biura, ale też i moje oraz kolegów i koleżanki z firmy Przyznam nieśmiało, że baniaczek fajnie "rozładowuje" emocje Klientów, którzy zatrzymują się przy nim, siadają na fotelach i pytają: "Czy to akwarium morskie" ? haha No i zaczyna się rozmowa która jest fajnym "before" przed rozmową "służbową"... Trochę żałuję, że nie zrobiłem długosci 170cm, ale dobre to, co jest. 1
Nowinsky Opublikowano 17 Listopada 2019 #25 Opublikowano 17 Listopada 2019 W dniu 14.11.2019 o 09:21, luck83 napisał: Chciałbym Wam zaprezentować moje drugie szkiełko jakie powstało na początku września. Akwarium: 150x50x55cm, poj. 412,5 l. brutto. Filtracja: Jebao/Jekod DCP5000, kaseta filtrująca. Cyrkulacja: Jebao/Jekod OW25. Aranżacja: serpentynit zielony + piasek 0,8-1,2mm. Łukaszu, Co to jest za rodzaj filtracji? Czy jest bardziej wydajne i również tak ciche jak narurowiec? Już nie korzystasz z filtru narurowego bo oglądałem Twoje filmy na youtube i tam miałeś właśnie taką filtracje zastosowaną? Pozdrawiam
luck83 Opublikowano 17 Listopada 2019 Autor #26 Opublikowano 17 Listopada 2019 4 godziny temu, Nowinsky napisał: Co to jest za rodzaj filtracji? Czy jest bardziej wydajne i również tak ciche jak narurowiec? Już nie korzystasz z filtru narurowego bo oglądałem Twoje filmy na youtube i tam miałeś właśnie taką filtracje zastosowaną? Filtracja na pompie DCP-5000 to nic innego jak pompa obiegowa umieszczona w "kasecie"/"obudowie" DIY sklejonej ze spienionego pcv. Na forum znajdziesz obszerny wątek na ten temat jak to zbudować i czym. W moim przypadku (i chyba u większości kolegów również) ta filtracja jest bezszelestna. Minus taki, że zabiera trochę miejsca w akwarium, więc warto mieć baniaczek chociąż 50cm szeroki jeśli byś decydował się na kasetę opartą na DCP-5000. Filtr narurowy zaś mam w drugim akwarium ...
luck83 Opublikowano 16 Grudnia 2019 Autor #27 Opublikowano 16 Grudnia 2019 (edytowane) Tymczasem po ponad 3,5 m-ca funkcjonowania, zbiornik prezentuje się następująco (doszło trochę bordo i zieleni tu i ówdzie) ... Doczekałem się też kilku sztuk narybku Metriaclima Fainzilberi Nkanda z samiczkami OB Oko bardzo cieszą samiczki Nkandy..., oto i jedne z nich: ... zobaczymy co wyrośnie z maluszków, które niedawno wypuściły na świat Edytowane 16 Grudnia 2019 przez luck83 8
D4LL Opublikowano 16 Grudnia 2019 #28 Opublikowano 16 Grudnia 2019 W dniu 14.11.2019 o 12:01, Bartek_De napisał: Świetna robota Łukasz Aranżacja przepiękna i ciekawa obsada, kolejny wzór do naśladowania dla "młodych" malawistów, bo ostatnio mamy wysyp tematów "chcę dużo i kolorowo" i ładowanie siedmiu gatunków do 300L Jeszcze raz brawo Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka Siedem gatunków do 300L dla ortodoksyjnych malawistów to zbrodnia już to zauważyłem tu na forumu, jednak dla przeciętnych hobbystów jak ja którym akurat podobają się rybki z tego biotopu jest to normalna sprawa. Uważam, że to forum jest miejscem dyskusji jednych i drugich 1
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. luck83 Opublikowano 24 Stycznia 2020 Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. #29 Opublikowano 24 Stycznia 2020 Tymczasem mała aktualizacja... Samiec Metriaclima Fainzilberi Nkanda w końcu zaczyna pokazywać swoją krasę Samiczka Metriaclima Fainzilberi Nkanda OB też coraz bardziej urokliwa.. Jest i samiec Cynotilapia zebroides Ndonga.. 13
luck83 Opublikowano 25 Stycznia 2020 Autor #30 Opublikowano 25 Stycznia 2020 I mała aktualizacja obecnego całokształtu.. Czegoś mi brakuje tutaj... Hmm... Czwarty gatunek? 8
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się