Skocz do zawartości

akcja GLONY - olbrzymia prośba Pokrzywna :)


amac1975

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Od zalania mojego baniaka 2600 litrów (360x90x80) mijają prawie dwa miesiące a glonów nie widać...

 

Zbiornik uruchamiałem na dojrzałej biologii, wszystkie parametry ok, leję mikro i makro elementy i nic.

Świecę LED 9000 K, LED 11000 K i RGB (sterownik Romka) przez wiele godzin i nic.

 

Pomyślałem o rozwiązaniu, które podsunął mi znajomy.

By do akwarium włożyć kilka kamieni, które już są zarośnięte glonami i wtedy glony pójdą dalej i rozrosną się na moje kamienie i tło.

 

Tylko skąd je wziąć? :)

 

W przyszłym miesiącu jest wyjazd do Pokrzywnej na którym też będę i w związku z tym mam do Was ogromną prośbę.

 

Czy ktoś z Was zgodziłby się przywieźć mi swój kamień obrośnięty glonem?

Idealnie gdyby kilka osób miało dobrą wolę bo w tak dużym baniaku trochę tych glonów musi powstać:).

 

Jest jeszcze trochę czasu i jak ktoś nie chce psuć swojej kompozycji to może wystarczy że wrzuci teraz jakiś kamień i on zdąży zarosnąć.

 

Była już akcja dzielenia się biologią. Swoją tez kiedyś komuś przekazałem :).

 

Teraz proszę o pomoc z glonem:).

 

Jeżeli ktoś może pomóc proszę o informację w tym wątku.

 

Jadąc do Pokrzywnej do bagażnika wrzucę wiaderko z wodą z mojego akwa i myślę że wszystko może się udać :).

 

Z góry dziękuję :)

 

Olek

 

db704f50be45d42e79fdbdcc4296b0a7.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bartek_De napisał:

Kamień z glonami nic nie da, jak nie będzie sprzyjających warunków to i one zginą.

.....i to jest istota rozmnażania się glonów w wielkim co prawda skrócie. Ale na niektórych grupach sam czytałem jak polecają kamienie przełożyć z glonami do innego akwa i ponoć  rozmnożą się . Ale niestety było brak wzmianki o tym , że muszą mieć sprzyjające warunki w innym zbiorniku. U mnie przez dziewięć lat w moich warunkach akwariowych ( Malawi ) nie ma  generalnie glonów i przekładanie kamieni z glonami nic nie daje. Trzeba im stworzyć odpowiednie warunki typu  światło , parametry  wody, dodawanie jakiś  mikro - makro, nawozy to wtedy można liczyć na udaną akcję . Próbuj..może jest tak ,że akurat masz odpowiednie warunki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełóż kamień do słoja z wodą, postaw na oknie (słonecznym) i poczekaj, zobaczysz jak szybko pokaże się tam glon. 

Ja w słoju miałem pięknie glonów, po przełożeniu do akwarium znikały, by po roku się pokazać samo z siebie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło, światło i jeszcze raz światło. Mikro i makro mogą wspomóc, ale jeśli będziesz miał za mało światła i to o nieodpowiedniej temperaturze barwowej, to i to nic nie da. Przy 9000K i 11000K musisz dowalić światła, bo te światło jest zbyt zimne. Takie światło jest tu popularne i dlatego są takie problemy z glonami. Do tego dochodzi jeszcze bardzo niski poziom NO3, co jest pokarmem dla glonów. 

Podaję tu często przykład mojego akwarium i kotnika. W ogólnym akwarium miałem za mało światła i zero glonów. Założyłem kotnik, standardowe akwarium 54l. Aquela z oświetleniem 10W, czyli 0,2W na litr i po 2-3 tygodniach miałem wysyp glonów. I to tam, gdzie miały właśnie najlepsze światło. Oczywiście na początku były okrzemki. 

Tak jak koledzy pisali, zagloniony kamień nic nie da. Glony szybko zanikną. Szkoda fatygi. 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.