Skocz do zawartości

510 (170x50x60) Mbuna z nutką nostalgi


Bojar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie neon spoty, młodzież ok 6cm w prawdopodobnym układzie 4+6. Koegzystują z saulosi i rdzawymi. Dosyć spokojne chociaż czasami zdarzają się gonitwy. 2  wybarwione samce są rzeczywiście ładne a samice też mają swój urok. U mnie naczelnikiem baniaka jest samiec Iodotropheus Sprengerae i mino że ustępuje wielkościowo samcom saoulosi to on dyktuje warunki. Najniżej w hierarchii są właśnie neony ale całe stado raczej żyje sobie pokojowo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemo-h napisał:

[ ]Te drugie są drobno nakrapiane i jest to dzika odmiana. Trzeba trochę zachodu, aby je dostać, ale warto. Są po prostu rewelacyjne. 

Masz rację . Bardzo ciekawie wyglądają.
Pytanie tylko gdzie je zdobyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pewne gatunki

Pseudotropheus Acei Luwala

Metriaclima Estherae Minos Reef MC/OB

Chindongo Saulosi

 

Wątpliwości są do czwartego

Pseudotropheus Elongatus Neon Spot - fajny ale czy Metraclima nie będzie go męczyć? dodatkowo "słabe" samice

Labidochromis Perlmutt - miałem Kakusa i Nkhata Bay. Chętnie spróbowałbym Perlmutt ale wydaje mi się, że mocno będzie odstawał żywieniowo od reszty

Iodotropheus Sprengerae  - ten to wszędzie się odnajdzie, żywieniowo pasuje ale już miałem go u siebie.
 

Może macie pomysł na jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bojar napisał:

Wątpliwości są do czwartego

Pseudotropheus Elongatus Neon Spot - fajny ale czy Metraclima nie będzie go męczyć? dodatkowo "słabe" samice

Labidochromis Perlmutt - miałem Kakusa i Nkhata Bay. Chętnie spróbowałbym Perlmutt ale wydaje mi się, że mocno będzie odstawał żywieniowo od reszty

Iodotropheus Sprengerae  - ten to wszędzie się odnajdzie, żywieniowo pasuje ale już miałem go u siebie.

Chindongo Elongatus Spot - Metriaclima absolutnie nie będzie go męczyć, obecnie mam je w przejściowym zbiorniku z Metriaclimą Fainzilberi Maison Reef, która jest 2 razy większa.  Dodatkowo samiczki nie są aż takie słabe bo często przybierają ładne barwy.

Kakusa i Nkhata Bay to zapewne były Labidochromis Caeruleus a nie Perlmutt. Perlmutt absolutnie pasuje żywieniowo do reszty obsady a i kolorystycznie ładnie się wpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bojar napisał:

Masz rację . Bardzo ciekawie wyglądają.
Pytanie tylko gdzie je zdobyć :(

Czasem sam siebie pytam... Czy to jest hobby, czy mania😁. Musisz pytać naszych partnerów. Sprawdź Aquatreff, Cichlidenstadl i Fuljera. Widziałem je ostatnio w Szwecji (Minos Reef),tylko, że to tam, gdzie diabeł mówi dobranoc😁. Nawet pogadaliśmy sobie o nich z właścicielem, bo były to trochę ryby z pod znaku zapytania jakiś czas temu. Tutaj nawet na forum był o nich dość długi wątek. 

Poniżej fotka moich Minos podczas tarła na zachętę😉. Samiec jest jak kameleon. Na tym zdjęciu ma lekkie pręgowanie, a zazwyczaj jest w ciemno niebieskie łaty. 

 

IMG_20170125_202446_02.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, SlavekG napisał:

Kakusa i Nkhata Bay to zapewne były Labidochromis Caeruleus a nie Perlmutt. Perlmutt absolutnie pasuje żywieniowo do reszty obsady a i kolorystycznie ładnie się wpasuje.

Widzisz a ja byłem przekonany że Perlmutt wywodzi się z tej samej linii żywieniowej co Caeruleus.

Jeżeli pasuje żywieniowo do reszty to super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przemo-h napisał:

Poniżej fotka moich Minos podczas tarła na zachętę😉. Samiec jest jak kameleon. Na tym zdjęciu ma lekkie pręgowanie, a zazwyczaj jest w ciemno niebieskie łaty. 

 

 

No takiej fotki to nie mogłem znaleźć. Super ryby. Będę szukał.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bojar napisał:

Widzisz a ja byłem przekonany że Perlmutt wywodzi się z tej samej linii żywieniowej co cearuleus

Możesz łączyć ryby wszystko i mieso-żerne, ale musisz to uwzględnić w doborze ich diety, ale żeby o tym porozmawiać musisz założyć nowy temat w odpowiednim dziale jak już skompletujesz całą obsadę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi partnerzy zamawiają ryby z zagranicznych hodowli, więc jest to na pewno do zrobienia prędzej czy puźniej. 

Odnośnie perlmutta... Masz rację. Należy do tej samej grupy żywieniowej, ale jest to dość elastyczna ryba. Reszta obsady jest również elastyczna pod względem żywienia zwierzęcymi karmami. Spokojnie do pogodzenia dietetycznie. 

Jak Sławek napisał... W razie pytań napisz w dziale "Żywienie". 

Edytowane przez przemo-h
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.