Skocz do zawartości

Wysokie steżenie no2 rybki przy tafli wody co robić


BARTEK KLESZCZYK

Rekomendowane odpowiedzi

FX5  i cyrkulator powinien  Ci zapewnić napowietrzenie. Wszystko zależy od ustawień..no chyba , że jak sugeruje Przemek coś nie tak jest z kubełkiem i jest niewydolny..nie wiem. Ale teraz jak założyłeś dodatkowy napowietrzacz to obserwuj ryby i daj znać czy jest poprawa. Czasami jest tak , że w łańcuchu jakiś ogniwo siądzie i następuje reakcja łańcuchowa .

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_De @AndrzejGłuszyca sprawa jest bardziej złożona. Rozmawiałem z Przemkiem  @Przemas1303, który był w kontakcie z zainteresowanym. Z rozmowy wynika że problemy zaczęły się po podmianie wody. Kolega lał Kordon później znowu zrobił 2 podmiany ale no2 szybko wracało do poziomu 0.8. Z rozmowy i filmiku można wywnioskować że jest problem z wydajnością fx5 bo bardzo słabo pompuje wodę co może mieć wpływ na zalegające odchody windujące no2.  Dobrze by było jakby kolega wkleił tutaj ten filmik i opisał jakie ma wkłady w tym fx5.

Na filmie widać że woda się prawie nie porusza.

Edytowane przez SlavekG
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7984]Bartek_De[/mention] [mention=2812]AndrzejGłuszyca[/mention] sprawa jest bardziej złożona. Rozmawiałem z Przemkiem  [mention=7343]Przemas1303[/mention], który był w kontakcie z zainteresowanym. Z rozmowy wynika że problemy zaczęły się po podmianie wody. Kolega lał Kordon później znowu zrobił 2 podmiany ale no2 szybko wracało do poziomu 0.8. Z rozmowy i filmiku można wywnioskować że jest problem z wydajnością fx5 bo bardzo słabo pompuje wodę co może mieć wpływ na zalegające odchody windujące no2.  Dobrze by było jakby kolega wkleił tutaj ten filmik i opisał jakie ma wkłady w tym fx5.
Ale to nie zmienia faktu, że po dodaniu Toxivec, NO2 powinny być niewykrywalne, dlatego poprosiłem kolegę o sprecyzowanie. Druga sprawa jest taka, że nie do końca biologia leży. Jeśli NH3/4 jest niewykrywalny, a NO2 rośnie to pierwsza faza cyklu działa, gorzej z drugą fazą, bo NO3 nie rośnie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SlavekG napisał:

Z rozmowy wynika że problemy zaczęły się po podmianie wody.

Czyli jak pisałem w pierwszym swoim poście być może coś "wlazło" z kranówy.

17 minut temu, SlavekG napisał:

Kolega lał Kordon później znowu zrobił 2 podmiany ale no2 szybko wracało do poziomu 0.8.

Pytanie co zbijało NO2... kordon? Wątpię. Podmiana? Prawdopodobnie ale to nie ma znaczenia.

Sławku..ja myślę , że jest to prawdopodobnie brak tlenu w wodzie. No chyba , że nałożyło się coś z kranówy plus brak dobrego napowietrzania. Ale to można ocenić widząc ryby jak oddychają i jakie mają skrzela. Ale jednak mimo to polecam stosowanie urządzenia do  nalewania wody z kranu , które w sporej mierze jeżeli chodzi o związki chloru i jemu podobne plus pierwiastki metali ciężkich  uchroni od niespodzianek. W linku jest wkład węglowy ale lepszy jest węglowo - sedymentacyjny.

 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Czyli jak pisałem w pierwszym swoim poście być może coś "wlazło" z kranówy.

Pytanie co zbijało NO2... kordon? Wątpię. Podmiana? Prawdopodobnie ale to nie ma znaczenia.

Sławku..ja myślę , że jest to prawdopodobnie brak tlenu w wodzie. No chyba , że nałożyło się coś z kranówy plus brak dobrego napowietrzania. Ale to można ocenić widząc ryby jak oddychają i jakie mają skrzela. Ale jednak mimo to polecam stosowanie urządzenia do  nalewania wody z kranu , które w sporej mierze jeżeli chodzi o związku chloru i jemu podobne plus pierwiastki metali ciężkich  uchroni od niespodzianek. W linku jest wkład węglowy ale lepszy jest węglowo - sedymentacyjny.

 

Jest najbardziej prawdopodobna przyczyna problemów, kranówa i słaba cyrkulacja wody.

Dziwne też dla mnie jest że ten fx5 tak słabo dmucha.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę filmik...ryb ( skrzeli ) nie ocenie bo jest to niemożliwe na tym filmiku. Krawędź  wody niby się rusza...Od spodu nie widzę zbyt wyraźnie bo kamerka chodzi lewo - prawo. Dajmy czas na to aby dodatkowe napowietrzanie zadziałało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartek_De napisał:

Ale to nie zmienia faktu, że po dodaniu Toxivec, NO2 powinny być niewykrywalne, dlatego poprosiłem kolegę o sprecyzowanie. Druga sprawa jest taka, że nie do końca biologia leży. Jeśli NH3/4 jest niewykrywalny, a NO2 rośnie to pierwsza faza cyklu działa, gorzej z drugą fazą, bo NO3 nie rośnie emoji848.png

Zgadza się Bartku, w tej chwili najlepiej będzie mocno napowietrzać podać toxivec i prodibio.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taj zrobilem. Dziekuje za pomoc. Ja wczesniej mialem caly czas no3 na poziomie 40 a no 2 na poziomie 0. Teraz jest na odwrot no2 w gore a  no3  nie wykrywalne. Mi tez nienpodoba się ten wylot z fx5 bo slabo daje. Ale czyscil3m go 2 dni temu. Bede na biezaco pisal co i jak. Dokupie moze jeszcze falownik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taj zrobilem. Dziekuje za pomoc. Ja wczesniej mialem caly czas no3 na poziomie 40 a no 2 na poziomie 0. Teraz jest na odwrot no2 w gore a  no3  nie wykrywalne. Mi tez nienpodoba się ten wylot z fx5 bo slabo daje. Ale czyscil3m go 2 dni temu. Bede na biezaco pisal co i jak. Dokupie moze jeszcze falownik 
Daj wylot ponad taflę wody, to powinno pomóc w napowietrzaniu. Sprawdź jeszcze węże czy przypadkiem czymś się nie przytkały

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.