Skocz do zawartości

432l u Mroza


Mróz

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, suricade napisał:

Ja bym nie wypełniała szpar, daj na dno "wylewkę " cementową (jakiś podkład dopasowany do kamieni) i będziesz miał wrażenie litej skały.

 To teraz @suricade dałaś mi do myślenia 🤔 Narzucił mi się teraz trochę inny pomysł. Mianowicie coś w stylu: odpuścić te moje kamienie, wylać całe dno akwa zaprawą, następnie w jakiś sposób "nadać" fakturę skały/kamienia póki zaprawa jeszcze zdatna do formowania. To było by mega rozwiązanie, bo jednolita skała na dnie to było by coś rewelacyjnego! Poza tym na pewno oszczędził bym kilogramów.. Ktoś widział może gdzieś podobne rozwiązanie?? 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tom74 napisał:

A może zaprawa  +łupki? 

Tu pewnie było by widać łączenia między łupkami, czyli wolał bym zostać przy obecnych kamieniach 😉

Jednoosobowa burza mózgów właśnie podsuneła mi myśl, by zrobić taki stempel 40x60 (zdjąć formę z płaskiego kamienia i przymocować ją do jakiejś płyty) i odbić go 3 razy na wylanej zaprawie. Przy takim rozwiązaniu było by widać tylko 2 łączenia między stemplami, które dało by się napewno rozetrzeć jakoś palcem 👍 jutro biorę się za testy tego pomysłu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To teraz [mention=4147]suricade[/mention] dałaś mi do myślenia  Narzucił mi się teraz trochę inny pomysł. Mianowicie coś w stylu: odpuścić te moje kamienie, wylać całe dno akwa zaprawą, następnie w jakiś sposób "nadać" fakturę skały/kamienia puki zaprawa jeszcze zdatna do formowania. To było by mega rozwiązanie, bo jednolita skała na dnie to było by coś rewelacyjnego! Poza tym na pewno oszczędził bym kilogramów.. Ktoś widział może gdzieś podobne rozwiązanie?? 
Chyba lepszym rozwiązaniem będzie zalanie całego dna pianką poliuretanową. Po wyschnięciu, zrobisz (wyrzeźbisz) sobie dno jakie bedziesz chciał w dodatku nic nie waży. Na to cienka warstwa zaprawy, farby i może to ciekawie wyglądać

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartek_De napisał:

Chyba lepszym rozwiązaniem będzie zalanie całego dna pianką poliuretanową. Po wyschnięciu, zrobisz (wyrzeźbisz) sobie dno jakie bedziesz chciał w dodatku nic nie waży. Na to cienka warstwa zaprawy, farby i może to ciekawie wyglądać emoji3.png

Również dobry pomysł!! Przetestuję na 100% i porównam jak to wychodzi w stosunku do wylewki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrózJeżeli chcesz robić odlew to poszukaj jakiegoś sporego głazu o ciekawej fakturze. Gotową formę dotniesz do  wymiarów dna. Gotowy kawałek kamienia z zakładu kamieniarskiego też fajny pomysł tylko nie wiem jak go bezpiecznie położyć na dnie. Są też takie gotowe elastyczne maty do akwarium o strukturze kamienia tylko nie pamiętam producenta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pozner napisał:

Mi chodziło o coś takiego. Położyć to można na PCV. 

 

2 godziny temu, pozner napisał:

 

Tylko od strony technicznej jak to położyć na dnie. Przeciąć i wstawić w kawałkach ? Pomiędzy szybami i kamieniem też musi być przerwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.