Skocz do zawartości

432l u Mroza


Mróz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.08.2019 o 20:34, Mróz napisał:

Dałem się namówić kolegom @przemo-h, @eljot ,@troad i wziąłem się za przebudowanie najmniejszego modułu na zwisający z tafli wody (mocowanie jeszcze muszę ogarnąć) kamień z grzebieniem + cyrkulator.

Bardzo fajne rozwiązanie. U mnie mam duży problem ze skimerem. W kaseciaku mam wykonane standardowe wcięcie u góry które ma ściągać film bakteryjny. Niestety ustawienie wylotu wody z kaseciaka powoduje że ten film jest zamiast naganiany na skimer, to jest od niego odpychany. Nie mogę jakoś sensownie ustawić wylotu gdyż wtedy zaczyna mi szwankować wymiatanie zenieczyszczeń na dnie akwarium. Może zimową porą spróbuję wykorzystać Twoje rozwiązanie. Da to jeszcze dodatkowy efekt wizualny 3D :). 

Czy Twoje rozwiązanie jest takie że nie wypompuje przez przypadek wody z akwarium ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iquitos68 napisał:

Da to jeszcze dodatkowy efekt wizualny 3D :). 

Czy Twoje rozwiązanie jest takie że nie wypompuje przez przypadek wody z akwarium ?

Dokładnie efekt wizualny jest naprawdę mega zadawalający, bardzo mi się podoba

Na wypompowanie wody z akwarium nie ma najmniejszych szans, jak na foto woda górą wpada przez grzebień (czerwień) i wylatuje dołem modułu (niebieski) dając dodatkową cyrkulację. Więc w żadnym momencie woda nie opuszcza akwarium 😉

20190825_092647.thumb.jpg.2403b737d9d592efe0461f0cb6fc1a0a.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważnym elementem przejścia na większy litraż jest tymczasowe dojrzałe akwarium w którym ryby spędzą 3-4 dni podczas stawiania nowego szkła. Co prawda akwarium od @timi przyjedzie do mnie za około 7 tygodni, ale ja już teraz postawiłem baniak przejściowy, w którym przy okazji już zamieszkały Labidochromis joanjohnsonae (10sztuk) i dla uzupelnienia obsady Labidochromis Caeruleus (5sztuk) 😉

@suricade chciała więcej szczegółów więc proszę: poczekalnia z absurdalnym wystrojem czterech przypadkowych kamieni z ogrodu, czarna folia na tyle i prawym boku. Ściągnięty żywcem od @przemo-h hamburg z czarnej gąbki 10ppi napchany w środku gąbkami różnej gradacji i ceramiką pochodzącymi z dojrzałego akwa podobnie jak piasek, więc o biologię jestem spokojny. Filtr napędza skręcona na połowę głowica Aquael Turbo 1500.

Nie jest ładne wiem, ale ma tylko spełnić swoją funkcję 😋

20190829_133216.thumb.jpg.331c2781116ed5502ef13c998716571c.jpg

20190829_132506.thumb.jpg.1325f43c19798f6b842914d5560e6ea5.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste i tanie rozwiązanie, które robi co trzeba. 

Taki dodatkowy, niewielki zbiornik to czasem zbawienie. Przekonałem się już o tym. Przy przeprowadzce można go szybko przenieść i odpalić w momencie. Matę i resztę gąbek położyłem na piasku. W zbiorniku było wody na ok. 1cm. Przewiozłem do stolicy (400km), poskładałem w nowym mieszkaniu, zalałem i wszystko w normie. Cała operacja zajęła mi około 5 godzin bez strat.

Nawet w domu, jako zbiornik rezerwowy to super rzecz. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca. 

Edytowane przez przemo-h
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.