Skocz do zawartości

432l u Mroza


Mróz

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, suricade napisał:

Tylko od strony technicznej jak to położyć na dnie. Przeciąć i wstawić w kawałkach ?

Takie płyty nie mają stałego rozmiaru. Można dopasować rozmiarami do powierzchni dna. Jeśli nie da się tego zrobić idealnie, to te większe szczeliny można zostawić w tylnej części akwarium. Nie będą widoczne. Można to zamaskować kamieniami. 

43 minuty temu, suricade napisał:

Pomiędzy szybami i kamieniem też musi być przerwa. 

Ta przerwa może być minimalna, prawie na styk. Można też ew. podsypać trochę piasku. 

Nie wiem, czy to się uda, ale skoro chodniki w ogródkach się tym wykłada, to czemu dna akwarium nie można tym wyłożyć?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego to doszło, że teraz płytki będą kłaść w akwarium. 😋

Tak na serio to pierwszy pomysł był fajny. Kladziesz głazy a między nimi trochę piachu i kamieni. Piach zostanie częściowo przerzucony i ryby będą miały radoche. Albo na dno szara mata i szczeliny zostawiasz puste. Na nich inne kamienie i masz kryjowek od groma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, M4L4WI_F4N napisał:

Do czego to doszło, że teraz płytki będą kłaść w akwarium. 😋

Tak na serio to pierwszy pomysł był fajny. Kladziesz głazy a między nimi trochę piachu i kamieni. Piach zostanie częściowo przerzucony i ryby będą miały radoche. Albo na dno szara mata i szczeliny zostawiasz puste. Na nich inne kamienie i masz kryjowek od groma. 

Przespałem się z tymi wszystkimi pomysłami. I faktycznie to co piszesz ma sens. Dodatkowo @poznerpisząc o tym czy chce mieć to "na Amen" dał mi jeszcze do myślenia - fakt że za jakiś czas koncepcja może się zmienić i wtedy był by problem. Zrobię tak, że skompletuję aranż, czyli dokończę zabudowę kasety i przywiozę granitu na gruzowisko(czytając o Malawi najczęściej on się przewija więc go chce mieć). Zrobię na działce zwymiarowaną 1:1 makietę akwa i wtedy zobacze jak to się wszystko komponuje 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pozner napisał:

 

Nie wiem, czy to się uda, ale skoro chodniki w ogródkach się tym wykłada, to czemu dna akwarium nie można tym wyłożyć?

Problemem jest umieszczenie sprego ciężkiego kamlota na szklanym dnie , nawet na jakimś podkładzie, pomiędzy 4 szybami bocznymi. Jakoś sobie nie wyobrażam wstawiania takiej płyty w jednym kawałku. Maskowanie szczelin to już pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, suricade napisał:

Jakoś sobie nie wyobrażam wstawiania takiej płyty w jednym kawałku.

Nie rozumiemy się. To nie byłaby jedna płyta. Te płyty w składach mają (nie wiem, tak na oko) 40-60cm. na 20-40cm. (nie mają stałego rozmiaru), więc byłoby ich kilka. Na nie poszłyby kamienie, więc styki tych kamieni nie byłyby widoczne. 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko płytki mają dosyć jednolitą bryłę. Takie ich położenie nie różniło by się niczym od zwykłej maty, która jest zdecydowanie lżejsza. Kamienie z pierwotnego planu są różne i według mnie wyglądają po prostu ciekawiej. Decyzja autora ale według mnie pierwszy pomysł wygląda bardzo naturalnie. Płyty są niczym innym jak chodnikiem. Oczywiście tylko luźna sugestia i nie mam zamiaru nikogo przekonywać.

Chyba żeby faktycznie zakupić kilka takich płyt jak sugeruje Krzysztof i je połamać. W jednym rogu położyć dwie na siebie, obok jedną i dzięki temu lekko zburzymy ich jednorodność.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja doskonale Ciebie rozumiem. To są płyty tak jak pokazałeś na fotce. Tylko cały czas mówię o tym, że w akwarium będą wyglądały również tak samo jak na zdjęciu. Dlatego też wspomniałem, że płytkowaniu dna akwarium. Będą podłożem ale po pierwsze bardzo jednolitym a po drugie niezwykle ciężkim. Ciężko ale jednak ciekawiej będzie wyglądało podłoże jak to sobie wczoraj wymyślił @Mróz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.