Skocz do zawartości

Obsada 1000l


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, przemo-h napisał:

Tomku te ryby to straszne ciapy, gdy są młode przynajmniej. Po 15 sztuk do puźniejszej redukcji mogło by rozproszyć uwagę mbuny, która szybciej dojrzewa. Po 2-3 samce docelowo mogło by ładnie wyglądać

Miałem C. moorii rok, a P. phenochilus mam ponad sześć lat. Nie zauważyłem oznak ciapowatości, tym bardziej strasznej. 

Inaczej zinterpretowałem termin większego stada.

Moim zdaniem Mdoki nie pasują do mixa z mbuną. Grupa C. moorii jak najbardziej (mbuna bez jaroszy). 

Przy przerybieniu wszystkie ryby będą ciapowate.

Edytowane przez tom77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tom77 napisał:

Miałem C. moorii rok, a P. phenochilus mam ponad sześć lat. Nie zauważyłem oznak ciapowatości, tym bardziej strasznej. 

Moim zdaniem Mdoki nie pasują do mixa z mbuną. Grupa C. moorii jak najbardziej (mbuna bez jaroszy). 

Przy przerybieniu wszystkie ryby będą ciapowate.

Przy Pseudotropheus williamsi, czy Labidochromis chisumulae to po prostu straszne ciapy. Z czasem się obronią, bo wtedy wygra już masa. Mam na myśli tutaj chisumulae. Williamsi jest duży, ale przebywa w wyższych partiach. Jeśli aranżacja będzie częściowo wysoka, to nie powinien zawracać sobie nimi głowy. Zbiornik ma bardzo ładną powierzchnię dna i można w nim stworzyć takie warunki, aby ryby za bardzo nie wchodziły sobie w drogę. 

Jaroszy wśród tych ryb nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 20:38, tom77 napisał:

 Cyrtocary pływały w mojej pierwszej obsadzie malawijskiej razem z msobo, maingano i fryeri.  Sciaenochromisy nie miały tam komfortu, ale C.moori (na starcie nie były większe) miały należyty szacunek, a same żyjąc we własnym świecie nie robiły mbunie krzywdy. Cyrtocary są super.

To Cyrtocary dawały pożyć mbunie (powtarzam że nie były większe), a nie odwrotnie. Nie zmienia to faktu, że ma wszelki wypadek lepiej je wpuszczać nie mniejsze od mbuny. 

Poza tym nie jest dla mnie kryterium ciapowatości, kto komu da w ryja.

Edytowane przez tom77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tom77 napisał:

To Cyrtocary dawały pożyć mbunie (powtarzam że nie były większe), a nie odwrotnie. Nie zmienia to faktu, że ma wszelki wypadek lepiej je wpuszczać nie mniejsze od mbuny. 

Poza tym nie jest dla mnie kryterium ciapowatości, kto komu da w ryja.

Nie istotne jest tutaj twoje kryterium. Rzecz w tym, czy moori potrafią się postawić, gdy są młodsze. Widać, że jednak potrafią. Tylko to miałem na myśli. W moim przypadku akurat mbuna wchodziła im na głowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z was koledzy,  przy takim zbiorniku aż się prosi o drapieżniki :)

 

A tak na poważnie, sam mam mieszankę mbuny z nie mbuną, i jak na razie to ofermowate Mbasi, Mdoki czy Otter Blue bez problemu radzą sobie z agresywną mbuna. 

Jeżeli już chciałbyś mieszać, pamiętaj aby non mbuna którą kupisz była większa od mbuny, to w pewnym stopniu zagwarantuje, że nie mbuna ma większe szanse tak jak u mnie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , troche czasu minelo i już posiadam pierwszych mieszkancow akwarium. Aktualnie kupilem od Pana Darka nastepujace gatunki

Cyrtocara moori

Metriaclima fainzilberi Maison Reef 

Otopharynx lithobates Sulphurhead

Aulonocara Fire Fish

Do tego plywa kilka sztuk yellow od szwagra bo likwidowal akwarium .

Planuje za drugim podejsciem dokupic :

Na pewno jeszcze kilka sztu yellow , zastanawiam się tez nad ich druga odmiana czyli Labidochromic caeruleus Nkhomo Reef.

Na pewno kupie Placidochromis phenochilus Mdoka White Lips i zastanawiam się takze nad Metraclima Estherae OB , ale to wszystko wyjdzie jak pojade tam drugi raz . 

Wiem ze to zadne z proponowanych obsad ale niestety zadna mi nie pasowala kolorystycznie . Ktos tu pisal ze Otopharynx nie beda dobrze wybarwione, wzialem troche wieksze rybki i posiadam kilka sztuk pieknie wybarwionych samcow. Zdjecia wysle wieczorem w dziale start akwarium. Zapraszam takze do dzialu zywienie poniewaz czas dobrac pokarmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.