Skocz do zawartości

Non Mbuna w 450l


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, zurawinska napisał:

A może po prostu trzeba było kupić ryby bez czytania wszystkiego :P

Chyba tak by było najlepiej ;) 

Zastanów się jeszcze raz które Ci się podobają i takie bierz bo i tak co byś nie wybrała to i tak zawsze coś będzie kolidowało.

Jeśli bardzo Ci się podoba sciaenochromis fryeri to bierz. Miałem je w 450l, 4 samce i 1 samicę - wszystko było w porządku, ryby bezproblemowo funkcjonowały.

Zamiast Lethrinops może otopharynx tetrastigma, podobny jest. Zamiast Copadichromis sp. fire crest może copadichromis trewavasae.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że znosicie to moje marudzenie. :)

Lethrinops to jest moja rybka nr 1, zastanawiam się, czy ew zmienić marginatusy na red cap. Widziałam zdjęcia funkcjonującego akwarium z red cap i fire crest, samce pięknie wybarwione. Co prawda red cap nie taki piękny jak marginatus, ale też mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje rozterki. Sam planuję obsadę do nowej 650tki i mam podobne odczucia. Początkowo zachłyśnięcie malawi, mnogość gatunków cudownie ubarwionych, zróżnicowanie zachowań (zwłaszcza u nonmbuna). Ale jak się wczytać i konkretyzować to zaczyna się kłopot. Ten za agresywny, ten za delikatny, inne dwa ze sobą nie bardzo bo podobne kolorem albo miejscem bytowania w akwarium. Jeszcze inne gatunki mają podobne samice i to srebrne przez co zaczyna dominować "brak koloru" w akwarium.
I nagle się zrobił trochę kubeł zimnej wody po wcześniejszej euforii.
Wizje idealnej obsady się u mnie zmieniają i teraz po czasie widzę jak ta pierwsza wymarzona była słaba. Teraz dochodzę do lepszych. Czesem warto odpuścić na kilka dni i wrócić do planowania od nowa ze świeżą głową :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz78 napisał:

Jeszcze nie słyszałem żeby akwarium tak małe było bezsensownie wysokie. Akwarium im większe tym jest lepsze. A 60 cm wysokości przy non-mbunie to minimum.

A cóż to takiego?

Żeby toniowce pokazały swoją toniowość to akwarium musiałoby mieć przynajmniej 2 metry wysokości.

1. Wolałabym, żeby było szersze a niższe. Możliwe, że nie doceniam non Mbuna i będą śmigać też na górze - byłoby super.

2. Copadichromis borley kadango

3. A widzisz, czyli bez sensu szukałam toniowca. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zurawinska napisał:

Możliwe, że nie doceniam non Mbuna i będą śmigać też na górze - byłoby super.

Dorosłe ryby z wszystkich gatunków będą pływały po wszystkich zakamarkach akwarium bo akwarium 450l jest za małe żeby ryby rozdzieliły się na strefach.

 

46 minut temu, zurawinska napisał:

czyli bez sensu szukałam toniowca

Trochę tak. Tu chodzi o to żeby ryby były różnorodne rodzajowo i zasiedlały różne strefy ale 450l jest tak małe że ryb i tak będzie wszędzie pełno niezależnie od strefowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.