Skocz do zawartości

Non Mbuna w 450l


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał:

@zurawinska Jeżeli zdjęcia nie są Twojego autorstwa to edytuj post  i podaj autora lub zaznacz , że są z netu.

Edytowałam, choć zdjęcie to nie jest skopiowane tylko podane przez linka, po kliknięciu w nie widać skąd jest...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zurawinska napisał:

Edytowałam, choć zdjęcie to nie jest skopiowane tylko podane przez linka, po kliknięciu w nie widać skąd jest...

Wielkie dzięki. Co nie zmienia faktu ,że jest czyjąś własnością. Gdyby w poście był link to nie ma o czym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze, czy nie dać C. azuerus a dodatkowo 1 samca fryeri. Ogromnie mi się fryeri podobają, ale czytając o zamęczonych samicach lub takich, które umarły po przeciągającej się inkubacji, to trochę mi szkoda testowania, czy u mnie się uda.

 

Edit. pomysł z azuerusem chyba jednak nieszczególny. :P Aktualnie coraz bardziej mi się podobają mdoki, które na starcie totalnie odrzuciłam. Ładne samice i miły charakter mnie kupują, choć wizualnie do takiego fryeri bez porównania. No i przy dnie siedzą, to nie wiem czy nie za duża konkurencja dla lethrinopsów

W akwarium już cośtam się dzieje.

66407671_2300048570032463_91480719529617

Edytowane przez zurawinska
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też fajne, ale Mdoki  chyba mają ładniejsze samice.

A stare poczciwe P. electra? Samice nie tak intensywne, ale na filmikach wydają się opalizować na niebiesko. Nie maja za to największej wady mdok - wielkich warg :P Bo jak rozumiem wszystkie wyrośnięte wyglądają jak po powiększaniu ust? Jak tutaj:

 

Edytowane przez zurawinska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu milionów zdjęć, filmików i przeczytaniu opisów ryb obsada wybrana:

1. Lethrinops marginatus

2. Copadichromis sp. fire crest

3. Aulonocara Blue Neon Undu (podejrzewam, że za tą nazwą handlową stoi Aulonocara stuartgranti)

Marzy mi się dodanie do tego samego samca fryeri i najwyżej w razie W oddanie, ale czas pokaże czy się zdecyduję.

Za to mam do Was pytanie: czy wpuszczać te wszystkie ryby razem? Rozważam też wpuszczenie najpierw copadichromisów i aulonocar (te są od 1sprzedawcy), a później dopuszczenie Lethrinopsów. Czy wpuszczenie 8-11cm Lethrinopsów do podrostków copadichromisów i aulonocar to ryzykowny pomysł? Czy może lepiej wziąć też młodzież? I na koniec: po ile ryb z danego gatunku kupić?

Będę wdzięczna za pomoc. :)

Edytowane przez zurawinska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał sporo kryjówek nie powinno przeszkadzać ,te podrostki będą mieli 5 cm powinni sobie dać rady :) 

12 minut temu, zurawinska napisał:

I na koniec: po ile ryb z danego gatunku kupić?

Po 10 sztuk z każdego gatunku później zrobisz redukcję obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.