Skocz do zawartości

Wypełnienie filtra .


georg

Rekomendowane odpowiedzi

No ok ;)


A teraz temat prefiltra. Zwykła gąbka? jakaś o małych oczkach? Dużych rozmiarów?

Jest tak naprawde konieczna? dzisiaj spotkałem gościa w sklepie , i mówił, że on nie używa. A jak wpadnie troche syfu to i tak sie rozłoży w filtrze. A jak wcześniej miał gąbkę to tylko były problemy, musiał ją dosyć często czyścić i się zapowietrzał filt...

Taka gąbka to raczej będzie wątpliwa atrakcja. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



dzisiaj spotkałem gościa w sklepie , i mówił, że on nie używa. A jak wpadnie troche syfu to i tak sie rozłoży w filtrze. A jak wcześniej miał gąbkę to tylko były problemy, musiał ją dosyć często czyścić i się zapowietrzał filt...




Jak sama nazwa sugeruje,że PREfiltr ma zabezpieczać filtr przed syfami...

Pewnie,że się rozłoży w kubełku,tylko ,że otwieranie kubła co miesiąc w celu wyczyszczenia ,to raczej nieporozumienie...

Aaaaa i kwestia chyba najważniejsza :) "Połykania" przez filtr młodzieży.

Podzielę się w tym względzie swoimi doświadczeniami : gdy nie miałem prefiltra, założyłem na koniec węża zasysającego zwykły bandaż. Po powrocie z pracy,zobaczyłem startera <mieczyka ok 8 cm> zasyśniętego przez filtr ze złamanym kręgosłupem :?

Przyłóż palec do węża zasysającego i zobacz jaka to moc !


A co do czyszczenia prefiltra..IMHO lepiej przy cotygodniowej kosmetyce akwa wypłukać gąbeczkę ,niż co miesiąc otwierać kubeł bo spadł przepływ :roll:


Wybór należy do Ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby Ci uswiadomic jak duzo tego syfu wpada do filtra opisze jak u mnie zachowuje sie kubelek z prefiltrami ( mam dwa bo filtr ma dwie pompy ) . Prefiltry czyste - kubelek robi niezla pralke . Po 3-4tyg nie czyszczenia prefiltru ( kiedys po prostu nie mialem czasu ) praktycznie woda przestala przeplywac przez filtr ( ledwo sie saczyla z wylotu . Po przemyciu prefiltrow - znów pralka.

Takze zobacz ile tego dziadostwa mial bys po 2 miesiacach...

A akwa mam porzadnie czyszczone mechanicznie i z mlodymi rybkami gdzie na 1 szt obecnie przypada 50l wody ... Takze mocno nie brudza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.