Skocz do zawartości

Moje pierwsze Malawi - 110x45x40


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Bartek_De napisał:

Jest taka metoda startu, zamiast pożywki dla bakterii dodaje się wodę amoniakalną. Ale ta metoda sprawia sporo problemów

Za wysokie schody, dla mnie sukcesem będzie dojrzałe akwarium z klarowną wodą :ph34r:

Nie wiem, czy mogę tu zapytać, ale po wpisaniu w wyszukiwarkę czyszczenie kubełka znajduję wszystko, tylko nie to, co bym chciał. Mianowicie, jeśli chciałbym kiedyś do Ikoli600maxx dodać jakąś gąbkę, wyczyścić, czy zwyczajnie skontrolować, jak ją bezpiecznie otworzyć ? Zawsze konieczna jest duża miska podłożona pod filtr i woda naokoło, czy jest mniej "inwazyjna" metoda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomaszzt napisał:

Zawsze konieczna jest duża miska podłożona pod filtr i woda naokoło, czy jest mniej "inwazyjna" metoda ?

Przy otwieraniu kubełka nie unikniesz rozlania wody, więc albo podkładasz miskę (należy wziąć to pod uwagę przy docinaniu węży, żeby można było wyjąć kubełek z szafki razem z wężami) albo odpinasz węże i wynosisz kubełek do łazienki i otwierasz w wannie lub brodziku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem nowego mechanika a także włożyłem watę od JBL do prefiltra i Cyrkulatora, zobaczymy.... Ten Aquael chodzi dwa razy głośniej niż wysłużony Aquaszut 750. Trochę to przeszkadza, ale to chyba standard. Jakieś pomysły na "wyciszenie" ?

23 godziny temu, Bartek_De napisał:

Przy otwieraniu kubełka nie unikniesz rozlania wody, więc albo podkładasz miskę (należy wziąć to pod uwagę przy docinaniu węży, żeby można było wyjąć kubełek z szafki razem z wężami) albo odpinasz węże i wynosisz kubełek do łazienki i otwierasz w wannie lub brodziku

Ta druga opcja wygodniejsza, odpinam panel z zaworami i zanoszę kubeł do łazienki. Prozaiczna sprawa, ale pierwszy raz mam filtr kubełkowy, wybaczcie za infantylne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Przy odpinaniu zaworów też warto podłożyć miskę.

 

Jeśli kubełek jest wyposażony w zawór odcinający, który wypina się razem z wężami to wystarczy ręcznik, za wiele z nich nie wyleci

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest rozwiązane w Ikoli, bo nigdy jej nie miałem, natomiast w Eheimie to było proste rozwiązanie. Zamykasz zawór po czym wypinasz ten zawór z głowicy razem z wężami i po robocie. Dosłownie kilka kropli wylatywało z zaworu

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ikoli jest dokładnie tak, jak pisze Bartek, wygoda jest duża.

Jednak Cirkulator to głośna pompa, głośniej pracował mi tylko Atman (powinien nazywać się "traktor"). Jutro spróbuję poruszać głowicą, może jakieś powietrze w komorze wirnika się pałęta ?!

Dygresja - jeszcze nie zakładałem akwarium, z którym byłoby tak wiele "ceregieli". Zaskakujące jest to, że sprawia mi to wielką przyjemność, te kombinowanie, jedynie mętna woda mnie denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.