Skocz do zawartości

Moje pierwsze Malawi - 110x45x40


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Falcowski napisał:

Jesli tak, to może przyczyny szukać gdzieś indziej lub przeczekać. To świeże akwa w końcu.

Tu kryje się po cichu nadzieja.

11 godzin temu, apofis napisał:

używałem ostatnio ten sam piach do startu akwa i nie miałem takiego przypadku wszystko ładnie i szybko się wyklarowało po zalaniu.

No właśnie, w Tanganice zawsze tak było, 12 godzin i kryształ. Zauważam tu jednak pewne "Ale..." W Tanganice były tylko dwa mechaniki, ale nie dawałem żadnych bakterii i pożywki dla nich (mrożony pokarm i granulat), może tu należy upatrywać zmętnienia ?! Filtry na wacie i skimer pracują od wczorajszego wieczora, chyba jednak dam szanse do końca tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 21:14, AndrzejGłuszyca napisał:

Czekaj cierpliwie. Cykl ruszył..Tu nie będzie spektakularnych skoków parametrów jak na WA. Co do klarowności to trudno spodziewać się aby po 11 dniach woda była kryształ. Rob wyniki co 4-5 dni , obserwuj i tyle. O klarowność będziesz się martwić na końcu o ile będziesz miał powody.

Od 18.06 parametry wody te same do dziś, tzn. tak: pH-7,5  NH4-0,1  NO2-0,2  NO3-10  KH-7. Czy to dobry znak, dawać jeszcze bakterie, czy czekać ?

Co do klarowności, wata JBL chyba zrobiła robotę, skimer też. Jednak to nie był chyba główny problem piachu, tylko oświetlenia. Pobawiłem się trochę ustawieniami barwy i to trochę robi różnicę. Nie byłem świadomy, jak światło wpływa na to wszystko, co wydawało mi się mechanicznym/biologicznym zanieczyszczeniem. Ponadto ustawiłem moduły LED pod kątem na tylną (mniej) i przednią (2x więcej) szybę. Poprzednio było prostopadle do dna. Zastanawiam się tylko, dlaczego w moim poprzednim akwarium było ok. ? Tam była pokrywa aquaela z plastiku, ale diody też były pod delikatnym kątem w stosunku do dna. Na marginesie - żeby trochę zredukować tzw. "blinki" na dnie, podnieść poziom wody, czy coś kombinować z wylotami filtrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.