Skocz do zawartości

Obsada moich 440 litrów ( 160x55x50).


Tomi86

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Tomi86 napisał:

To co najlepiej zrobic żeby nie było jatki, co odłowić  A co dodać ewentualnie, żeby zapanowała harmonia.

Jak już Ci napisałem wyżej w poście 19 musisz się sam zdecydować co chcesz, albo mbuna albo non-mbuna.

Jeśli się zdecydujesz na non-mbuna to tu masz artykuł na ten temat:

 

27 minut temu, Tomi86 napisał:

Wcześniej zanim dodałem  rybki wczorajsze był spokuj, i ryby się nie żarły. 

Bo ryby były od dawna razem, może znają się od "małego". Auratus był spokojny bo nie miał ryb ze swojego gatunku ani ryb z innych gatunków które są bardzo terytorialne, więc był spokojny bo nie miał konkurencji. Wpuszczenie jakichkolwiek dorosłych ryb nawet spokojnych poskutkuje atakiem bo auratus uzna że ryby naruszyły jego terytorium.

Kolejna sprawa to ciężko jest dodawać dorosłe ryby do akwarium z taką obsadą jak u Ciebie. To mogą robić osoby doświadczone. Najlepiej dodawać ryby młode, takie od 3 do 5 cm - będą bezpieczne ale i tu widzę problem bo zagruzowanie u Ciebie stwarza możliwość pułapki dla małych z której nie ma ucieczki i też może być problem.

41 minut temu, Tomi86 napisał:

Dwa Auratus mogę oddac z powrotem, na co wymieniać  najlepiej ? 

Jeśli zdecydujesz się na mbunę ale żeby był względny spokój to musisz oddać 

auratusy i sciaenochromis fryeri.

Możesz zostawić yellow, maingano i dodać cynotilapię hara tą co pisałeś że Ci się podoba. W sumie możesz mieć spokojnie 4 gatunki mbuny. Wybór jest duży. Albo oddać wszystkie ryby a obsadę ułożyć od nowa.

A jak się już zdecydujesz które ryby chcesz to lepiej żebyś skonsultował to na forum bo znowu jakieś cyrki będą.

52 minuty temu, Tomi86 napisał:

I może które z żółtych odłowić bo chyba też są dwa rodzaje ?

Pokaż te drugie żółte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz78 napisał:

Hehe :)  a to ciekawostka !

Ja tam widzę mieszańce auratusa z yellowem.

Też mi się tak wydawało i z nimi nie ma problemu 🤔 Nie ganiaja się i są spokojne.

 

37 minut temu, Tomasz78 napisał:

Kolejna sprawa to ciężko jest dodawać dorosłe ryby do akwarium z taką obsadą jak u Ciebie. To mogą robić osoby doświadczone. Najlepiej dodawać ryby młode, takie od 3 do 5 cm - będą bezpieczne ale i tu widzę problem bo zagruzowanie u Ciebie stwarza możliwość pułapki dla małych z której nie ma ucieczki i też może być problem.

Kamienie są tak postawienie ze mogą swobodnie pływać styl akwarium, za skałami i miedzy nimi również, specjalnie walczyłem z nimi żeby każdy rozmiar ryby miał gdzie się schować, i gdzie uciekać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłowiłem jednego auratusa, kupionego w sklepie. I nastał spokój, fryeri ma pogryziony ogon, ale to od wcześniejszych walk, na początku pływał pod taką wody i był przestraszony, teraz wkoncu znalazł swoje miejsce i tam sobie pływa.

Czy teraz bedzie spokój miedzy nimi ?

Zaznaczę że  Auratus ma miejsce z lewej strony,  Maingano dorosły samiec siedzi na środku, a fryeri po prawej stronie, czyli się podzieliły terytorium.

Auratus - ten agresorek wszędzie pływa jak szeryf  ale nie gryzie u nie gania fryeri.

Co w tej sytuacji zrobić dalej odlawiac kolejne czy dac im się dotrzeć?

Kiepskie zdjęcia bo wszystko odbija, ale widać coś tam 😉

20190422_121457.jpg

20190422_123426.jpg

Edytowane przez Tomi86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 11:09, Mróz napisał:

Ta duża niebieska to Sciaenochromis Fryeri z tego co widzę, nie powinien być trzymany z tak agresywną mbuną jakim jest Melanochromis Auratus. Jest mocno przestraszony tak na moje. Druga sprawa może być taka, że trzyma się blisko tafli bo woda jest bardzo słabo natleniona - na filmiku nie widzę w ogóle ruchu tafli wody, więc woda nie jest w stanie odpowiednio się natlenić.

Chyba już się przyjął nowy kolega, bo nastał spokój 

Ale Auratusa jednego musiałem odłowić, teraz jest chyba równowaga 

20190422_215702.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 20:43, Tomasz78 napisał:

Na początek daj im dwa razy więcej pokarmu niż do tej pory i tak za trzy dni wstaw fotki jak ryby wyglądają. W tedy stwierdzę czy ilość pokarmu jest już ok czy nie.

Chyba troszkę  spuchły 😊 Co myślisz sprawnym okiem ?

Nie chce przesadzać z jedzeniem bo tworzą  mi się glony i nie chce dawać im pożywki, akwa mam dość świeże wiec jeszcze stabilizacji wody trzeba.

20190422_215702.jpg

20190422_222037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, "trochę spuchły". Na razie karm je taką właśnie dawką pokarmu, ni mniej ni więcej. Po kilku dniach wstawisz fote i zobaczymy czy nie za dużo znowu, ale jest lepiej, idzie w dobrym kierunku.

W poście numer 7 wstawiłeś zdjęcie Cynotilapia Hara Gallireya Reef, ryba na zdjęciu jest prawidłowo karmiona, nie za gruba nie za chuda. Użyj tego  zdjęcia jako wzór.

10 godzin temu, Tomi86 napisał:

Wyłowiłem jednego auratusa, kupionego w sklepie. I nastał spokój, fryeri ma pogryziony ogon, ale to od wcześniejszych walk, na początku pływał pod taką wody i był przestraszony, teraz wkoncu znalazł swoje miejsce i tam sobie pływa.

Czy teraz bedzie spokój miedzy nimi ?

Prawdopodobnie będzie teraz względny spokój bo Auratus niema agresywnych, terytorialnych konkurentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomasz78 napisał:

Jest lepiej, "trochę spuchły". Na razie karm je taką właśnie dawką pokarmu, ni mniej ni więcej. Po kilku dniach wstawisz fote i zobaczymy czy nie za dużo znowu, ale jest lepiej, idzie w dobrym kierunku.

W poście numer 7 wstawiłeś zdjęcie Cynotilapia Hara Gallireya Reef, ryba na zdjęciu jest prawidłowo karmiona, nie za gruba nie za chuda. Użyj tego  zdjęcia jako wzór.

Prawdopodobnie będzie teraz względny spokój bo Auratus niema agresywnych, terytorialnych konkurentów.

Bardzo dziękuję za Twoje rady, bardzo mi pomogły. 

Jak narazie jest spokój, i oby tak zostało.

20190422_225416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.