Skocz do zawartości

Obsada moich 440 litrów ( 160x55x50).


Tomi86

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Bezprym napisał:

Samiczki Hary zleją ci się z Acei, chybe że weźmiesz Itungi. Tutaj masz fajną stronkę z rybami, przejrzyj i wybierz

 

http://www.malawi.si/Malawi/index.html

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Super stronka, dzięki 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1555699364081579361926697195589.thumb.jpg.bae849e06f4453c7607df417292f2c57.jpg

20 godzin temu, Bartek_De napisał:

Super stronka, dzięki 👍

Super dzięki 

Poszedłem radą kolegi i zakupiłem samiczki dla Panów mbuna, oraz tego delikwenta i dwie samiczki do pary, tylko zapomniałem jak się nazywa 🤔 bo po holendersku jakoś inaczej 

Jedna w ogóle ma problem bo leży na dnie i się nie rusza tylko paszcza się rusza

15556994365865247058930840203140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomasz78 napisał:

Z tego co widze na zdjęciach to nabyłeś 1 maingano co leży, 3 sciaenochromis fryeri i dorosłego samca auratusa. Auratusy będą się gryzły.

Auratusa miałem już w akwarium i był schowany miedzy skałami, spokojny i nic nie robił, dzisiaj jak doszły nowe to mu palma odbiła i gania nie tylko nowe ale i stare rybki które znał, a miejsca jak na moje jest sporo, tłoku  nie ma.

Może separacja ,agresorka ??

Edytowane przez Tomi86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomi86 napisał:

A ta jedna duża niebieska samiec, ciągle pływa przy tafli wody, wczoraj pływał  przy szybie i pokazywał wdzięki, a dzisiaj jakiś jest przybity

Ta duża niebieska to Sciaenochromis Fryeri z tego co widzę, nie powinien być trzymany z tak agresywną mbuną jakim jest Melanochromis Auratus. Jest mocno przestraszony tak na moje. Druga sprawa może być taka, że trzyma się blisko tafli bo woda jest bardzo słabo natleniona - na filmiku nie widzę w ogóle ruchu tafli wody, więc woda nie jest w stanie odpowiednio się natlenić.

Edytowane przez Mróz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomi86 napisał:

Juzcpo ptakach dzisiaj stwierdziłem zgon odlowieonej ryby. 

To jest ewidentne pobicie. Zestresowaną zmęczoną podróżą rybę wpuściłeś do akwarium z dorosłym samcem auratus który ją szybko wykończył, pewnie nawet  tego nie zauważyłeś.

 

Godzinę temu, Tomi86 napisał:

A ta jedna duża niebieska samiec, ciągle pływa przy tafli wody, wczoraj pływał  przy szybie i pokazywał wdzięki, a dzisiaj jakiś jest przybity

Jak widać ewidentnie nie znasz się na pyszczakach. Popełniłeś szereg błędów. To normalne że tak się dzieje w Twoim akwarium. Frejka będzie ganiana i już widzę na filmie że ma ślady pobicia/ugryzień. 

Zakup drugiego dorosłego samca auratus to kolejny błąd. Któryś któregoś zamęczy a jeśli nie to podzielą akwarium na dwa terytoria a agresja w stosunku do innych ryb będzie podwójna.

Jeśli chcesz mieć spokojne pyszczaki to pozbądź się arutusów, ale jeśli Ci się podoba agresja a ciągle będzie coś się działo przy aratusach to kup minimum 10 sztuk młodych auratusów. 

Tu jest artykuł na temat aratusów:

A akwarium zrób albo mbuna albo non-mbuna, nie mieszaj bo efekty będą takie jak sam widzisz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś. Obie ryby to samce melanochromis autaus.

Albo mbuna albo non-mbuna.

A więc albo zostawiasz w akwarium yellow i sciaenochromis fryeri - to będzie non-mbuna (yellow to mbuna ale może być trzymany z non-mbuna), albo zostawiasz mbunę czyli wszystkie ryby oprócz sciaenochromis fryeri.

Kolejna sprawa: jeśli zabierzesz autatusy to maingano zaczną się zachowywać jak auratusy. Na razie maingano są spokojne bo auratus dominuje a jak je zabierzesz to w tedy "uaktywnią" się maingano i będziesz miał powtórkę z rozrywki. Z tym że maingano są spokojniejsze od aratusów ale nie liczyłbym że będzie spokój.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz78 napisał:

Dobrze zrozumiałeś. Obie ryby to samce melanochromis autaus.

Albo mbuna albo non-mbuna.

A więc albo zostawiasz w akwarium yellow i sciaenochromis fryeri - to będzie non-mbuna (yellow to mbuna ale może być trzymany z non-mbuna), albo zostawiasz mbunę czyli wszystkie ryby oprócz sciaenochromis fryeri.

Kolejna sprawa: jeśli zabierzesz autatusy to maingano zaczną się zachowywać jak auratusy. Na razie maingano są spokojne bo auratus dominuje a jak je zabierzesz to w tedy "uaktywnią" się maingano i będziesz miał powtórkę z rozrywki. Z tym że maingano są spokojniejsze od aratusów ale nie liczyłbym że będzie spokój.

To co najlepiej zrobic żeby nie było jatki, co odłowić  A co dodać ewentualnie, żeby zapanowała harmonia. Wcześniej zanim dodałem  rybki wczorajsze był spokuj, i ryby się nie żarły. 

Po przestawieniu kamieni, też jest inaczej, lepiej mniej na siebie skaczą 

Dwa Auratus mogę oddac z powrotem, na co wymieniać  najlepiej ? 

I może które z żółtych odłowić bo chyba też są dwa rodzaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.