relativedegree Opublikowano 16 Kwietnia 2019 #1 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Witam, niestety (lub stety) będę wymieniał piasek w działającym już akwarium z powodu zbyt małej granulacji. Pył na szybach, oraz walający się piach w nadmiarze na kamieniach, filtrach i wszystkim co możliwe już jest silniejszy ode mnie. Jak jakaś ryba drugą pogoni to wir piasku leci na 3/4 toni wody. Zmierzając do tematu jest okazja aby zmienić aranż. Trafiłem fajne moim zdaniem kamienie w dobrej jak na Irlandię cenę 70c za kilo i postanowiłem kupić. Kombinuje kombinuje i ułożyłem na blacie takie coś, ale już zbyt dużo przekładanek i sam nie wiem co o tym myśleć ?Co zmienić, co dołożyć, co przełożyć lub co całkiem odjąć Waszym zdaniem ? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
eljot Opublikowano 16 Kwietnia 2019 #2 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 (edytowane) Jak możesz to delikatnie porozsuwaj te kamienie po prawej tak aby pomiędzy nimi zmieściła się dorosła ryba (chyba że tak już jest na zdjęciu nie widać). Będziesz miał "kryjówki" i nie tylko dla narybku . Możesz też śmiało położyć jeden większy kamień na innych stworzy to groty a zarazem miejsce na rewiry dla samców. Mniej więcej o coś takiego mi chodzi (to moja kraina dla yellowków ). Edytowane 16 Kwietnia 2019 przez eljot 3
Bartek_De Opublikowano 16 Kwietnia 2019 #3 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Musisz się liczyć z tym, że usuwając stary piasek i kamienie z akwa, usuniesz tym samym 2/3 biologii. Weź to pod uwagę. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 1
relativedegree Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Autor #4 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Racja, chyba postaram się jakąś większą grotę zrobić. Choć jakieś tam dziury są po prawej stronie. Znając mnie i tak będzie jeszcze 5 wersji, ale sugestie wskazane także dzięki Bartku, zdaje sobie z tego sprawę że biologia ucierpi. Jednak taki stan z piaskiem jak u mnie na dłuższą mete jest męczący w pielęgnacji zbiornika. Piach wręcz przyczepia się do glonów i hamuje mi ich wzrost Mam tylko nadzieje, że dojrzały kubeł i cała woda która wyląduje z powrotem utrzyma mi ten zbiornik przy życiu. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bartek_De Opublikowano 16 Kwietnia 2019 #5 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Mam tylko nadzieje, że dojrzały kubeł i cała woda która wyląduje z powrotem utrzyma mi ten zbiornik przy życiu. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk W wodzie nie ma bakterii więc możesz ją wylać i nalać świeżej. Zaopatrz się w kilka ampułek BioDigest i po zmianie aranżacji wlej jedną lub dwie. Na wszelki wypadek przydałby się w pogotowiu Kordon Amquel Plus lub Sera ToxivecWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 2
Andrzej Głuszyca Opublikowano 16 Kwietnia 2019 #6 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Też tak kiedyś robiłem , że zmieniałem żwirek na piasek. Tak jak @Bartek_De radzi...zaopatrz się we wspomniane ampułki i będzie OK jeżeli zachowasz wkłady w filtrze. Mimo , że w wodzie prawie nie ma bakterii nitryfikacyjnych to warto zachować ile się da a unikniesz pierwotniaków. Owszem..biologa na krótko się rozjedzie ale nie powinno mieć to wpływa na zagrożenie życia ryb. 3
relativedegree Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Autor #7 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Toście mnie koledzy zaskoczyli, myślałem że w wodzie są bakterie w większej ilości. Mimo wszystko chyba jednak postaram się zalać starą wodą? Najbardziej martwi mnie fakt dwóch inkubujących aktualnie samic i jeden maluch lata gdzieś między skałami, jakieś 2 cm ma. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bartek_De Opublikowano 16 Kwietnia 2019 #8 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 (edytowane) 35 minut temu, relativedegree napisał: Najbardziej martwi mnie fakt dwóch inkubujących aktualnie samic i jeden maluch lata gdzieś między skałami, jakieś 2 cm ma. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Jak chcesz żeby przeżył to nie wyjmuj wszystkich kamieni na raz. Wyciągnij część, na to miejsce włóż nowe i dopiero wyjmij resztę. Spójrz na mój filmik, przewiń sobie do 2:54 i na dole, między kamieniami zobaczysz malucha, który przeżył całą operację, a miał wtedy niecały centymetr. Dziś ma ponad 2cm i reszta obsady już go ignoruje. Podpływa nawet pod powierzchnię wody po pokarm Edytowane 16 Kwietnia 2019 przez Bartek_De 1
relativedegree Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Autor #9 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 Powiem Ci, gratuluje tak sprawnie przeprowadzonych zmian. Oby tak u mnie poszło staram się jakoś wszystko rozplanować zanim dotknę akwarium. Póki co mam nowy piach 1.2mm ale tylko 15 kilo więc trochę mało na dno 120cm. Skoczę jutro na zakupy z rana i lecimy Co do obsady, fajnie by było malucha zachować. To mały Socolofi z ich pierwszego tarła. Mieszkańców opisywałem w „przywitaniach”. Akwarium jest teraz przerybione niestety. Po większych obserwacjach jednak pozbędę się Demasoni, mam wrażenie że te ryby same siebie nienawidzą. Zostanie 2+7 Labidochromis C, i 2+3 Socolofi. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk 1
Bartek_De Opublikowano 16 Kwietnia 2019 #10 Opublikowano 16 Kwietnia 2019 2 minuty temu, relativedegree napisał: Póki co mam nowy piach 1.2mm ale tylko 15 kilo więc trochę mało na dno 120cm. Skoczę jutro na zakupy z rana i lecimy Powinno wystarczyć. U mnie jest jakieś 10kg 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się