Skocz do zawartości

Zmiana aranżacji - ocena?


Rekomendowane odpowiedzi

Obyło się bezproblemowo, ryby żywiołowe, głodne i walczą o terytorium także chyba spoko.

Jednak niedosyt mam jeśli chodzi o kamienie, trochę za mało moim zdaniem. Główny scape stworzyłem ale grot brakuje. Na dniach podjadę jeszcze kupić z dwa czy trzy duże na tył ( zostawiłem trochę miejsca ) i pare mniejszych do stworzenia dziur oraz więcej drobnych do „udekorowania”. Póki co tak to wygląda.

 

Zdjęcie trochę przekłamuje kolory ale robiłem telefonem i ciężko coś z tego wycisnąć.

 

c061559955dd40ab08eb30aaf6152dbd.jpg&key=944147fb2ce5e2b07f1a5bfc14e8090d511fca059dcd9516afb8d1c51ffa6e0b

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, relativedegree napisał:

Obyło się bezproblemowo, ryby żywiołowe, głodne i walczą o terytorium także chyba spoko.

Jednak niedosyt mam jeśli chodzi o kamienie, trochę za mało moim zdaniem. Główny scape stworzyłem ale grot brakuje. Na dniach podjadę jeszcze kupić z dwa czy trzy duże na tył ( zostawiłem trochę miejsca ) i pare mniejszych do stworzenia dziur oraz więcej drobnych do „udekorowania”. Póki co tak to wygląda.

 

Zdjęcie trochę przekłamuje kolory ale robiłem telefonem i ciężko coś z tego wycisnąć.

 

c061559955dd40ab08eb30aaf6152dbd.jpg&key=944147fb2ce5e2b07f1a5bfc14e8090d511fca059dcd9516afb8d1c51ffa6e0b

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Aranż spoko grot tylko mało. Coś podokładasz i będzie spoko gratki przeprowadzonej operacji😀 Oczywiście sprawdzasz parametry wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dokupiłem jakieś 15kg kamieni. Wiele z głównego wystroju się nie zmieniło, bo obłożyłem większość średnich kamieni na tyle. Zrobiło się sporo grot o które ryby momentalnie zaczęły się spierać i zrobił się lekki kocioł w pierwszej godzinie.

 

Aktualnie już (chyba?) nic nie zmieniam. Zawsze byłem cichym fanem zbiorników Iwagumi i trochę inspiracji może widać .

 

Aktualnie tak się prezentuje front 5f33deb68f8cecf772c00e0c85d0eafc.jpg&key=5df17d31c591057c9df20a3daf684328a4471d9619324a98976a46d284bb83ec

 

Co do parametrów spadło mi pH, było w granicach 7.8 a jest 7.0 i zauważyłem że sporadycznie ryby ocierają się o dno co wcześniej nigdy się nie działo. To może być objaw spadku pH ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Miałem zaokrąglone kamienie a teraz spiczaste. Pewnie gdyby nie piach to bym nie zmieniał aranżu ale zawsze mnie gryzło to, że każdy kamień mam z innej parafii. Na żywo akwa teraz robi dużo większe wrażenie niż wcześniej czego na zdjęciu nie mogę oddać. Zawsze to kwestia gustu jednak zmieniłem też światło z żółtego w chłodny odcień. Ta niebieska barwa zdecydowanie mniej biotopowa. W planach mam dwie małe lampki Aquael leddy smart sunny 6w i wtedy pokombinuje ze światłem a to jednak połowa sukcesu wizualnego.

Myślę też o turkusowym tle, ciekaw jestem jakby to wyglądało.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się zredukować obsadę z demasoni, wystawiłem na sprzedaż ale Irlandia nie ma pojęcia o tym biotopie więc zero zainteresowania.
Do zoologicznego nie chcę oddać, bo oni karmią robalami każdy zbiornik jak leci. Z tymi wegeterianami to by je wykończyli w kilka dni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.