Skocz do zawartości

Niepoprawne działanie termometrow


Damian1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W pokoju mam 3 akwaria z ciekawości wrzuciłem wszystkie 3 termometry do jednego zbiornika i kazdy termometr pokazuje inna temperaturę ( baterie włożyłem nowe) termometry jak widać są obok siebie.

Ma ktoś takie termometry z Was? Może polecacie jakieś " dobre " baterie do tego ?

IMG_20190308_220402.jpg

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina baterii... Niestety jakiego termometru na baterie nie miałem pokazywał co chciał.
Jak już to kup sobie szklany, nie żółty i nie z Aqua Nova. Te są kiepskie.
Są termometry szklane przezroczyste, z zielonym elementem na skali, na dole mają coś czerwonego i takie jakby granulki (no bo rtęci już nie stosują).

U siebie zawsze sprawdzam czy termometr dobrze pokazuje wkładając go do akwarium w którym mam RT-2C (regulator temperatury).
Te szklane (nie żółte) są najbliższe prawdzie (różnica max. 0,5°C).
Druga kwestia - są tańsze i trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jak już to kup sobie szklany, nie żółty

 

 

Te szklane (nie żółte) są najbliższe prawdzie (różnica max. 0,5°C).

Druga kwestia - są tańsze i trwalsze.

 

A ja właśnie mam ten żółty. Porównywałem go z takim tradycyjnym, rtęciowym termometrem laboratoryjnym i pokazuje dokladnie tak samo Kosztował jakieś ...2.50zł?

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

8d59a3400af221e9c58f773dec5583c5.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki termometr naklejony na zewnętrzną szybę. Wyświetla on kolorem temp. Sprawdzają się one, czy lepiej kupić zwykły?

Kup zwykły. Daj go tak jak na zdjęciu i z zewnątrz nie będzie widoczny

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubeq napisał:

Też takiego używam, ale szczerze mówiąc nie sprawdzałem nigdy czy nie przekłamuje, a Ty @egon44?

Porównałem go z tymi dwoma termometrami które posiadam.

Termometr nr.1 pokazuje podobną temperaturę(różnica jest minimalna-niecałe 0.5 C),co termometr elektroniczny.

W termometrze nr.2 różnica jest 1.5-2 C.

Które pokazują prawdziwy wynik nie wiem,ale używam teraz tylko tego elektronicznego z sondą z racji podobnego wyniku co żółty termometr ;) 

1. https://www.google.com/search?q=termometr+akwarystyczny&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiMjND_-_XgAhXPqIsKHUtSBSIQ_AUIDigB&biw=1366&bih=625#imgrc=zG_PJQb0SZBNLM:

2. https://www.google.com/search?q=termometr+akwarystyczny&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiMjND_-_XgAhXPqIsKHUtSBSIQ_AUIDigB&biw=1366&bih=625#imgrc=FW3Bb32_pDEMjM:

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.